Постанова № 32067850, 11.06.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2013
Номер справи
808/2499/13-а
Номер документу
32067850
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2013 року Справа № 808/2499/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Лазаренка М.С.,

секретаря Кретові К.С.

за участю:

представника позивача - не з'явився,

представника відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро - Хліб»

до: Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби

про: визнання противоправним та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000092211 від 29.01.2013, №0000102211 від 29.01.2013, №0000112211 від 29.11.2013,

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро - Хліб» до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, в якому просить визнати противоправними та скасувати податкові повідомлення - рішення № 0000092211 від 29.01.2013, №0000102211 від 29.01.2013, №0000112211 від 29.11.2013.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про причин неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі не надав. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином..

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причин неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі не надав. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін.

У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, судом встановлені наступні обставини.

Учасниками товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Хліб» було прийнято рішення про ліквідацію підприємства, створення ліквідаційної комісії, призначення голови ліквідаційної комісії, що викладено в протоколі загальних зборів засновників від 19.10.2012 року.

Головою ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Хліб» призначено Мартиненко Наталію Михайлівну.

Як встановлено із матеріалів справи, співробітниками управління податкового контролю ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, на підставі наказу №1154 від 13.11.2012р. «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки» та №1173 від 20.11.2012р. «Про продовження терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки», проведена позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Хліб» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р., валютного та іншого законодавства за період 01.10.2009р. по 19.11.2012р.

17 січня 2013р. головою ліквідаційної комісії ТОВ «Агро-Хліб» Мартиненко Н.М. був отриманий акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки №296/22- 1109/30202105 від 28.11.2012р.

01 лютого 2013р. головою ліквідаційної комісії ТОВ «Агро-Хліб» Мартиненко Н.М. було отримано податкове повідомлення-рішення від 29.01.2013р. №0000092211, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 1 372,50 грн., в тому числі основний платіж у сумі 1 098,0 грн., штрафні (фінансові) санкції у сумі 274,50 грн.

01 лютого 2013р. головою ліквідаційної комісії ТОВ «Агро-Хліб» Мартиненко Н.М. було отримано податкове повідомлення-рішення від 29.01.2013р. №0000102211, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 296 593,50 грн., в тому числі основний платіж у сумі 258 522,0 грн., штрафні (фінансові) санкції у сумі 38 071,50 грн.

01 лютого 2013р. головою ліквідаційної комісії ТОВ «Агро-Хліб» Мартиненко Н.М. було отримано податкове повідомлення-рішення від 29.01.2013р. №0000102211, яким підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з комунального податку у сумі 507,88 грн., в тому числі основний платіж у сумі 270,30 грн., штрафні (фінансові) санкції у сумі 237,58 грн.

Позивач з висновками акту позапланової документальної виїзної перевірки та прийнятими на його підставі податковими повідомленнями - рішеннями не погоджується, вважає висновки, зроблені перевіряючими необґрунтованими та такими, що не відповідають приписам діючого законодавства України, у зв'язку з чим вони підлягають скасуванню. В зв'язку з чим позивач звернувся до суду.

Оцінивши надані сторонами докази, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Агро-Хліб» з питань дотримання вимог податкового законодавства з 01.10.2009 року по 19.11.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 по 19.11.2012 року.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 28.11.2012 року за №296/22- 1109/30202105.

В Акті перевірки податковим органом зроблено висновок про порушення позивачем:

п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), в частині ненадання до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя податкових розрахунків комунального податку за червень 2010р. у строки, визначені чинним законодавством;

ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. за №56-93 зі змінами та доповненнями; Положення про комунальний податок, затверджений Рішенням Запорізької міської ради від 05.05.2002р. № 126 зі змінами та доповненнями; наказу Державної податкової адміністрації України від 24.12.2003р. №625 «Про затвердження форми податкового розрахунку комунального податку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.01.2004р. за №4/8603 із змінами та доповненнями, внесеними наказом ДПАУ від 20.03.2006р. за №143, внаслідок чого ТОВ «Агро-Хліб» занижено комунальний податок, що підлягає сплаті до бюджету за червень 2010р. у розмірі у сумі 270,30 грн.;

