ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2013 р.Справа № 1570/6396/2012
Категорія: 10.1 Головуючий в 1 інстанції: Білостоцький О. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого - Лук'янчук О.В.
суддів - Зуєвої Л.Є.
- Шевчук О.А.
при секретарі - Троян І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 січня 2013 року по справі за адміністративним позовом заступника Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» про стягнення заборгованості у розмірі 68 874, 37 грн., -
В С Т А Н О В И Л А :
Заступник Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» про стягнення заборгованості у сумі 68 874,37 грн.
Постановю Одеського окружного адміністративного суду від 18.01.2013 року адміністративний позов заступника Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» про стягнення заборгованості у розмірі 68 874,37 грн. - задоволено у повному обсязі. Стягнуто з приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство», заборгованість з виплати та доставки пільгових пенсій у сумі 68 874,37 грн. на р/р 256073016666 в Ізмаїльському відділенні Ощадбанку № 6708, МФО 388120, код ЄДРПОУ 37743414.
В апеляційній скарзі ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, колишнім працівникам ПрАТ «УДП» ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, на підставі виданих відповідачем довідок про підтвердження трудового стажу, необхідного для призначення пільгової пенсії за Списком № 1 та Списком № 2, призначено пенсію на пільгових умовах .
На адресу ПрАТ «УДП» позивачем були надіслані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 1 та Списком № 2 за період січень-вересень 2012 року, що були відповідачем отримані та за якими загальна сума фактично витрачених Пенсійним фондом України коштів на виплату та доставку пільгових пенсій вищезазначеним пенсіонерам склала 68 874,37 грн. .
Однак, ПрАТ «УДП» не відшкодувало Пенсійному фонду України кошти в сумі 68 874,37 грн., фактично витрачені за період січень-вересень 2012 року на виплату та доставку пільгових пенсій.
Суд першої інстанції, задовольняючи адміністративний позов, виходив з того, що позовні вимоги про стягнення з відповідача вказаної заборгованості є обґрунтованими.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Згідно з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону України № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з"статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.
Пунктом 1 статті 4 Закону України № 400/97-ВР встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.
Пунктом 2 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До введення пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються згідно норм Закону України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
В свою чергу, статті 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" регламентують розмір та порядок визначення пенсії за віком, а також мінімальний розмір пенсії за віком.
В абзаці четвертому підпункту 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" чітко встановлений обов'язок підприємств та організацій з коштів, призначених на оплату праці, вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100 - відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком.
До набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" діяв Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 № 400/97-ВР.
Відповідно до пункту 6.4 глави 6 Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція).органи пенсійного фонду щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій, визначають розмір сум до відшкодування на поточний рік. Підприємства відповідно до вимог п. 6.8 гл. 6 Інструкції щомісяця до 25-го числа повинні вносити до ПФУ зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Пунктом 7.5 ст.7 Інструкції передбачено, що несвоєчасно перераховані суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій вважаються боргом.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що матеріалами справи підтверджується заборгованість відповідача у розмірі 68 874, 37 грн., яка останнім не сплачена, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку, що позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості по нарахуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Разом з тим, відповідач в порушення вимог ч.6 ст.187 КАС не додав до апеляційної скарги документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року , в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Отже, з відповідача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 344, 37 грн.
Керуючись ст.ст. 195, 196; ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -
В С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 січня 2013 року - залишити без змін.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» судовий збір у розмірі 344 грн. 37 коп.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: