копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку - 41
Справа № 2-а-2653/08
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді : Турлакової Н.В.
при секретарі судового засідання : Желткові В.Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом акціонерного товариства закритого типу «Агро-Союз», с.Майське Дніпропетровської області, до Синельниківської об’єднаної державної податкової інспекції, м.Синельникове Дніпропетровської області,
провизнання нечинними податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство закритого типу «Агро-Союз»звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Синельниківської об’єднаної державної податкової інспекції з позовними вимогами про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0000462340/0 від 05.03.2008р. та податковго повідомлення-рішення № 0000462340/1 від 20.03.2008р. виданихСинельниківською об’єднаною державною податковою інспекцією винесених на підставі акту перевірки № 21/230/24437204 від 04.03.2008 року «Про результати виїзної позапланової перевірки позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2008р., яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2008 року на суму 800000,00 грн.
Позивач в обґрунтування поданого позову вказує на безпідставність та необґрунтованість винесених спірних податкових повідомлень-рішень і просить скасувати їх. Зокрема в обґрунтування своїх доводів позивач зазначає, що відповідачем невірно застосовано п. 11.21, та п.11.29 Закону України «Про податок на додану вартість» та п.12 «Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. № 805.
Відповідачем при розрахунку суми бюджетного відшкодування позивача за січень 2008 року невірно вирахувано суму податкового кредиту попереднього податкового періоду (грудня 2007 року), без врахування рядка 23 деклара3ції грудня 2007 року, що призвело до невірного визначення відповідачем суми бюджетного відшкодування за січень 2008 року. На думку позивача операції, які регулюються п.п. 6.2.6 п.6.2 ст6 Закону України «Про податок на додану вартість» не повинні відображатись в скорочених деклараціях.
Абзацем 4 п.1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 р. № 166 передбачено, що платники податку, у яких згідно з чинним законодавством суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених указаними пунктами. Операції з поставки молока та м'яса переробним підприємствам не стосуються спеціального режиму, встановленого п.11.21 чи п.11.29 Закону «Про податок на додану вартість». Ці операції як зазначає позивач врегульовані п.6.2.6 Закону про «Податок на додану вартість» і відповідно до його норм та Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 р. № 166 відображаються в загальній декларації.
Відповідач згідно заперечень направлених ним на адресу суду, проти позову заперечує, та зазначає що позаплановою виїзною перевіркою встановлено, що позивач неправомірно включив до податкового кредиту загальної декларації (розрахунки з бюджетом) за січень 2008 року ПДВ в сумі 383526,00грн. (розподіл сум ПДВ, які відносяться до складу податкового кредиту всіх категорій операції, що оподатковуються за ставкою 20% або 0% - перенос ПДВ з тваринництва в загальну), та неправомірно включив до заявленого бюджетного відшкодування по декларації за січень 2008 року ПДВ в сумі 800000,00грн.
В обгрунтування заперечень відповідач вказує, що пунктом 11.21. статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств, норма підпункту 6.2.6. пункту 6.2. статті 6 встановлює лише розмір ставки податку, а право акумуляції сільськогосподарськими підприємствами сум такого податку за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, та порядок виплати їм дотацій переробним підприємствам визначено пунктом 11.21. вказаного Закону.
Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши що суми від'ємного значення податку на додану вартість, що виникли у сільськогосподарських товаровиробників в результаті здійснення операцій з поставки переробним підприємствам молока та м’яза живою вагою за нульовою ставкою, включаються до спеціальної декларації, за якою не здійснюються розрахунки з бюджетом.
Позивач в судове засідання не з’явився, згідно заяви від 10.10.2008р. направленої на адресу суду просив розглянути справу за його відсутності .
Відповідач в судове засідання не з’явився та направив надійшло клопотання від 10.10.2008р. про розгляд справи без його участі.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, вважає необхідним задовольнити даний позов повністю з наступних підстав.
Як встановлено згідно матеріалів справи, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 28.11.1996 року, АТЗТ «Агро-Союз» зареєстроване Синельниківською районною державною адміністрацією як юридична особа, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 12161200000000014.
АТЗТ «Агро-Союз» діє на підставі статуту, зареєстрованого Синельниківською районною державною адміністрацією.
АТЗТ «Агро-Союз»єплатником податків, зборів (обов‘язкових платежів) відповідно до ст.4 Закону України "Про систему оподаткування" і перебуває на податковому обліку в Синельниківській ОДПІ, включене до ЄДРПОУ - ідентифікаційний код 24437204.
04.03.2008 року Синельниківською об’єднаною державною податковою інспекцією складений Акт за №21/230/24437204 «Про результати виїзної позапланової перевірки АТЗТ «Агро-Союз» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за січень 2008 року».
