Постанова № 32085833, 27.06.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2013
Номер справи
815/3454/13-а
Номер документу
32085833
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/3454/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2013 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого по справі судді Бжассо Н.В.

за участю секретаря Музика І.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Одеса адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та забов'язання здійснити реєстрацію транспортного засобу

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, за результатом якого позивач просить забов'язати Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області поновити реєстрацію автомобіля «Nissan Maxima», 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_2, за ОСОБА_1, обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги наступними доводами.

Як зазначає позивач, 16.06.2010 року, згідно договору купівлі - продажу, останньою було придбано автомобіль марки Nissan Maxima, 1995 року випуску у попереднього власника, ОСОБА_3

17.06.2010 року, автомобіль було зареєстровано Відділенням РЕР ДАІ з обслуговування м. Білгород - Дністровського та Білгород - Дністровського району та на ім'я позивача було видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3.

Згідно довідки з відділення РЕР ДАІ з обслуговування м.Білгород - Дністровського та Білгород-Дністровського району, ОСОБА_3, придбала зазначений автомобіль, 01.07.2003 року у ОСОБА_2

17.11.2012 року, з повідомлення, яке надійшло поштою, позивачу стало відомо, що у зв'язку з відсутністю інформації про митне оформлення автомобіля, на підставі службової телеграми ДДАІ МВС України № 4/8-9602 від 0711.2012 року, висновку УДАІ ГУМВС України в Одеській області та згідно пункту 40 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів а мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 року № 1371, реєстрація автомобіля позивача була скасована.

Позивач зазначає, що на час звернення до суду, державна реєстрація автомобіля скасована УДАІ ГУМВС України в Одеській, що позивач вважає безпідставним, оскільки право власності на автомобіль набуто на законних підставах, на момент реєстрації транспортного засобу, автомобіль не значився в базах даних розшуку транспортних засобів.

З урахуванням викладеного, позивач просить поновити реєстрацію, належного їй автомобіля, оскільки передбачені законом підстави для її скасування - відсутні.

В ході розгляду справи представники позивача заявлені позовні вимоги підтримали та просили задовольнити

Представник відповідача, УДАІ ГУМВС України в Одеській області, заявлені позовні вимоги не визнала, в задоволенні їх просила відмовити, наполягаючи на законності та обґрунтованості дій щодо скасування державної реєстрації, підтримуючи доводи, викладені в письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.

Третя особа, ОСОБА_2, в судове засідання не з'явилась, повідомлялась належним чином про дату, час і місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи, письмові зауваження на позов, до суду не надала. Справа розглядається в її відсутності.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Як встановлено в ході розгляду справи, 17.06.2010 року, ВРЕР ДАІ з обслуговування м.Білгород-Дністровський та Білгород- Дністровського району автомобіль марки Nissan Maxima, 1995 року випуску, кузов № НОМЕР_2 було зареєстровано на ім'я позивача про що видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3.

Судом встановлено, що ДДАІ МВС України, було направлено на адресу Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області службову телеграму № 4/8-9602 від 07.11.2012 року, згідно якої підлягає скасуванню державна реєстрація ряду автомобілів, у тому числі й належного позивачу, зареєстрованих в підрозділах ДАІ на підставі завідомо недостовірних відомостей.

Згідно даної службової телеграми, яка складена на підставі листа Департаменту митних інформаційних технологій та статистики Державної митної служби України від 08.08.2012 року № 18/15-19-5462, інформація про митне оформлення в режимі вільного використання на території України зазначених у додатку службової телеграми транспортних засобів в Єдиній автоматизованій інформаційній системі ДМС України станом на 07.08.2012 року та 17.08.2012 року не виявлена. Серед зазначених автомобілів вказаний і автомобіль позивача.

ДДАІ МВС України, зазначеною службовою телеграмою зобов'язало РЕП ДАІ забезпечити в межах компетенції виконання вимог п. 40 постанови Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 року прийняти рішення щодо скасування реєстрації транспортних засобів, ввезених без митного оформлення, серед яких є автомобіль позивача.

На виконання вимог службової телеграми ДДАІ МВС України, на підставі п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів а мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», начальником Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області було затверджено висновок про скасування реєстрації автомобіля марки Nissan Maxima, 1995 року випуску, кузов № НОМЕР_2 зареєстрованого на ім'я позивача.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Згідно положень п. 8 Постанови КМ України, від 07.09.1998, № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (в редакції чинній на час виникнення правовідносин), державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух"), а також транспортні засоби, зібрані (складені) із складових частин серійних транспортних засобів без дотримання вимог зазначеного Закону.

Згідно положень ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лишена підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 40 Порядку № 1388, у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в підрозділах Державтоінспекції, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, працівники підрозділів Державтоінспекції оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до органів внутрішніх справ для подальшого проведення перевірки. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Відповідачем не було встановлено факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин належного позивачу автомобілю, не було виявлено, що він зареєстрований за фіктивними чи підробленими документами або є таким, що розшукується правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням.

Судом встановлено, що позивач придбав автомобіль на території України, раніше він належав громадянам України - ОСОБА_3, а до неї ОСОБА_2, перше місце реєстрації на території України - Хмельницька область, місто Нетішин.

Таким чином, відносно позивача, як власника автомобілю, відсутні жодні підстави перелічені в Постанові КМ України, від 07.09.1998 року № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", які б могли стати підставою для скасування реєстрації його авто, так як останній - автомобіль на територію України не ввозив.

Позивач є законним власником свого майна, його право власності гарантовано державою та захищається законом.

З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд, з метою гарантування захисту прав та законних інтересів позивача, обирає механізм судового захисту у відповідності до положень п. 1 ч.2 ст. 162 КАС України, оскільки скасування реєстрації, як чинник, втрачає свою дію з моменту набрання судовим рішенням законної сили, суд вважає необхідним поновити попередню реєстрацію транспортного засобу, скасування якої визнано в ході розгляду справи - протиправною.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9,11, 70, 71, 86, 159-164 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, третя особа на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та забов'язання здійснити реєстрацію транспортного засобу.

Забов'язати Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області поновити реєстрацію автомобіля «Nissan Maxima», 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_2, за ОСОБА_1.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н.В.Бжассо

Забов'язати Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області поновити реєстрацію автомобіля «Nissan Maxima», 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_2, за ОСОБА_1.

27 червня 2013 року.

.