п. 4.1, ст. 4, п. 5.1 ст. 5, п.п. 5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР,(із змінами і доповненнями); наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток та Порядку її складання» від 29.03.2003р. №143, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.04.2003р. за №271/7592, внаслідок чого ТОВ «Агро-Хліб» занижено (завищено «-») податок надприбуток, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 098 грн., в т.ч. по періодам: І квартал 2010р. у сумі 1 099 грн.; півріччя 2010р. у сумі 6 748 грн.; III квартали 2010р. у сумі (-) 1 530 грн.; 2010р. у сумі 1 098 грн.;

п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2, п.6.1 ст.6, п. 9.3 ст.9, абз. 3 п.9.4 ст.9, п. 9.5 ст.9 Закону України «Про податок на вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), внаслідок чого підприємствам ТОВ «Агро-Хліб» занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 258 522 грн. в т.ч по періодам жовтень 2010р. у розмірі 301 грн. грудень 2010. у розмірі 151 981 грн. січень 2011р. у розмірі 53 120 грн.

Вказані порушення виникли на підставі наступного:

За період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р. ТОВ «Агро-Хліб» задекларовано податок на прибуток у сумі 8 Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р. встанови заниження (завищення «-») у розмірі 1 098 грн., в т.ч. по періодам: І квартал 2010р. у сумі 1 099 грн.; півріччя 2010р. у сумі 6 748 грн.; III квартали 2010р. у сумі (-) 1 530 грн.; 2010р. у сумі 1 098 грн.

Перевіркою дотримання строків подання податкової звітності встановлено порушення в частині несвоєчасного подання до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя податкової декларації щ податку на прибуток за 2009р., що є порушенням абз. б) п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 (зі змінами та доповненнями). Управлінням «одаткування юридичних осіб проведена документальна невиїзна перевірка з питання дотримання строків подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт №00167/1501/30202105 від 23.02.2010р. та винесено податкове повідомлення-рішення №0001551501/0 від 02.03.2010р.

У періоді, що перевірявся, підприємство ТОВ «Агро-Хліб» не декларувало від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток.

Проведеною перевіркою не встановлено застосування пільги з податку на прибуток.

Перевіркою встановлено, що в порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР,(із змінами і доповненнями), підприємством ТОВ «Агро-Хліб» занижено валові доходи на загальну суму 0грн., по періодам І квартал 2010 р. у розмірі 4 399грн., ІV квартал 2010р. у розмірі 10511грн.; завищено валові доходи на загальну суму 23 200грн. по періодам ІІ квартал 2010р. у розмірі 4 999грн., півріччя 2010р. у розмірі 599грн., ІІІ квартал 2010р. у розмірі 33 112грн., ІІІ квартал 2010р. у розмірі 33 711грн., 2010р. у розмірі 23200грн.

Відповідно до п. 4.1 ст.4. Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненнями): Валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами (пункт 4.1 статті 4 Закону № 334/94-ВР).

Згідно п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненням» збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якої; подій, що сталася раніше: - або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; - або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку».

Операції з реалізації цінних паперів ТОВ «Агро-Хліб» необхідно було відобразити по р.01.4 «Прибуток від операцій з цінними паперами», що є порушенням наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток та Порядку її складання» від 29.03.2003р. №143, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.04.2003р. за №271/7592.

Дане порушення встановлено на підставі даних підставі даних бухгалтерського та податкового обліку, а саме: (додаткових угод), первинних та розрахункових документів; даних оборотно-сальдових відомостей та журналів-ордерів по рахункам 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», 703 «Дохід від реалізації робіт (послуг)», 311 «Поточні рахунки в національній валюті», 791 «Фінансові результати», даних головної книги, відомостей податкового обліку та ін. та даних податкової звітності, наданої до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя.

Таким чином, зроблено висновок про порушення п. 4.1. ст. 4. дп. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР із змінами і доповненнями) підприємством ТОВ «Агро-Хліб» безпідставно завищено суму валового доходу у сумі 23 200 грн.

