Постанова № 32103448, 19.06.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2013
Номер справи
821/544/13-а
Номер документу
32103448
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" червня 2013 р. Справа № 821/544/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Варняка С.О.,

при секретарі: Немченко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Ремпобуттехніка - Херсон" до управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації про визнання частково протиправним та частково скасувати рішення конкурсного комітету,

встановив:

Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що 31 січня 2013 року рішенням конкурсного комітету Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації, ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» не було допущене до участі у конкурсі № 25 на здійснення перевезень автобусними маршрутами: В. Олександрівка АС-Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Підставою недопуску ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» стала інформація надана представником головавтотрансінспекції з посиланням на витяг (Ухвалу від 13.12.2012 року по справі № 2-а-4128/10/2170) з реєстру судових рішень про наявність у підприємства несплаченої заборгованості по штрафу відповідно до постанови Херсонського обласного територіального управління головавтотрансінспекції № 105727 від 30.07.2010 року в сумі 1700 гривень.

Вважає, що ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» неправомірно недопущене до участі у конкурсі, так, як на дату проведення конкурсу не мало несплачених штрафних санкцій за постановами Головавтотрансіспекції в Херсонській області, строк оскарження яких сплив. Ухвала суду по справі № 2-а- 4128/10/2170 на дату проведення конкурсу, а саме 31 січня 2013 року не набрала законної сили, що свідчить про відсутність несплаченого штрафу на вказану дату в сумі 1700 гривень.

Просить суд визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації від 31.01.2013 року в частині недопуску ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» до участі у конкурсі № 25 на здійснення перевезень автобусними маршрутами: В. Олександрівка АС- Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС. Скасувати рішення конкурсного комітету Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації від 31.01.2013 року в частині визначення переможця та перевізника, який зайняв друге місце по автобусних маршрутах: В. Олександрівка АС- Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

У судовому засіданні представник позивача змінив позовні вимоги та остаточно просив суд визнати протиправним та скасувати п. 1 порядку денного Протоколу № 48 від 31 січня 2013 року засідання конкурсного комітету по організації та проведенню в області конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських і приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, що проходять у Великоолександрівському, Високопільському, Нововоронцовському та Голопристанському районах області в частині недопуску ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» до участі у конкурсі на здійснення перевезень за об'єктами конкурсу № 1, 3, 4, 5 на автобусних маршрутах: В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Визнати протиправними та скасувати п.2, п.З, п. 6, п. 8 Протоколу № 48 від 31 січня 2013 року засідання конкурсного комітету по організації та проведенню в області конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських і приміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, що проходять у Великоолександрівському, Високопільському, Нововоронцовському та Голопристанському районах області в частині визначення переможця та перевізника, який зайняв друге місце за об'єктами конкурсу №1,3,4,5 на автобусних маршрутах: В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Визнати протиправними дії Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації з видання Наказу № 3-од від 01 лютого 2013 року та скасувати пункти 1, 1.2. в частині терміном на три роки: ТОВ «Іксора» на обслуговування міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування, що проходять у Великоолександрівському, Високопільському та Нововоронцовському районах області: В. Олександрівка АС-Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС та пункт 3 Наказу № 3-од від 01 лютого 2013 року.

В цілому наполягав на позовних вимогах, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

31 січня 2013 року конкурсним комітетом Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації, ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» не було допущене до участі у конкурсі № 25 на здійснення перевезень автобусними маршрутами: В. Олександрівка АС-Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Статтею 45 Закону України, від 05.04.2001, № 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі Закон № 2344-III) передбачено, що у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які:

визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб'єкта господарювання;

подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію;

не відповідають вимогам статті 34 цього Закону;

передбачають використовувати на маршрутах автобуси, переобладнанні з вантажних транспортних засобів.

Згідно ст. 34 Закону № 2344-III Автомобільний перевізник повинен:

виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів;

утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону;

забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв;

організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання до медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;

забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;

забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

забезпечувати безпеку дорожнього руху;

забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Автомобільні перевізники з кількістю транспортних засобів десять і більше зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п'ять років, а з питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки - у термін один раз на три роки в порядку, який визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Відповідно до п.п. 5 п. 12 «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» затвердженого ПКМУ № 1081 від 03.12.2008 року (далі постанови № 1081) до участі у конкурсі не допускається перевізник, який має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу).

Згідно з положенням ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, за конституційними нормами, виходячи із пріоритетності законів над підзаконними актами, застосуванню підлягають діючі положення статті 45 Закону України, від 05.04.2001, № 2344-III, а не норми зазначеної постанови № 1081, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.

Посилання представника відповідача на ст..45 далі Закон № 2344-III у сукупності з п. 1 ч. 1 ст. 34 того ж закону не приймається судом, оскільки така позиція веде до необмеженої дискреції суб'єкта владних повноважень, що суперечить ст..19 Конституції України, за якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд перевіривши рішення, дії та бездіяльність суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч.3 ст.2 КАС України вважає, що позов підлягає задоволенню.

Виходячи з викладеного, на підставі ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним дії конкурсного комітету Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації 31.01.2013 року в частині недопуску ПАТ «Ремпобуттехніка-Херсон» до участі у конкурсі № 25 на здіснення перевезень автобусними маршрутами: В. Олександрівка АС- Херсон АВ ч/з нову Кам'янку;

В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Скасувати рішення конкурсного комітету Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної Державної адміністрації від 31.01.2013 року в частині визначення переможця та перевізника, який зайняв друге місце по автобусних маршрутах: В. Олександрівка АС- Херсон АВ ч/з нову Кам'янку; В. Олександрівка АС - Херсон АВ ч/з Чкалове; Херсон АВ - Високопілля АС; Високопілля АС - Херсон АВ; Херсон АВ - Нововоронцовка АС.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 липня 2013 р.

Суддя Варняк С.О.

кат. 3.7.2