Рішення № 3218098, 23.01.2009, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
23.01.2009
Номер справи
44/37
Номер документу
3218098
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 44/37

23.01.09

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМО»

До 1. Київської міської ради

2. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)

про визнання права на земельну ділянку

Суддя Чеберяк П.П.

Представники:

від позивача Ткачова М.С. –представник від відповідача 1 не з’явився

від відповідача 2 Сторожук А.В. –представник

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕМО»звернулось до Господарського суду міста Києва із позовною заявою про визнання права товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМО»на оренду земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно –розважального та офісно –логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва.

Ухвалою суду від 16.01.2009р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМО»прийнято до провадження та призначено до розгляду на 23.01.2009р.

Відповідач 1 –Київська міська рада в судове засідання не з’явився, повноважного представника в судове засідання не направив.

22.01.2009р. через канцелярію суду надійшов відзив Київської міської ради в якому відповідач 1 просить суд повністю відмовити в задоволенні позовних вимог, з підстав викладених у відзиві від 21.01.2009р. за вих. № 29/246-95 та розглядати справу без участі представника Київської міської ради.

Відповідач 2 - Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) у відзиві на позовну заяву не визнає позовні вимоги та просить суд відмовити в їх задоволенні.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні за згодою представників позивача та відповідача 2 було оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача 2, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно частини 5 статті 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Стаття 16 Закону України „Про оренду землі” визначає, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві затверджений рішенням Київради від 26 червня 2003 №512/672 та рішенням Київради від 15 липня 2004 №457/1867.

На виконання зазначених вимог законодавства та рішення Київради від 15 липня 2004 року №457/1867 позивач звернувся до Київської міської ради з клопотанням від 28.07.2005 №К-5020 про виділення в оренду земельної ділянки на вул.Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м.Києва для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями.

На підставі даного клопотання Київським міським головою, відповідно до рішення Київради від 15 липня 2004 року №457/1867, була надано згоду Д-3490 від 29.10.2007 на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва.

На підставі зазначеної згоди товариство з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” замовило розробку відповідного проекту відведення у товариства з обмеженою відповідальністю „ЕПОХА-ГЕО”, яке має відповідні ліцензії на землевпорядні роботи.

В результаті роботи товариства з обмеженою відповідальністю „ЕПОХА-ГЕО”, підготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва (кадастрова справа Д-3490).

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно із статтею 123 Земельного кодексу України встановлено, що підготовлена документація із землеустрою подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають її у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Відповідно до Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м.Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 №457/1867, Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) здійснює комплексний аналіз документації із землеустрою, готує проект рішення Київської міської ради та подає на розгляд Київради.

Погоджений відповідно до ст.123 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул.Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м.Києва було подано до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для підготовки проекту рішення та передачі до Київської міської ради для прийняття відповідного рішення.

Стаття 123 Земельного кодексу України встановлює, що державна адміністрація або сільська, селищна, міська ради у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Тобто законодавець в імперативній формі встановив, що при встановленні відповідності документації із землеустрою вимогам законодавства рада (в даному випадку Київська міська рада) приймає рішення про передачу земельної ділянки.

Київська міська рада на протязі одного місяця не прийняла відповідного рішення, що зазначено в листі Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 26.12.2008 №05-358/51875, тобто вбачається бездіяльність Київської міської ради, що призвело до порушення прав Позивача на оформлення землі.

Одним із принципів земельного законодавства, який визначений статтею 5 Земельного кодексу України є забезпечення гарантій прав на землю.

Судом встановлено, що позивач письмово звернувся до Київської міської ради (лист від 10.12.2008 №12/1) з пропозицією підписати договір оренди земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва та додало 2 підписані примірники договору оренди земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва.

Таким чином, товариством з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” вчинено всі необхідні дії, встановлені законодавством та рішеннями Київської міської ради на оформлення землі.

Частиною 9 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку.

Зазначена норма Земельного кодексу встановлює, що у випадку встановлення відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства, питання про передачу земельної ділянки вирішується судом.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Відповідно до статті 1 Закону України „Про оренду землі” оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 10 Господарсько процесуального кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.

Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Відповідно до статті 181 Господарського кодекс України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Також в даній статті визначено, що сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

Частиною п’ятою статті 188 Господарського кодексу України визначено, що якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Частиною четвертою статті 188 Господарського кодексу України визначено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України визначено, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Ст. 8 Цивільного кодексу України визначає, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Зважаючи на зазначені норми законодавства доходимо, що визнання права - це визнання права користування або власності у випадках, визначених законодавством, і за умови що особа яка звертається до суду має всі підстави вважати та просити суд визнати таке право.

Враховуючи те, що відповідно до ст.123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі” товариство з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” вчинило всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення землі, а відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору (в даному випадку всі підстави є), та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, інша сторона чиє право на оформлення землі порушується може звернутись до суду та просити суд визнати право користування на землю.

Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобов’язання зареєструвати договір оренди земельної ділянки між Орендодавцем –Київською міською радою та орендарем - товариством з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” у встановленому порядку, то дані вимоги також підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до статті 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Згідно статті 20 Закону України „Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 №182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України на відповідачів покладаються витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу порівну.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м.Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати право товариства з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (01010, м. Київ, вул.І.Мазепи,3Б, оф.197, код 30965634) на оренду земельної ділянки (кадастровий номер - 8000000000:90:123:0131) для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва.

3. Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул.Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва між товариством з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (01010, м. Київ, вул.І.Мазепи,3Б, оф.197, код 30965634) та Київською міською радою (м.Київ, вул.Хрещатик, 36, код 22883141) в редакції, яка підписана товариством з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 та переданою дану земельну ділянку з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених договором:

„ДОГОВІР

оренди земельної ділянки

Київська міська рада (м. Київ, Хрещатик, 36) –далі у тексті –"Орендодавець", в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“ - з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (код ЄДРПОУ 30965634, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 3 літера „Б”, зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 01.06.2000 р. за № 10701070004030362), далі у тексті - “Орендар”, в особі директора Шакотько Катерини Валеріївни, яка діє на підставі Статуту - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті –Договір) про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець, передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі –об’єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.

2. Об’єкт оренди

2.1. Об’єктом оренди відповідно до цього Договору є земельна ділянка з наступними характеристиками:

- місце розташування –вул. Червонопрапорна, 239 у Голосіївському районі м. Києва;

- розмір –10,51 га;

- цільове призначення –для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями;

- кадастровий номер - 8 000 000 000:90:123:0131.

2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки - згідно з довідкою Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1. Договір укладено на 15 (п’ятнадцять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 (трьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки.

4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.

4.4. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

4.5. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33214812700002, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК у Голосіївському р-ні м. Києва, ідентифікаційний код 26077879. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов’язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.

4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов’язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.7. Розмір орендної плати переглядається у разі зміни умов господарювання, передбачених Договором, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами, та у інших випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.

4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.9. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

5.1. Умови збереження стану об’єкта оренди:

- на земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов’язана з цільовим призначенням земельної ділянки. Зміна цільового призначення земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв’язку зі зміною цільового призначення земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення, сплачує Орендар.

5.2. Обмеження та сервітути щодо земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6.Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду

6.1. Земельна ділянка є переданою в день державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення земельної ділянки

7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

7.2. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку.

8. Права та обов’язки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобов’язаний:

- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися земельною ділянкою;

- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов’язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;

- переважне право на купівлю земельної ділянки у разі її продажу.

8.4. Орендар зобов’язаний:

- приступати до використання Земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і акта приймання-передачі Земельної ділянки та державної реєстрації Договору;

- завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;

- використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування земельної ділянки про сплату орендної плати;

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 15.05.2008 №19-5879, управління охорони навколишнього природного середовища від 09.01.2008 №071/04-4-22/7595, Державної санітарно-епідеміологічної служби від 30.10.2008р. №05.03.02-07/69831, Головного управління охорони культурної спадщини від 23.09.2008 №6577;

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;

- питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київської міської ради від 17.01.2008 №3/4475 „Про бюджет міста Києва на 2008 рік” (із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради від 17.07.2008 №16/16, від 30.10.2008 №561/561);

- земельну ділянку в межах прибережних захисних смуг використовувати без будівництва будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних);

- у п’ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.

8.5. Право на оренду Земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її Орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу.

8.6. Сторони також мають інші права і несуть інші обов’язки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини

9.1.Ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини несе Орендар.

10. Страхування об’єкта оренди

10.1 Сторони домовились про те, що Орендар має право застрахувати об’єкт оренди.

11.Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати пов’язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.3. Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідації юридичної особи –Орендаря.

- Договір оренди припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом.

11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов’язків визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.

11.6. Поновлення Договору:

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов’язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію;

- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.7. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов’язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов’язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов’язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.8. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи –Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання Орендарем умов цього Договору та обов’язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний у встановленому законодавством порядку.

12.3. Сторона, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду, шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник - для зберігання у Орендаря, один –для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

14.2. Невід’ємною частиною цього Договору є:

- план земельної ділянки;

- кадастровий план земельної ділянки;

- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі земельної ділянки.

Київський міський голова _____

Орендар _____

4. Зобов’язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м.Київ, вул.Хрещатик, 32-а, код 261990097) зареєструвати договір оренди земельної ділянки для благоустрою території, будівництва, експлуатації, обслуговування торговельно-розважального та офісно-логістичного центру з підземними паркінгами та виробничими приміщеннями на вул. Червонопрапорній, 239 у Голосіївському районі м. Києва з усіма додатками, що є його невід’ємними частинами, між Орендодавцем –Київською міською радою та орендарем –товариством з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (01010, м. Київ, вул.І.Мазепи,3Б, оф.197, код 30965634) у встановленому порядку.

5. Стягнути з Київської міської ради (м.Київ, вул.Хрещатик, 36, код 22883141) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (01010, м. Київ, вул. І Мазепи,3Б, оф.197, код 30965634) 85 (вісімдесят п’ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

6. Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „ДЕМО” (01010, м. Київ, вул.І.Мазепи,3Б, оф.197, код 30965634) 85 (вісімдесят п’ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

7. Видати накази.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя П.П. Чеберяк

Дата підписання рішення 23.01.2009р.