Постанова № 32058413, 30.04.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.04.2013
Номер справи
801/3339/13-а
Номер документу
32058413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 квітня 2013 р. (10:31) Справа №801/3339/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Гришановій Г.В., за участю представника позивача - Чакал А.Р., довіреність № 11/9/10-0 від 10.07.2012 року, посвідчення № 104017 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сімферопольської міжрайонної Державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення

Обставини справи: Сімферопольська міжрайонна Державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення податкової заборгованості у сумі 56739,56 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має несплачену заборгованість зі сплати до бюджету грошових зобов'язань по сплаті податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осбі та єдиного податку з фізичних осіб. Заходи примусового характеру не призвели до погашення відповідачем податкового боргу. За вказаних обставин, позивач просить суд ухвалити постанову, якою стягнути з платника податків податковий борг в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.

Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав з підстав викладених у позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, але конверт повернувся з відміткою почти "за закінчення терміну зберігання". Відповідно до п. 11. ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим з 23.08.2006 р., що підтверджується витягом з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 9-11) та свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 18), перебуває на податковому обліку у Сімферопольській міжрайонній Державній податковій інспекції АР Крим ДПС, узятий на облік в органах державної податкової служби з 30.08.2006 за № 05641, що підтверджується довідкою № 5916 віж 30.08.2006 (а.с. 18 зворотній бік).

Нормами пп. 168.4.6 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

З положень п. 41.5 ст. 45 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).

Судом встановлено, що

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 20.01.10 (№46773), Відповідачем самостійно нараховано станом на 01.02.10 - 133,00 грн. (а.с. 22-24).

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 19.02.10 (№4386), Відповідачем самостійно нараховано станом на 02.03.10 - 171,00 грн. (а.с. 25-27).

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 22.03.10 (№6500), Відповідачем самостійно нараховано станом на 30.03.10 - 207,00 грн. (а.с. 28-30).

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 20.04.10 (№11495), Відповідачем самостійно нараховано станом на 30.04.10 - 164,00 грн. (а.с. 31-33).

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 26.054.10 (№15735), Відповідачем самостійно нараховано станом на 31.05.10 - 188,00 грн. (а.с. 34-35).

Згідно наданої Відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість від 15.06.10 (№16761), Відповідачем самостійно нараховано станом на 30.06.10 - 7,00 грн. (а.с. 36-37).

Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.00., який діяв на момент здійснення порушення, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Самостійно визначені суми податку на додану вартість відповідачем у встановлені законодавством строки сплачені не були.

ДПІ було проведено документальну планову виїзну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 за період з 01.01.2007 року по 31.12.2009 року, за результатами перевірки було складено Акт № 432/17-01/НОМЕР_1 від 18.03.10 (а.с. 39-64), яким встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований платником ПДВ у ДПІ в Сімферопольському районі. Свідоцтво платника ПДВ від 05.04.07р. № 100033524 видане ДПІ в Сімферопольському районі відповідно до заяви про реєстрацію.

Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань за період з 05.04.07р. по 31.12.09р. встановлено заниження податкового зобов'язання по податку на додану у загальній сумі - 7491,00, в т.ч. за квітень 2008р. у сумі ПДВ - 219,00грн.; за травень 2008р. у сумі ПДВ - 1077,00грн.; за червень 2008р. у сумі ПДВ - 355,00грн.; за липень 2008р. у сумі ПДВ - 389,00грн.; за вересень 2008р. у сумі ПДВ - 1034,00грн.; за грудень 2008р. у сумі - 2559,00грн.; за січень 2009р. у сумі ПДВ - 266,00грн.; за квітень 2009р. у сумі ПДВ - 234,00грн.; за травень 2009р. у сумі ПДВ -18,00грн.; за липень 2009р. у сумі ПДВ - 325,00грн.; за жовтень 2009р. у сумі ПДВ - 202,00грн.; за листопад 2009р. у сумі ПДВ - 813,00грн.

Згідно п.п.7.3.1. п.7.3. ст. 7 Закону України «Про податок н додану вартість» від 03.04.1997р., згідно якого «Датою виникнення податкових зобов'язань з продажу товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платника податку».

Судом встановлено, що за період з 05.04.07р. по 31.12.09р. суб'єктом підприємницької діяльності задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 101074,00 грн., по даним перевірки податковий кредит складає - 87687,00грн.

Встановлено, що у перевіріяємий період фізична особа-підприємець ОСОБА_2 здійснював операції з оптово-роздрібної торгівлі.

