Постанова № 32144321, 25.06.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2013
Номер справи
2а-2551/10/1370
Номер документу
32144321
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 червня 2013 року № 2а-2551/10/1370

о 17 год., 24 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Саковець Б.П., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним

позовом Дочірнього підприємства Національної акціонерної Компанії «Надра України «Західукргеологія», представник - Котлярчик І.М. (довіреність № 01-977/13 від 20.06.2013 року),до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби, представник - Юрченко Ю.А. (довіреність № 5131/10-010/183 від 05.04.2013 року, Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, представник - не прибув за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Укренерго», представник - не прибувпровизнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №12570 від 28.07.2009 року, №12570/1/174 від 14.10.2009 року та №12570/2/22785 від 31.12.2009 року

Дочірнє підприємство Національної акціонерної Компанії «Надра України «Західукргеологія» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом у якому з врахуванням уточнення позовних вимог позивач просить:

- визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 28.07.2009 року за № 12570 в частині визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 12022,22 грн., з яких основний платіж - 7901,48 грн. та штрафні (фінансові) санкції - 4120,74 грн.;

- визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 14.10.2009 року за № 12570/1/17459 в частині визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 12022,22 грн., з яких основний платіж - 7901,48 грн. та штрафні (фінансові) санкції - 4120,74 грн.;

- визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 31.12.2009 року за № 12570/2/22785 в частині визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 12022,22 грн., з яких основний платіж - 7901,48 грн. та штрафні (фінансові) санкції - 4120,74 грн.;

- визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 22.03.2010 року за № 12570/3/22785 в частині визначення податкового зобов'язання по платі за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 12022,22 грн., з яких основний платіж - 7901,48 грн. та штрафні (фінансові) санкції - 4120,74 грн.

Згідно ст. 55 КАС України, судом проведено заміну відповідачів у справі - Державної податкової інспекції у м. Львові та Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова на його правонаступників - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби, Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що ДП «Надра України» НАК «Західукргеологія» є власником спеціальних дозволів на користування надрами та є учасником договорів про спільну інвестиційну діяльність (простого товариства) з геологічного вивчення, в тому числі з дослідно-промислової розробки надр. Умовами цих договорів, крім іншого, передбачено, що облік та складання податкової звітності результатів спільної діяльності та розрахунки з бюджетом веде оператор відповідно до вимог чинного законодавства України. Позивач стверджує, що в даних правовідносинах суб'єктом підприємницької діяльності який здійснює видобування корисних копалин не є ДП «Надра України» НАК «Західукргеологія», а договір про спільну діяльність (простого товариства), який було взято на облік у податковому органі як платника податків та обов'язкових платежів. Відповідно, саме оператор по договору про спільну діяльність як уповноважений учасник сплачував плату за користування надрами. Відтак, кожен з операторів на виконання умов договору та нормативно - правових актів подавав до податкових органів розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи та сплачував до бюджету всі належні платежі за користування надрами, що підтверджується наданими до перевірки доказами.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала суду додаткові пояснення та письмові докази, просила суд позов задоволити повністю з підстав зазначених в позовній заяві.

Позиція відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби викладена у запереченні на позовну заяву, відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю з підстав, що в ході проведення перевірки ДП «Надра України» НАК «Західукргеологія» встановлено порушення вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року. Відповідач зазначає, що право на користування нафтогазонасосними надрами, яке засвідчується наданим в установленому порядку спеціальним дозволом, є обмежено обороноздатним об'єктом цивільних прав, невід'ємним від суб'єкта якому він наданий. Отримання суб'єктами господарювання, які не мають спецдозволу, доступу до надр з метою здійснення діяльності пов'язаної з користування нафто газонасосними надрами є можливим лише у випадку об'єднання майна учасників договору про спільну діяльність, один з яких є власником спецдозволу, у той час як передача прав користування суперечить вимогам ст. 14 Закону України «Про нафту і газ». При цьому суб'єктом, який набуває прав власності на видобуту вуглеводневу сировину, є, згідно вимог вищевказаного Закону, власник спецдозволу, і саме він несе відповідальність за всі дії суб'єктів, які залучаються до користування надрами.

Відтак, на думку відповідача, діяльність пов'язана з користуванням нафтогазонасосними надрами повинна здійснюватися на умовах договору про спільну діяльність лише власником такого дозволу. Інший учасник спільної діяльності, який не має спецдозволу, може приймати участь у спільній діяльності шляхом внесення коштів або майна, ділової репутації тощо, проте не може здійснювати діяльність пов'язану із користуванням нафтогазонасосними надрами. Право на здійснення діяльності, пов'язаної з користуванням нафтогазонасосними надрами наділений лише власник спецдозволу, тобто позивач, на якого законодавством покладено обов'язок сплачувати рентні платежі, та відповідальність за усі дії суб'єктів, що залучаються до користування надрами.

Представник відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби в судовому засіданні проти позову заперечив, надав додаткові пояснення, просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Відповідач - Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби прибуття повноважного представники в судове засідання не забезпечив, причини неприбуття не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав.

