
Справа №: 400/966/13-к
Провадження № 1-кс/400/63/13
УХВАЛА
про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії
21 червня 2013 року
Петрівський районний суд Кіровоградської області в складі слідчого судді Жушмана О.М при секретарі Ковальчук Р.П. слідчого Шарія І.С. розглянувши клопотання слідчого СВ Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області капітана міліції ОСОБА_1, яке погоджене старшим прокурором Кроловецькою О.С., по кримінальному провадженню №420131202600000016 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Петрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області капітан міліції ОСОБА_1С звернувся до суду з клопотанням, яке погоджене старшим прокурором Кроловецькою О.С., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.
Клопотання мотивоване тим, що посадові особи комунального підприємства «Петрівське», засновником якого є Петрівська селищна рада Петрівського району Кіровоградської області (код за ЄРДПОУ 35867215, Кіровоградська область, смт. Петрове, вул. Літвінова, 19), зловживаючи своїм службовим становищем, внесли завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт за жовтень 2012 року, на підставі якого неправомірно було списано ввірене їм майна, а саме 2,04, куб.м дерев’яних дощок на суму 3774 грн. та 4,5 шт. дерев’яного брусу на суму 112 грн.
Окрім того, посадові особи КП «Петрівське», зловживаючи своїм службовим становищем, внесли завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт за травень, липень серпень, жовтень та листопад 2012 року, на підставі яких, без фактичного проведення робіт неправомірно списано ввірене їм майно.
Так, відповідно до довідки головного державного інспектора Олександрійської об’єднаної державної фінансової інспекції від 8 травня 2013 року, при перевірці актів виконаних робіт за жовтень 2012 року матеріально-відповідальної особи ОСОБА_2 встановлено, що на виготовлення дверей в кількості 5 шт., в житлових будинках №№ 6, 7, 9, 22 по вул. Літвінова в смт. Петрове Кіровоградської області, списано дощок у кількості 2,5 куб.м на суму 4625 грн. За результатами проведеного обстеження встановлено, що фактично на виготовлення дверей використано 0,46 куб.м дощок. Таким чином, перевіркою встановлено нестачу 2,4 куб.м. дощок, на суму 3774 грн.
Крім того, для виготовлення загородки в майстерні будинку №2 по вул. Літвінова в смт. Петрове, списано по акту виконаних робіт за жовтень 2012 року брусу у кількості 7 штук на суму 175 грн. Перевіркою виявлено нестачу брусу у кількості 4,5 на суму 112 грн.
Також встановлено, що в актах на списання матеріальних цінностей за січень 2013 року на ремонт «козирків», за адресами: смт. Петрове, вул. Літвінова, 9 (під’їзд №4), вул. Літвінова, 7 (під’їзд №4) та вул. Літвінова, 22 (під’їзд №6) був списаний рубімаст у кількості 6 м. на загальну суму 1020 грн., пропан у кількості 15 кг, на суму 85,63 грн. Перевіркою виявлено, що фактично ремонтні роботи не проводились, нестача склала 1105, 63 грн.
Одночасно, встановлено, що в актах виконаних робіт:
- за травень 2012 року був списаний цемент на ремонт каналізаційних колодязів у кількості 250 кг на суму 350 грн.;
- за липень 2012 року був списаний цемент на ремонт каналізаційних колодязів у кількості 200 кг на суму 280 грн.;
- за серпень 2012 року був списаний відсів на ремонт сходів та площадок у кількості 3 т на суму 300 грн.;
- за вересень 2012 року був списаний цемент на ремонт фундаменту, тамбурів та покрівель у кількості 225 кг на суму 305 грн.;
- за листопад 2012 року був списаний цемент на ремонт каналізаційних колодязів у кількості 275 кг на суму 295 грн.
Однак роботи по вищевказаних актах не фактично не проводились, матеріали не використовувались. Нестача склала 1230,90 грн.
Таким чином, посадові особи КП «Петрівське», зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів – актів списання товарно-матеріальних цінностей по виконаним роботам, допустили нестачу товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 6523,03 грн., тим самим обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України.