У наслідок порівняння сум відображених у складі податкового кредиту у декларації з ПДВ з сумами відображеними у податкових накладних та проведеною перевіркою відображеного показника у рядку (10.1-16.3) Декларацій показників за період з 05.04.07р. по 31.12.09р. встановлено заниження податкового кредиту у загальній сумі 19746,00 грн., у тому числі за квітень 2007 року - 650.00 грн., за червень 2007 року - 22,00 грн., за липень року - 730,00 грн., за серпень 2007 року - 225,00 грн., за вересень 2007 року - 523,00 грн., за жовтень 2007 року - 885,00 грн., за листопад 2007 року - 562,00 грн., за грудень 2007 року - 1284,00 грн., за лютий 2008 року - 810,00 грн., за березень 2008 року - 1072,00 грн., за серпень року - 752,00 грн., за грудень 2008 року - 4994,00 грн., за січень 2009 року - 592,00 грн., за лютий 2009 року - 59,00 грн., за березень 2009 року - 926,00 грн., за квітень 2009 року - 1464,00 грн., за травень 2009 року - 2873,00 грн., за червень 2009 року - 1018,00 грн., за липень 2009 року - 305,00 грн. та завищено податкового кредиту у загальній сумі 6359,00 грн., у тому числі за травень 2007 року - 819,00 грн., за квітень 2008 року - 375,00 грн., за травень 2008 року - 31,00 грн., за червень 2008 року - 76,00 грн., за липень 2008 року - 124,00 грн., за вересень 2008 року - 269,00 грн., за жовтень 2008 року - 918,00 грн., за листопад 2008 року - 208,00 грн., за серпень 2009 року - 142,00 грн., за вересень 2009 року - 163,00 грн., за жовтень 2009 року - 39,00 грн., за листопад 2009 року - 105,00 грн.

Згідно п.п. 7.4.5. п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р., зі змінами та доповненнями, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.

У разі, коли на момент перевірки платника податку орган державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами».

Суд зазначає, що згідно акту перевірки № 432/17-01/НОМЕР_1 від 18.03.10 року позивачем встановлено, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 за період з 05.04.07р. по 31.12.09р. занижено податковий кредит у загальній сумі - 19746,00 грн.,

Виходячи з вищевказаного на порушення'п.п.7.4.5. п.7.4., п.п.7.7.1. п.7.7., п.п.7.3.1. п.7.3. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997р., зі змінами і доповненнями, встановлено заниження податку на додану вартість у періоді, що перевірявся, на загальну суму - 21783,00 грн. у тому числі за квітень 2007 року - 228,00 грн.; за серпень 2007 року - 590,00 грн.; за березень 2008 року - 866,00 грн.; за квітень 2008 року - 1031,00 грн.; за травень року - 1046,00 грн.; за липень 2008 року - 574,00 грн.; за серпень 2008 року - 752,00 грн.; за вересень 2008 року - 765,00 грн.; за грудень 2008 року - 6980,00 грн.; за січень 2009 року - 858,00 грн.; за лютий 2009 року - 59,00 грн.; за березень 2009 року - 926,00 грн.; за квітень 2009 року - 1698,00 грн.; за травень 2009 року - 2891,00 грн.; за червень 2009 року - 1018,00 грн.; за липень року - 630,00 грн.; за жовтень 2009 року - 163,00 грн.; за листопад 2009 року - 708,00 грн. та завищення податкового зобов'язання по податку на додану вартість у загальній сумі - 858,00 грн.,

Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ (далі Закон №2181)від 21.12.2000 року, який діяв на момент порушення, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст.. 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

В результаті перевірки позивачем виявлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у сумі 1134,00 грн.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст.. 17 Закону № 2181 фізичній особі - підприємцю нараховані штрафні санкції у розмірі 10% від суми 1134,00 грн. у розмірі 113,40 грн.

Також в результаті перевірки виявлена несвоєчасність відповідачем сплати податку на додану вартість у сумі 1504,25 грн.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст.. 17 Закону № 2181 фізичній особі - підприємцю нараховані штрафні санкції у розмірі 20% від суми 1504,25 грн. у розмірі 300,85 грн.

На підставі Акту перевірки про результати документальної планової виїзної перевірки № 432/17-01/НОМЕР_1 від 18.03.10 прийнято податкові повідомлення-рішення №0000491701 від 12.04.2010р. на суму 31387,50грн. (а.с. 71), № 0000511701 від 12.04.2010р. на суму 113,40грн. (а.с. 72), №0000521701 від 12.04.2010р. на суму 300,85 грн. (а.с. 70)

Судом встановлено, що у період 01.01.08р. по 31.03.08р., з 01.01.09 р. по 31.12.09р. фізична особа-підприємець ОСОБА_2 знаходився на загальній системі оподаткування відповідно до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІУ від 22.05.03р. та Декрету Кабінета Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92р. №13-92, яки діяли у перевіряємий період.

Декларація про доходи за період 1 квартал 2008 року надавалась до ДПІ в Сімферопольському районі згідно термінів, передбачених ст.. 14 ДКМУ «Про прибутковій податок з громадян» від 26.12.92р. №13-92 та п.п.4.1.4. п.4.1. п. «б» ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 р. № 2181 зі змінами і доповненнями.

