Головуючий у 1 інстанції - Кравцова Н.В.
Суддя-доповідач - Нікулін О.А.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2013 року справа №812/2141/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Нікуліна О.А.
суддів: Лях О.П., Попова В.В.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області Державної податкової служби про скасування рішення №000( 1/2208/НОМЕР_1 від 28.01.2013 про застосування фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В :
У березні 2013 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області Державної податкової служби про скасування рішення №000( 1/2208/НОМЕР_1 від 28.01.2013 про застосування фінансових санкцій.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2013 року у задоволенні позову відмовлено у повному обсязі.
З постановою суду першої інстанції не погодився позивач та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.
ОСОБА_2 зареєстрована Лутугинською районною державною адміністрацією Луганської області 02.12.2005 за №2 367 000 0000 000966 (арк. справи 7), знаходиться на обліку платником податків в ДПІ в Лутугинському районі з 03.12.2005 заЛ-310 (а. с 34).
27.12.2012 Лутугинським РВ УМВС України в Луганській області складено протокол про адміністративне правопорушення ЛГ №192100 стосовно ОСОБА_2 за ч,2 ст.156 КУпАП (а.с. 13). Від підпису позивач відмовилась, але отримала копію протоколу 27.12.2012, про що свідчить її особистий підпис.
10.01.2012 адміністративною комісією при виконкомі Лутугинської міської ради винесено постанову №1/1, якою визнано ОСОБА_2 винною у скоєному правопорушенні, передбаченому ч.2 ст.156 КУпАП та застосовано стягнення у вигляді штраф у розмірі 510,00 грн.
Постановою встановлено, що гр. ОСОБА_2 25.12.2012 о 12 -45 здійснюючи торгівлю у кіоску за адресою: АДРЕСА_1 ПП «ОСОБА_2» продала пляшку пива 0,5 літри «Чернігівське» неповнолітньому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, чим порушила правила торгівлі алкогольними напоями.
Постанова адміністративної комісії оскаржена позивачем не була, штраф у розмірі 510,00 грн. сплачено у добровільному порядку.
28.01.2013 на підставі матеріалів адміністративного правопорушення, які надійшли від Лутугинського РВ ГУМВС України в Луганській області вх. №37 від 03.01.2013, постанови виконкому Лутугинської міської ради №1/1 від 10.01.2013 Державною податковою інспекцією у Лутугинському районі Луганської області Державної податкової служби прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №00001/2208/НОМЕР_1 до ОСОБА_2 у розмірі 6800,00 грн. за продаж пива особам, які не досягли 18 років (а. с. 8, 35).
Відповідно до ч.2 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими і пробами, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Закон У країни «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Пунктом 2 частини 1 статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно ч.2 ст. 17 3акону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарюванні застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджено Постановою КМУ № 790 від 02.06.2003.
Згідно п.5 вказаного Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, зокрема, є: матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до п.6 вказаного порядку, рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 нього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності -заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирі плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівник, (його заступником) орган в МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визнаної законодавством.
Факт здійснення продажу пива неповнолітній особі 25.12.2012 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_2 , поясненнями ОСОБА_3, протоколом огляду та огляду речей від 25.12.2015, заявою про видачу паспорту.
З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.
Керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України суд ,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області Державної податкової служби про скасування рішення №000( 1/2208/НОМЕР_1 від 28.01.2013 про застосування фінансових санкцій - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Колегія суддів О.А.Нікулін
О.П.Лях
В.В.Попов