УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2013 року Справа № 803/1476/13-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із пунктом 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Вказані вимоги до позовної заяви не додержані, а саме позовна заява містить такі недоліки.
Позивач, викладаючи обставини на обґрунтування позовних вимог, у позовній заяві не зазначив, коли і яким уповноваженим суб'єктом владних повноважень був зареєстрований відповідач ОСОБА_1 як фізична особа - підприємець, не надав докази, що підтверджують такі обставини, та докази на підтвердження того, що на момент звернення до суду з даним адміністративним позовом підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у встановленому законом порядку не припинена. Тобто, до матеріалів позовної заяви не долучено письмових доказів на підтвердження правового статусу відповідача як фізичної особи - підприємця.
Згідно із частиною першою статті 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Статтею 49 цього Закону також передбачено обов'язок державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльність фізичної особи - підприємця та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Вказані вище недоліки позовної заяви не дають можливості з'ясувати, державний реєстратор якої адміністративно-територіальної одиниці має вчиняти дії щодо внесення відомостей (запису) до Єдиного державного реєстру про відповідне судове рішення стосовно відповідача. Відтак, відсутність достовірних відомостей про місце реєстрації фізичної особи як підприємця позбавить можливості належного виконання судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця державним реєстратором.
Також у наданій позивачем довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не зазначено місце проживання відповідача, що не дозволяє судді перевірити належність виконання Луцькою ОДПІ, як суб'єктом владних повноважень, положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України щодо надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу підприємця.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху, надавши строк, достатній для усунення недоліків - до 12 липня 2013 року.
Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання суду належним чином оформленої позовної заяви, у якій слід вказати, коли і ким було зареєстровано відповідача як фізичну особу - підприємця, чи не скасована (припинена) така реєстрація на момент звернення до суду, до позовної заяви слід долучити належним чином оформлені докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємця з зазначенням адреси місце проживання відповідача, разом з доказом надіслання відповідачу копії належним чином оформленої позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись статтями 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 12 липня 2013 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.І. Смокович