На даний час у ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні виникла необхідність у проведені позапланової виїзної ревізії у діяльності КП «Петрівське», для проведення якої необхідно залучити спеціалістів органу державного фінансового контролю – Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області. При цьому, з метою повного, всебічного та об’єктивного розслідування, при проведені виїзної позапланової ревізії необхідно висвітлити наступні питання:
- перебування на балансі та правомірність списання товарно-матеріальних цінностей КП «Петрівське» за актами виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- які службові особи КП «Петрівське» були відповідальні за збереження товарно-матеріальних цінностей, що перебували на балансі КП «Петрівське» та були списані за актами виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- на яку суму станом на 08.05.2013 виявлено нестачу грошових коштів та товарів матеріальних цінностей, які перебували на балансі КП «Петрівське» та які були списані по актам виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- чи було відображено нестачу товарно-матеріальних цінностей у відповідних книгах, журналах, інших документах,рахунках які регламентують порядок обліку та зберігання ТМЦ;
- яким чином матеріально-відповідальна особа приховала нестачу ТМЦ;
- чи були завдані КП «Петрівське» збитки внаслідок допущеної нестачі ТМЦ, якщо так, на яку суму і якою посадовою особою.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», позапланові виїзні ревізії суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності, проводиться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно з ч. 11 ст. 11 Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії складає 15 робочих днів.
На підставі викладеного, з метою виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, враховуючи спосіб вчиненого кримінального правопорушення, а також те, що для встановлення істини по справі необхідні спеціальні знання в області бухгалтерського обліку та аудиту, клопотання слід задовольнити.
Розглянувши клопотання та додані до нього документи, вивчивши матеріали кримінального провадження №420131202600000016, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно п.5 ч.5 ст.11 Закону України „ Про державну контрольно-ревізійну службу України" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України,Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», позапланові виїзні ревізії суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності, проводиться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно з ч. 11 ст. 11 Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії складає 15 робочих днів.
Представлені до суду матеріали та наведені вище обставини дають достатні підстави вважати, що проведення позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності окремих питань КП «Петрівське» (код за ЄДРПОУ 35867215, Кіровоградська область смт Петрове вул. Літвінова 19) щодо дотримання службовими на матеріально – відповідальними особами даного підприємства бюджетного законодавства, необхідно виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, також враховуючи спосіб вчиненого кримінального правопорушення, а також те, що для встановлення істини необхідні спеціальні знання в області бухгалтерського обліку та аудиту, клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.11 Закону України « Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні » ,-
УХВАЛИВ:
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності окремих питань КП «Петрівське» (код за ЄДРПОУ 35867215, Кіровоградська область смт Петрове вул. Літвінова 19) щодо дотримання службовими на матеріально – відповідальними особами даного підприємства бюджетного законодавства у період з 01 липня по 19 липня 2013 року включно, проведення якої доручити фахівцям Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області .
У ході проведення позапланової виїзної ревізії фахівцям Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області вирішити такі питання:
- перебування на балансі та правомірність списання товарно-матеріальних цінностей КП «Петрівське» за актами виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- які службові особи КП «Петрівське» були відповідальні за збереження товарно-матеріальних цінностей, що перебували на балансі КП «Петрівське» та були списані за актами виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- на яку суму станом на 08.05.2013 виявлено нестачу грошових коштів та товарів матеріальних цінностей, які перебували на балансі КП «Петрівське» та які були списані по актам виконаних робіт за травень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, вересень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року та січень 2013 року;
- чи було відображено нестачу товарно-матеріальних цінностей у відповідних книгах, журналах, інших документах,рахунках які регламентують порядок обліку та зберігання ТМЦ;
- яким чином матеріально-відповідальна особа приховала нестачу ТМЦ;
- чи були завдані КП «Петрівське» збитки внаслідок допущеної нестачі ТМЦ, якщо так, на яку суму і якою посадовою особою.
Надати можливість фахівцям Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області в ході проведення позапланової ревізії ознайомитися з оригіналами нормативних, фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів КП «Петрівське», необхідність в яких виникне під час проведення ревізії.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто з 21 червня 2013 року до 21 липня 2013 року.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя( підпис )
З оригіналом згідно
Слідчий суддя Петрівського районного суду О. Жушман