Перевіркою встановлено, що ТОВ «Агро-Хліб» в порушення вимог п. 5.1, п.п.5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28:12.1994р. №334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненнями), завищено розмір податкових витрат у розмірі 27 592 грн., в т.ч. по періодам: І квартал 2010р. у сумі 0 грн.; П квартал 2010р. у сумі 27 592 грн.; півріччя 2010р. у сумі 27 592 грн.; Ш квартали 2010р. у сумі 27 592 грн.; 2010р. у сумі 27 592 грн. Зазначене порушення податкового законодавства встановлено внаслідок наступних обставин: ТОВ «Агро-Хліб» задекларовано по р.05.2 «Самостійно виявлені помилки за результатами минулих податкових періодів» у ІІ кварталі 2010 р. в податкових деклараціях з податку на прибуток суму в розмірі 27 592грн.

Проте, підприємством ТОВ «Агро-Хліб» не надано для проведення перевірки документи фінансово-господарської діяльності, не доведено факту не віднесення таких витрат у періодах, в яких вони виникли до складу валових витрат.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94- ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненнями): «Валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності».

Згідно п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненнями): «Не належать до складу валових витрат будь які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними чи іншими документами,обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.»

Підприємством ТОВ «Агро-Хліб» з причини невиконання вимог п. 5.1, п.п.5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР у редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР (із змінами і доповненнями) неправомірно завищено суму валових витрат у розмірі 27 592 грн.

Щодо порушення ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. за №56-93 зі змінами та доповненнями; Положення про комунальний податок, затверджений Рішенням Запорізької міської ради від 05.05.2002р. № 126 зі змінами та доповненнями, суд зазначає наступне.

За період з 01.10.2009р. по 31.12.2010р. ТОВ «Агро-Хліб» задекларовано комунального податку у сумі 1824,10 грн.

Перевіркою повноти визначення комунального податку встановлено його заниження за червень: 270,30 грн.

Перевіркою відображених показників за період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р. у сумі 1824,10 грн. встановлено, що на формування цих показників мало вплив прийняття та звільнення працівників.

Перевіркою достовірності відображених показників у поданих податкових розрахунках комунального податку за період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р. встановлено порушення в частині заниження задекларованих показників ТОВ «АГРО-ХЛІБ» за червень 2010р. у сумі 270,30 грн. внаслідок невиконання вимог: ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. за №56-93 зі змінами та доповненнями; Положення про комунальний податок, затверджений Рішенням Запорізької міської ради від 05.05.2002р. № 126 зі змінами та доповненнями; наказу Державної податкової адміністрації України від 24.12.2003р. №625 «Про затвердження форми податкового розрахунку комунального податку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.01.2004р. за №4/8603 із змінами та доповненнями, внесеними наказом ДПАУ від 20.03.2006р. за № 143.

Перевірку відображених показників за період з 01.10.2009р. по 19.11.2012р. у сумі 1824,10 грн. проведено на підставі таких документів: податкових розрахунків комунального податку за відповідні звітні податкові періоди, штатних розписів, табелів обліку робочого часу, особових карток, наказів на призначення та звільнення працівників.

ТОВ «Агро-Хліб» уточнюючі розрахунки по податковим розрахункам комунального податку у періоді з 01.10.2009р. по 31.12.2010р. до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя не надавалися.

Перевіркою дотримання строків подання податкової звітності встановлено порушення абз. а) п.п. 4.1.4 н.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ(зі змінами та доповненнями), в частині ненадання до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя податкових розрахунків комунального податку за червень 2010р. у строки, визначені чинним законодавством.

Щодо порушення вимог п.п.2.31 п.2.3 ст.2, п.6.1 ст.6, п.9.3 ст.9, абз.3 п.9.4 ст. 9 п.9.5 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №16/97-ВР (зі змінами та доповненнями) суд зазначає наступне.

В ході перевірки було встановлено, що у період за який проводилась перевірка, підприємство ТОВ «Агро-Хліб» не було зареєстроване платником ПДВ.

При проведенні перевірки встановлено, що згідно поданих до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя податкових декларацій з податку на прибуток підприємством ТОВ «Агро-Хліб» задекларовано по р. 01.1 «Доходи від продажу товарів (робіт, послуг)»: І квартал 2010р. у сумі 2 грн., півріччя 2010р. у сумі 251 474 грн., ІІІ квартали 2010р. у сумі 984 872 грн., 2010р. у сумі 1 735 777 грн., І квартал 2011р. у сумі 531 200 грн.

