Головуючий у 1 інстанції - Чернобай А.О.
Суддя-доповідач - Гайдар А.В.
УКРАЇНА
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2013 року справа №234/5679/13-а
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією в складі
головуючого судді Гайдара А.В.
суддів Ханової Р.Ф.
Яковенка М.М.
за участю секретаря судового засідання Левченко Г.О.,
за участю
позивача ОСОБА_3,
у відкритому судовому засіданні розглянув апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області на постанову Краматорського міського суду Донецької області від 14 травня 2013 року у адміністративній справі № 234/5679/13-а за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області про визнання дій протиправними та стягнення щорічної допомоги на оздоровлення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання незаконними дій суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2012 рік. (а.с. 1-3)
Постановою Краматорського міського суду Донецької області від 14 травня 2013 року позовні вимоги задоволено, визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо не виплати ОСОБА_3 щорічної допомоги на оздоровлення за 2012 рік в розмірі, передбаченому ст..48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради здійснити перерахунок та виплати на користь ОСОБА_3 недоплачену суму щорічної допомоги на оздоровлення за 2012 рік, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії відповідно до ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 5635 (п'ять тисяч шістсот тридцять п'ять) гривень 00 копійок. (а.с. 13,14)
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій постанову суду першої інстанції просив скасувати, а в задоволенні позову відмовити.
Позивач у судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив постанову суду першої інстанції залишити без змін.
За правилами частини першої статті 195 КАС України перегляд судового рішення суду першої інстанції здійснюється в межах апеляційних скарг.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, думку позивача, перевіривши матеріали справи і, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено і це підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами, що позивач віднесений до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 10.12.1999 року. (а.с. 5)
Згідно позовної заяви позивача та довідки від 24.04.2013 р. № 01-12/3212 вбачається, що відповідач за 2012 рік виплатив позивачу компенсацію на оздоровлення в розмірі 100 гривень. (а.с.6).
Абзацами 2,3 ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Закону України від 6 червня 1996 року № 230/96-ВР передбачено, що щорічна допомога на оздоровлення виплачується інвалідам 2 групи в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.
Однак, частиною 3 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» встановлено, що норми та положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»застосовуються в порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.
Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012р. № З-рп/2012 дано тлумачення, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України під час вирішення справ про соціальний захист підлягають застосуванню тоді, коли вони видані у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, такий розмір щорічної допомоги на оздоровлення, в тому числі - учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - 100 гривень.
Відповідно до п.2 постанови Пленуму Вищого Адміністративного суду України №4 від 16.03.2012р. «Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням ст.ст.39, 48, 50, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» тимчасове зупинення дії закону чи окремих його положень не припиняє чинність закону, після закінчення строку, на який зупинено їх дію, ця дія поновлюється автоматично.
В даному випадку у 2012 році виплата допомоги на оздоровлення позивачу здійснена відповідачем правомірно, з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України відповідно бюджетного призначення.
За таких обставин колегія суддів вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, постанова суду першої інстанції винесена з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим вона підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови, якою в задоволенні вимог позивача необхідно відмовити.
З огляду на зазначене жодних підстав для задоволення позовних вимог колегія суддів не вбачає.
З урахуванням зазначеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, що є підставою для скасування судового рішення.
Керуючись статтями 24, 89, 94, 184, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області на постанову Краматорського міського суду Донецької області від 14 травня 2013 року у адміністративній справі № 234/5679/13-а - задовольнити.
Постанову Краматорського міського суду Донецької області від 14 травня 2013 року у адміністративній справі № 234/5679/13-а - скасувати.
Прийняти нову постанову.
У задоволенні позову ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області про визнання дій протиправними та стягнення щорічної допомоги на оздоровлення - відмовити у повному обсязі.
В повному обсязі постанова виготовлена та підписана колегією суддів 8 липня 2013 року.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
Головуючий суддя: А.В. Гайдар
Судді: Р.Ф. Ханова
М.М. Яковенко