Головуючий у 1 інстанції - Тихонов І.В.
Суддя-доповідач - Лях О.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2013 року справа №812/2797/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача Лях О.П.,
суддів Нікуліна О.А., Попова В.В.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Рембуд" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2013 р. у справі № 812/2797/13-а за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Рембуд" про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 5100,00 грн. , -
В С Т А Н О В И В :
22 березня 2013 року Донбаське територіальне управління Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області звернулося до відкритого акціонерного товариства "Рембуд" про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 5100,00 грн.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що відповідач - ВАТ "Рембуд" порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями), в термін, передбачений Положенням, не розкрило річну інформацію за 2011 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
У зв'язку з цим, 25.09.2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР у відношенні відповідача були винесені постанови №№ 820-ДО-1-Е, 821-ДО-1-Е, 822-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 5100,00 грн. Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржувались.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2013 р. позов задоволено в повному обсязі.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу мотивує порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок"(далі -Закон №3480) .
Згідно до приписів частини 1 статті 40 вказаного Закону регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Згідно з частиною 4 статті 40 Закону №3480 річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів їв фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Держании комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно п. 1 глави 1 розділу 4 Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.
Відповідно до п. 3 глави 1 розділу 4 Положення обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:
- акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше ясній у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- державні (національні) акціонерні товариства;
- холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.
Відповідно до п. З розділу IV Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи вбачається, що ВАТ "Рембуд" порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями), в термін, передбачений Положенням, не розкрило річну інформацію за 2011 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії, проти чого відповідач не заперечує .
З 05 вересня 2012 року відділом нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ВАТ «Рембуд» було порушено справи про правопорушення на ринку цінних паперів, про що винесені відповідні постанови.
25.09.2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР у відношенні відповідача були винесені постанови №№ 820-ДО-1-Е, 821-ДО-1-Е, 822-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 5100,00 грн. (а. с. 16, 19, 22).
Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не були оскаржені у судовому порядку. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов, до ДТУ ДКЦПФР та до суду не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
З огляду на викладене колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог позивача.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для скасування чи зміни оскаржуваного судового рішення не вбачається.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 195, 197, пунктом 1 статті 198, п.1 ч.1 статті 205, статтями 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Рембуд" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2013 р. у справі № 812/2797/13-а за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Рембуд" про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 5100,00 грн. - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2013 р. у справі № 812/2797/13-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Колегія суддів: О.П. Лях
О.А. Нікулін
В.В. Попов