Позиція третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Укренерго» викладена у поясненні у даній справі, у якому просить позовні вимоги задоволити, спірні податкові повідомлення - рішення визнати протиправними і скасувати з підстав відсутності правових підстав застосування до позивача податкових зобов'язань та штрафних санкцій.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, причини неприбуття не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

14.07.2009 року ДПІ у м. Львові проведено планову/позапланову виїзну перевірку ДП «Надра України» НАК «Західукргеологія» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року. За результатами проведеної перевірки складено акт № 242/23-2/01432606.

Проведеною перевіркою, крім іншого, встановлено порушення ч. 3 ст. 14 Закону України «Про нафту і газ», абз. 3 п. 5.1. Інструкції про порядок обчислення і справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженою спільним наказом Комітету України з питань геології та використання надр і ДПА України від 30.12.1997 року, п. 15 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 26.03.2008 року за № 264, у результаті чого занижено податкові зобов'язання по платі за користування надрами для видобування:

- нафти за І квартал 2008 року на суму 14713,50 грн.;

- природного газу та нафтового (попутного) газу у розмірі 15398,85 грн., в тому числі:

- за І квартал 2008 року - 15362,71 грн., в тому числі по:

- Городоцькому родовищу (Городоцький район) - 1231,37 грн.;

- Ретичинському родовищу (Яворівський район) - 576,19 грн.;

- Страшевицькому родовищу (Старосамбірський район) - 98,70 грн.;

- Гуцулівському родовищу (Косівський район Івано-Франківської області) - 7901,48 грн.;

- Черемхівсько - Струпківському родовищі (Коломийський район Івано-Франківської області) - 5554,97 грн.;

- за ІІ квартал 2008 року по Страшевському родовищі - 36,14 грн.

28.07.2009 року ДПІ у м. Львові прийнято податкове повідомлення - рішення № 12570, яким на підставі акта перевірки № 242/23-2/01432606 від 14.07.2009 року встановлено порушення ч. 3 ст. 14 Закону України «Про нафту і газ», абз. 3 п. 5.1. Інструкції про порядок обчислення і справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженою спільним наказом Комітету України з питань геології та використання надр і ДПА України від 30.12.1997 року, п. 15 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 26.03.2008 року за № 264, п.п. 17.1.1., п.п. 17.1.2. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія» визначено суму податкового зобов'язання за платежем - плата за користування надрами для видобування корисних копалин, усього в розмірі 12022,22 грн., у тому числі основний платіж - 7901,48 грн., штрафні (фінансові) санкції - 4120,74 грн.

За результатами адміністративному оскарження вказаного податкового повідомлення рішення ДПІ у м. Львові та ДПІ у Галицькому районі м. Львова прийнято податкові повідомлення - рішення № 12570/1/174 від 14.10.2009 року, № 12570/2/22785 від 31.12.2009 року та № 12570/3/22785 від 22.03.2010 року.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про нафту і газ» № 2665-III від 12.07.2001 року із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Інструкцією про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету України по геології і використанню надр, Міністерства праці та соціальної політики України від 30.12.1997 року за № 207/472/51/157 (у редакції наказу Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства праці та соціальної політики України від 13.06.2000 року за № 51/128/307/128) із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Порядком справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року за № 264 із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно ст. 14 Закону України «Про нафту і газ», у разі відкриття покладу нафти і газу користувач нафтогазоносними надрами, який здійснював пошук і розвідку родовищ за інших рівних умов, які були оприлюднені як умови конкурсу відповідно до статті 15 цього Закону, має переважне право на одержання спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами цієї ділянки для видобування нафти і газу.

Відмова спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр у видачі спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, яка не є обґрунтованою, або порушення цим органом порядку видачі такого дозволу можуть бути оскаржені до суду.

Згідно п.п. 4.3. п. 4 Інструкції про порядок обчислення і справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин, на період до 2002 року до базових нормативів плати за користування надрами для видобування залізної руди багатої, залізної руди для збагачення, доломіту, флюсового вапняку, вапняків для цукрової промисловості застосовується коефіцієнт 0,2, а для решти корисних копалин (крім нафти, конденсату, газу природного, вугілля кам'яного, вугілля бурого) - коефіцієнт 0,3. До базових нормативів плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, вугілля кам'яного, вугілля бурого ці коефіцієнти не застосовуються.

Згідно абз. 3 п.п. 5.1. п. 5 цього ж Інструкції, сума плати за користування надрами для видобування корисних копалин визначається користувачами надр самостійно і обчислюється щокварталу, накопичувальним підсумком з початку року - для нафти, конденсату, газу природного (у тому числі супутнього при видобутку нафти), підземних вод (термальних, промислових), ропи, мінеральних грязей та мулу - виходячи з обсягів видобутих корисних копалин, квот (лімітів) у разі їх затвердження, нормативів плати до одиниці видобутих корисних копалин та коефіцієнтів, наведених у пункті 4.3 цієї ж Інструкції.