Згідно даних бухгалтерського та податкового обліку (детально п. 3.1.1 «Валовий дохід») встановлено, що обсяг заходів, отриманих від продажу товарів (робіт, послуг) становить: І квартал 2010р. у сумі 4 401 грн., півріччя 2010р. у сумі 250 875 грн., ІІІ квартали 2010р. у сумі 951 161 грн., 2010р. у сумі 1 712 577 грн., І квартал 2011р. у сумі 531 200 грн.

Тобто обсяг операцій з поставки товарів (робіт, послуг) підприємства ТОВ «Агро-Хліб» перевищів 300 000грн.

Відповідно до вимог п. 9.3 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями): «... особи, які підпадають під визначення п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону-УКраїни «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням (місцем проживання). Форма заяви про реєстрацію зазначається у порядку, визначеному центральним податковим органом. Дані з реєстру платників податку підлягають оприлюдненню в порядку, визначеному центральним податковим органом...».

Згідно п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями): « ... коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг)..., що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, ... перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість)...».

Абзацем 3 п.9.4 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями) визначено: «... якщо особа укладає одну чи більше цивільно-правових угод (договорів), унаслідок виконання яких планується здійснення оподатковуваних операцій, обсяг яких перевищуватиме протягом звітного податкового періоду у два чи більше разів суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону, то така особа зобов'язана зареєструватися як платник цього податку до кінця такого звітного податкового періоду ......

Таким чином, ТОВ «Агро-Хліб» повинно було надіслати податковому органу заяву про реєстрацію платника на додану вартість до кінця такого звітного податкового періоду за результатами фінансово - господарської діяльності якого обсяг операцій з поставки товарів (послуг) підприємства перевищив 300 000 грн., а саме - граничний строк 30.09.2010р. Заява про реєстрацію платника на додану вартість від підприємства до ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя не надходила.

Відповідно до вимог абз. 3 п.9.4 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від. 03.04.1997р: №168/97-ВР (із змінами та доповненнями): «... особа, що не надсилає таку заяву у таких випадках тау такі строки, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування ...».

Відповідно до вимог п. 9.5 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями): «... заява про реєстрацію направляється на адресу податкового органу з повідомленням про вручення або вручається особисто представником такої особи службовій особі податкового органу. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом десяти днів від дня отримання реєстраційної заяви ...».

З урахуванням вищезазначеного підприємство ТОВ «Агро-Хліб» повинно було бути зареєстрованим платником податку на додану вартість з 10.10.2010р.

Згідно наданих до перевірки документів встановлено, що підприємство фактично у період, що підлягав перевірці здійснювало опереції з надання клінінгових послуг побутових, службових та адміністративних приміщень; організацій роботи гардеробу, приймання, видачі, обробки та прасування спец одягу, послуги з озеленення та благоустрою приміщень.

Таким чином, обсяг операцій, що підлягають оподаткуванню (база оподаткування) становить суму 1 Відповідно до вимог п.6.1 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р.. (із змінами та доповненнями): «... об'єкти оподаткування .... оподатковуються за ставкою 20 % підприємством ТОВ «Агро-Хліб» занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у і грн., в т.ч. по періодам: жовтень 2010р. у розмірі 301 грн., грудень 2010р. у розмірі 151 981 грн., січень 2011 53 120 грн., січень 2011р. у розмірі 53 120 грн.

Дане порушення встановлено на підставі даних підставі даних бухгалтерського та податкового договорів (додаткових угод), первинних та розрахункових документів; даних оборотно-сальдових відомостей, журналів-ордерів по рахункам 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», 703 «Дохід від реалізації (робіт, послуг)» 311 «Поточні рахунки в національній валюті», 791 «Фінансові результати», даних головної книги, податкового обліку та ін. та даних податкової звітності, наданої до ДГП в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.

Таким чином, позивачем порушено пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2. п.6.1 ст.6, п. 9.3 ст.9. абз. 3 п.9.4 ст.9. п. 9.5 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), ТОВ «Агро-Хліб» занижено податок ш додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 258 522грн.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем доведена правомірність винесення податкових повідомлень - рішень № 0000092211 від 29.01.2013, №0000102211 від 29.01.2013, №0000112211 від 29.11.2013.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 КАС України).

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.С. Лазаренко