В перевіреному періоді позивач займався виробництвом зернових культур, м'яса, молока.
Згідно висновків акта перевірки встановлено наступне.
В порушення пункту 2 «Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1999 р. N 805 (зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. N 596), п.5.12 ст.5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 р. № 166 (у редакції наказу від 15.06.2005 р. № 213), пп.7.7.2. п.7.7. ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. АТЗТ «Агро-Союз» неправомірно включено до заявленого бюджетного відшкодування по декларації за січень 2008 року ПДВ в сумі 800000,00грн. (розподіл сум ПДВ, які відносяться до складу податкового кредиту всіх категорій операції, що оподатковуються за ставкою 20% або 0% - перенос з тваринництва в загальну).
В п.3.3. Акту перевірки зазначено, що згідно розрахунку суми бюджетного відшкодування за січень 2008 р. АТЗТ «Агро-Союз» завищено ряд.17 податкової декларації попереднього податкового періоду, в результаті завищено рядок 2 Розрахунку бюджетного відшкодування за січень 2008 року в сумі 1101632,00грн., та р.3 Розрахунку бюджетного відшкодування за січень 2008 року в сумі 800000,00грн.
Відповідачем на сторінках 12, 13 Акту перевірки зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 р. № 596 з п.2 Порядку нарахування, виплат та використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м‘ясо в живій вазі, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 р. № 805 виключено речення наступного змісту „при цьому податковий кредит, що складається із сум податку на додану вартість, сплачених сільськогосподарськими товаровиробниками у зв‘язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається до податкової декларації платника податку за звітний період, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодування з бюджету податкового кредиту за цією декларацією.
Отже, відповідачем зроблено висновок, що постановою не передбачено норми, згідно з якою суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) сільськогосподарськими товаровиробниками по операціях з придбання товарів (послуг) та використаних в межах господарської діяльності, пов‘язаної з операціями з поставки переробним підприємствам молока та м‘яса живою вагою, включалися до податкової декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.
За результатами перевірки відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 05.03.2008 р. № 0000462340/0, яким зменшена сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, яка підлягає відшкодуванню за рахунок АТЗТ «Агро-Союз» за січень 2008 року на суму 800000,00грн.
Рішення № 0000462340/0 було оскаржено позивачем в адміністративному порядку шляхом подання до відповідача первинної скарги № 80 від 17.03.2008 р.
За результатами процедури апеляційного узгодження податкового зобов’язання в порядку Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 р . №2181-II, відповідачем прийнято рішення про результати розгляду скарги платника податків № 2481/10/23-044 від 20.03.2008 р., яким встановлено що АТЗТ «Агро-Союз» при визначенні бюджетного відшкодування за січень 2008 року неправомірно включено по декларації сума сплати ПДВ у розмірі 800000,00грн., у зв‘язку з чим податкове повідомлення-рішення №0000462340/0 від 05.03.2008 р. залишено без змін та прийнято податкове повідомлення-рішення №0000462340/1 від 20.03.2008 р.
Відповідно до закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Підстави проведення позапланової перевірки позивачем не оскаржуються, відповідач не оскаржує статус позивача, сторонами визнаються проведені операції, спір точиться навколо того, чи зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1999 р. N 805, якою затверджено «Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі» впливають на порядок декларування операцій із поставки переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі, оскільки на думку відповідача АТЗТ «Агро-союз» втратило право на розподіл сум ПДВ, які відносяться до складу податкового кредиту всіх категорій, що оподатковуються за ставкою 20% або 0% - перенос ПДВ з тваринництва до загальної декларації.
«Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1999 р. N 805(надалі Порядок №805) з метою підтримки сільськогосподарських виробників тваринницької продукції та своєчасного перерахування їм дотацій за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, відповідно до пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість".
Порядок №805 встановлює механізм нарахування та виплат дотацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства (далі - сільськогосподарські товаровиробники), за поставлені ними у період з 1 січня 2008 р. до року, що настає за роком, в якому Верховна Рада України ратифікує протокол про приєднання України до Світової організації торгівлі, переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.
Відповідно до пункту 2 Порядку №805, в редакції до 28.03.07 року, сільськогосподарські товаровиробники реалізують переробним підприємствам усіх форм власності молоко і м'ясо в живій вазі відповідно до укладених договорів, нараховуючи податок на додану вартість за нульовою ставкою. При цьому податковий кредит, що складається із сум податку на додану вартість, сплачених сільськогосподарськими товаровиробниками у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається до податкової декларації платника податку за звітний період, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією.
Пункт 2 Порядку №805 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. N 596 встановив наступне сільськогосподарські товаровиробники поставляють переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі відповідно до укладених договорів з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою.
Таким чином, редакція Порядку №805 після 28 березня 2007 р. N596 підтверджує правило підпункту 6.2.6. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про податок на додану вартість», відповідно до якої (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) до 1 січня 2008 року операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання оподатковуються за нульовою ставкою.
Відповідно до пункту 1.2 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. N 166 (у редакції наказу від 15 червня 2005 р. N 213), декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації особою, яка зареєстрована платником податку на додану вартість згідно з вимогами Закону України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість".
Абзацом 2 пункту 1.2. вказаного Порядку встановлено, що платники податку, у яких згідно з чинним законодавством (пункти 11.21, 11.29 Закону) суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених указаними пунктами.
Таким чином, скорочену декларацію подають:
- платником податку, у яких згідно з чинним законодавством (пункти 11.21, 11.29 Закону) суми податку на додану вартість повністю залишаються у їх розпорядженні для цільового використання,
- та виключно щодо тих операцій, що стосуються спеціальних режимів, установлених вказаними пунктами.
Відповідно до пункту 11.21. статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість», до 1 січня 2008 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.
Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. Порядок нарахування і використання зазначених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно вказаного пункту спеціальний режим встановлюється для операцій, при обліку яких:
- сума податку на додану вартість повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва.
- сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, спрямовується для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам.
Таким чином, викладений у пункті 11.21. спеціальний режим не встановлений для операцій викладених у підпункті 6.2.6. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про податок на додану вартість», де йдеться про операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, які оподатковуються за 0 ставкою, і, в такому випадку, спеціальний режим, направлений на виключення механізму надходження суми податку до бюджету та його направлення на спецрахунки, не може стосуватися операцій які взагалі не передбачають залишення у розпорядженні сільськогосподарських підприємств сум ПДВ (а навпаки передбачають спрямовування їх на підтримку власного виробництва), оскільки відсутня мета спецрежиму – нарахування та виплата дотацій, а таке нарахування при застосуванні 0 ставки податку взагалі не відповідає меті пункту 11.21 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» - підтримці сільськогосподарських виробників тваринницької продукції та своєчасного перерахування їм дотацій за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.
Відповідно до пункту 11.29. Закону України «Про податок на додану вартість», до 1 січня 2008 року зупинено дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства. Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку. Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.
В вищевикладеному спеціальному режимі метою також є акумулювання коштів, та встановлений виняток - операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач мав право скористатись правилом пункту 5.12. «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. N 166, згідно якого, якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення, то платником податку разом з податковою декларацією подається Розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з податку на додану вартість). При цьому платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування на його рахунок у банку, подає Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з податку на додану вартість).
Отже, платник податку не припустився й порушення підпункту 7.7.2. пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи відповідачем не доведено правомірність своїх дій, а позивачем обгрунтовано та підтверджено належним чином свої вимоги, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.2 КАС України у справвах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Оскільки у даному випадку податкові зобов’язання нараховано всупереч діючому законодавству, спірні податкові повідомлення-рішення слід визнати необґрунтованими та такими, що суперечать діючому законодавству.
Однак суд вважає, що спосіб захисту порушеного права повинен обиратися особою відповідно до норм матеріального права, що регулюють спірні відносини.
У разі визнання податкового повідомлення-рішення таким, що не відповідає чинному законодавству, воно підлягає скасуванню.
За загальним правилом суд розглядає адміністративні спори не інакше, як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог.
Однак, відповідно до п. 2 ст. 11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
У даному випадку суд вважає за необхідне застосувати принцип верховенства права, передбачений ст. 8 КАС України, а також користуючись правом суду, передбаченим п.2. ст. 11, ч. 1 ст. 195, ч. 1 ст. 196 КАС України, вийти за межі позовних вимог та апеляційної скарги, визнати протиправними, а також скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України повернути з Державного бюджету позивачу - Акціонерному товариству закритого типу «Агро-Союз» судовий збір у розмірі 3грн. 40коп.
Керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Акціонерного товариства закритого типу «Агро-Союз» задовольнити.
Податкові повідомлення-рішення №0000462340/0 від 05.03.2008 р. та №0000462340/1 від 20.03.2008 р., винесені Синельниківською об’єднаною державною податковою інспекцією – визнати протиправними та скасувати.
Стягнути з Державного бюджету на користь Акціонерного товариства закритого типу «Агро-Союз» (51511, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Майське, вул.Радгоспна,5, код ЄДРПОУ 24437204) 3грн. 40коп. (три грн. 40коп.) судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови складений 20.10.2008 р.
Суддя Н.В. Турлакова