Постанова № 32195415, 25.02.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.02.2013
Номер справи
801/1093/13-а
Номер документу
32195415
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 лютого 2013 р. (10:38) Справа №801/1093/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Захаровій М.В.,

за участю представника позивача - Ходус М.Г.,

представника відповідача - Демарацький Д.Р.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Держспоживінспекції в АР Крим

до Фірми "ТЕС"

про стягнення

Суть спору: Держспоживінспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фірми «ТЕС» 17000,00 грн. заборгованості зі штрафних санкцій, нарахованих за порушення законодавства про ринковий нагляд та контролю нехарчової продукції штрафу відповідно до постанови №26 від 28.11.2012 року.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Представник відповідача у судовому засідання проти позову заперечував та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Держспоживінспекція в АР Крим підпорядковуються Державній інспекції України з питань захисту прав споживачів, та є її територіальним органом.

Основним із завдань Держспоживінспекції в АРК є державний ринковий нагляд.

Відповідно до Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів, Держспоживінспекція в АРК здійснює державний ринковий нагляд у межах сфери відповідальності відповідно до повноважень, визначених Законами України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", "Про загальну безпечність нехарчової продукції" , "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Під час реалізації своїх завдань Держспоживінспекція має право перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; відбирати у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг зразки товарів, сировини, матеріалів для проведення перевірки їх якості на місці або незалежної експертизи у відповідних лабораторіях та інших установах, акредитованих на право проведення таких робіт згідно із законодавством (п. 6 Положення «Про Інспекцію з питань захисту прав споживачів в АРК).

Судом встановлено, що 23.08.2012 року на адресу Держспоживінспекції в АР Крим, надійшла скарга ОСОБА_3 від 25.10.2012 року щодо неякісного палива марки А-92 на заправці АЗС № 1 «ТЕС».

07.11.2012р. Держспоживінспекцією в АР Крим, на підставі наказу від 05.11.12р. № 168-0, направлення № 00000040 та згоди № 5325-3-7/6 від 31.10.12р. проведено виїзну перевірку характеристик продукції АЗС № 1 «ТЕС», яка розташована за адресою: вул. Київська, 156, м. Сімферополь. Предметом перевірки були нафтопродукти - бензин автомобільний А-92. За результатами перевірки складено акт від 07.11.12р. № 00000014.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» відбір зразків продукції і проведення їх експертизи (випробування) здійснюються відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі вмотивованого письмового рішення керівника органу ринкового нагляду або його заступника.

Так, при проведені перевірки було встановлено, що продукція яка перевіряється, вважається небезпечною, становить ризик та не відповідає встановленим вимог. Це обумовлено тим, що представлена на перевірку Товарно-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів (нафти) № ТТ-0004947 від 05.11.2012 не містить номеру резервуара, та не було представлено паспорта якості на паливо від Фірми «ТЕС», яка була від вантажником та яке фактично було відвантажено по вказаній накладної. В результаті чого було прийнято рішення про відбір зразків продукції № 1/00000014 від 07.11.2012.

Надання на ринку продукції, зразки якої відібрано для проведення експертизи (випробування), за рішенням органу ринкового нагляду тимчасово забороняється на строк проведення такої експертизи (випробування). Зазначене рішення діє до прийняття органом ринкового нагляду за результатами експертизи (випробування) рішення про скасування рішення про тимчасову заборону надання на ринку такої продукції або прийняття рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (ч. 4 ст. 27).

П. 4, 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); приймають л випадках та порядку, визначених цим Законом, рішення про вжиття обмежувальні^ (корегувальних) заходів, здійснюють контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень тощо.

Суд також встановив, що під час перевірки на підставі рішення про відбір зразків продукції № 1/00000014 від 07.11.12р. здійснено відбирання проб нафти та нафтопродуктів - бензину автомобільного А92, ДСТУ 4063-6001; номер резервуару - 3. Про відібрання проб складено акт № 1/00000014, в якому також зазначено про опломбування відібраних зразків та направлення їх на дослідження до лабораторії.

Відповідно до п. 4 ст. 27 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» винесено рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 07.11.12р. № 1, в якому вказано про обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони представлення на ринку бензину автомобільного А-92 на строк проведення експертизи, до закінчення проведення експертизи.

Зазначене рішення було вручено начальнику АЗС № 1 «ТЕС» Неклюковій І.Ю. 07.11.2012р.

При проведені перевірки АЗС № 1 «ТЕС» надало Х-Звіт від 07.11.2012р., відповідно до якого на момент відібрання проб у резервуарі № 3, з якого проби палива А-92 відбирались, залишок встановив 11244,91 літрів.

Такий же звіт було представлено АЗС № 1 «ТЕС» після проведення експертизи 26.11.2012р., відповідно до якого залишок палива А-92 у резервуарі № 3 встановив - 7997,31 літрів.

Відповідно до викладеного суб'єкт господарювання порушив вимоги ч. 3 ст.12 "Про загальну безпечність нехарчової продукції" а саме: суб'єкт перевірки не виконав Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 1 від 07.11.2012 щодо тимчасової заборони надання продукції (бензину автомобільного А-92) па ринку на період проведення випробувань (експертизи).

Суд встановив, що про виявлене порушення щодо реалізації бензину під час дії обмежувальних заходів, складено протокол № 00000028 від 27.11.12р.

Надання продукції на ринку під час дії тимчасової заборони, а саме, невиконання або неповне виконання рішення органу державного ринкового нагляду про вжиття заходів із забезпечення безпечності продукції про тимчасову заборону надання продукції на ринку на строк, необхідний для проведення відповідної експертизи (випробування), є порушенням ч. З ст. 12, п. 1 ч. 4 ст. 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Отже, за результатами розгляду усіх вищезазначених документів Інспекцією з питань захисту прав споживачів АРК прийнято постанову № 26 від 28.11.12р. про накладення штрафних санкцій на Фірму «ТЕС» у розмірі 1 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 17000,00 грн.

Відповідно до ч.5 ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Матеріали справи свідчать про те, що постанову про накладання штрафних санкцій № 26 від 28.11.12р. отримано відповідачем 12.12.2012 р., про що свідчить поштове повідомлення про відправлення, проте штраф в установлені законодавством строки відповідачем сплачений не був, що є підставою для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 25.02.2013р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 01.03.2013 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Фірми «ТЕС» (95000, м. Сімферополь, вул. Героїв Аджимушкая, 5, кВ. 11, ЄДРПОУ 16512506) у доход Держбюджету України у м. Сімферополь 17000,00 грн. заборгованості по штрафних санкціях за порушення законодавства про ринковий нагляд та контролю нехарчової продукції штрафу відповідно до постанови №26 від 28.11.2012 року (код платежу 21081100, п/р 31112106700002, ГУ ДКСУ в АР Крим, ОКПО 38040558, МФО 824026).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.