Згідно п. 15 Порядком справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, Платник до закінчення визначеного Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за встановленою ДПА формою податкові розрахунки з платежів органу державної податкової служби:

- за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини;

- за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п.п. 17.1.2. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті «а» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.2010 року у справі № 2а-2556/10/1370 за позовом ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - спільного українськор - канадського підприємства «Коломийська нафтогазова компанія «Дельта», ДП «Європа нафта і газ Україна», ТОВ «Західенергобуд», ЗАТ «Інтернафтогазбуд» та ТОВ «Укренерго» до ДПІ у м. Львові, ДПІ у Галицькому районі м. Львова про скасування податкового повідомлення - рішення, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2011 року, адміністративний позов задоволено повністю, визнано протиправними та нечинними податкові повідомлення - рішення ДПІ у м. Львові № 0000842301/0/12565 від 28.07.2009 року, № 0000842301/1/17455 від 14.10.2009 року, № 0000842301/2/22788 від 31.12.2009 року та податкове повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 0000842301/3/22788 від 22.03.2010 року. Вказаною постановою встановлено: «ДП «Західукргеологія» є учасником низки договорів про спільну діяльність (простого товариства) з геологічного вивчення, в тому числі дослідно - промислової розробки. На виконання взятих на себе зобов'язань кожен операторів за договорами про спільну діяльність подали до відповідних органів ДПС розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за перший квартал 2008 року.

Так, згідно ст. 49 Закону України «Про нафту і газ», у разі, якщо діяльність, пов'язана з користуванням нафтогазоносними надрами, здійснюється на умовах договору про спільну інвестиційну діяльність, спільне виробництво, виробничу кооперацію, один із учасників цього договору зобов'язаний мати відповідний спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами.

Відповідно, за домовленістю сторін платниками податків є оператори договорів спільної діяльності, вони, як того вимагають взяті на себе зобов'язання, згідно до вимог чинного законодавства подавали інформацію про видобуток вуглеводневої сировини та розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету. Всі належні платежі оператори за договорами про спільну діяльність сплатили до бюджету

вчасно та в повному обсязі за місцем реєстрації відповідного договору, що підтверджується долученими до матеріалів справи Розрахунками збору, платіжними документами та виписками з особового рахунку. У разі, якщо діяльність, пов'язана з користуванням нафтогазоносними надрами здійснюється на умовах договору про спільну діяльність, один із учасників цього договору повинен мати спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами. Оскільки вказана стаття допускає неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платника податків, то відповідно до вимог п.п.4.4.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є підставою для прийняття рішення на користь платника податків.

Отже, дії сторін договорів про спільну діяльність узгоджуються з наданими роз'ясненнями податкового органу. Оператори за договорами про спільну діяльність СП «Коломийська нафтогазова компанія «Дельта», ДП «Європа нафта і газ Україна», ТОВ «Західенергробуд», ЗАТ «Інтернафтогазбуд» та ТОВ «Укренерго»задекларували та сплатили збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету. З огляду на наведене саме оператори за договорами про спільну діяльність відповідають перед державою за належне декларування та повноту сплати збору за геологорозвідувальні роботи спільної діяльності як платника податків. За таких обставин немає підстав стверджувати, що дії ДП «Західукргеологія» зумовили ненадходження до бюджету загальнодержавного збору за геологорозвідувальні роботи на суму, визначену в спірних податкових повідомленнях - рішеннях. Крім цього, судом встановлено, що висновок органу ДПС про заниження ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України» податкових зобов'язань зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету також є безпідставним.»

Таким чином, обставини встановлені у постанові Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.2010 року спростовують висновки відповідачів щодо правомірності прийняття спірних податкових повідомлень - рішення яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем - плата за користування надрами для видобування корисних копалин. Відповідачі, у свою чергу, жодними належними та допустимими доказами не підтвердили правомірність прийняття вищевказаних рішень, що є підставою для задоволення позовних вимог.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем переконують в обґрунтованості позовних вимог повністю.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, з врахуванням змісту ст. 162 КАС України, позовні вимоги Дочірнього підприємства Національної акціонерної Компанії «Надра України «Західукргеологія» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби, Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Укренерго» про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень № 12570 від 28.07.2009 року, № 12570/1/174 від 14.10.2009 року та № 12570/2/22785 від 31.12.2009 року, підлягають задоволенню повністю.

Суд присуджує з Державного бюджету України, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, всі здійснені стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, та документально підтверджені судові витрати, на користь якої ухвалене судове рішення.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення - рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби № 12570 від 28.07.2009 року, № 12570/1/17459 від 14.10.2009 року, № 12570/2/22785 від 31.12.2009 року, № 12570/3/22785 від 22.03.2010 року.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства Національної акціонерної Компанії «Надра України «Західукргеологія» (ЄДРПОУ 01432606, пл. Міцкевича, 8, м. Львів) 3,40 грн. судового збору.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена в повному обсязі 01.07.2013 року.

Суддя Гавдик З.В.