Декларації про доходи за 1 квартал 2009 року; Півріччя 2009 року; 9-ть місяців 2009 року; за 2009 рік відповідачем не надано до ДПІ в Сімферопольському районі, чим порушено ст. 14 ДКМУ «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92р. №13-92, згідно якої громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, щоквартально подають до податкового органу декларації наростаючим підсумком з початку року в строки, визначені законом та п.п.4.1.4. п.4.1. п. «б» ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 р № 2181 зі змінами і доповненнями.

У акті перевірки №432/17-01/НОМЕР_1 від 18.03.10 року позивачем зазначено, що відповідно Декларації про доходи, наданої до ДПІ по місту реєстрації за період 01.01.08р. по 31.03.08р. сума валового доходу від реалізації товарів (робіт, послуг) склала 80785,00 грн. (без врахування ПДВ з накопичуваним підсумком), що відповідає даним перевірки.

За звітний період з 01.01.09р. по 31.12.09р. фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 не надані декларації про доходи до ДПІ за місцем реєстрації.

За даними перевірки за період з 01.01.09р. по 31.12.09р. сума валового доходу від реалізації товарів (робіт, послуг) склала 127595,00 (без - врахування ПДВ з накопичуваним підсумком), грошові кошти, які надійшли на поточний рахунок від реалізації товарів (робіт, послуг), підтверджено виписками банку наданими до перевірки фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2.

Перевіркою правильності визначення витрат, відображених у деклараціях про доходи, безпосередньо пов'язаних з одержання доходу та документально підтверджених з даними про суми витрат, визначеними в ході перевірки, встановлено наступне.

Відповідно до декларації про доходи, наданої до ДПІ в Сімферопольському районі за період з 01.01.08р. по 31.03.08р. з накопичуваним підсумком, в результаті чого сума валових витрат відображена у сумі 73583,00 грн.

За даними перевірки сума валових витрат по нормі 25% за період з 01.01.2008р. по 31.03.2008р. склала 20196,25 грн.

Декларації про доходи, не надавались до ДПІ в Сімферопольському районі за період з 01.01.09р. по 31.12.09р. з накопичуваним підсумком, в результаті чого сума валових витрат за відповідний період не відображалась.

За даним перевірки сума валових витрат по нормі 25% за період з 01.10.09р. по 31.12.09р. склала 31898,75 грн.

У наслідок перевірки правильності ведення «Книги обліку доходів і витрат» фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 встановлено, що книга за період з 01.01.08р. по 31.03.08р., з 01.01.09р. по 31.12.09р. не велась та в результаті чого не була надана до перевірки.

Таким чином, у результаті відсутності обліку ведення «Книги обліку доходів і витрат» та відсутності звітів відносно руху товарів неможливо визначити витрати, які безпосередньо пов'язані з одержанням доходу.

Отже, не можливо встановити витрати, які були відображені в декларації про доходи за 1 квартал 2008р. та витрати, які були понесені за звітний період з 01.01.09р. по 31.12.09р. при здійсненні фінансових операцій відповідачем в межах своєї господарської діяльності, які безпосередньо пов'язані з одержанням доходу, чим порушено ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992р., зі змінами та доповненнями, відповідно якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву» витрати враховуються за нормами.

Згідно Інструкції «Про прибутковий податок з громадян» № 12 від 21 квітня 1993 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 червня 1993 р. за № 64) зі змінами та доповненнями (Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю» назва в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 16.07.2003 р. № 352.), згідно із додатком № 6 до Інструкції витрати по нормі складають 25 %.

Валові витрати за 1 квартал 2008 року за даними перевірки складають 25 % від валового доходу, та визначенні у сумі 20196,25 грн. (80785,00 грн.*25% = 20196,25грн.)

Валові витрати за період з 01.01.07р. по 31.12.09р. за даними перевірки складають 25 % від валового доходу, та визначенні у сумі 29576,25 грн. (118305,00 грн.*25% = 29576,25 грн.)

В результаті даного порушення встановлено завищення валових витрат за період з 01.01.08р. по 31.03.08р., з 01.01.09р. по 31.12.09р. у сумі - 82963,00 грн., чим порушено ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992р.

За результатами перевірки позивачем фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 донараховано податку з доходів фізичних осіб 23442,75грн., що відображено у податковому повідомленні - рішенні № 0000501701 від 12.04.2010р. (а.с. 67).

За період з 01.01.07р. по 31.12.07р., з 01.04.08р. по 31.12.08р. фізична особа - підприємець ОСОБА_2 здійснював діяльність на спрощеній системі оподаткування відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.98р.

Як було вказано раніше Сімферопольською міжрайонною Державною податковою інспекцією АР Крим Державної податкової служби було складено Акт перевірки про результати документальної планової виїзної перевірки № 432/17-01/НОМЕР_1 від 18.03.10, вказаним актом встановлено, що «Книги обліку доходів і витрат» відповідачем за період з 01.01.07р. по 31.12.07р., з 01.04.08р. по 31.12.08р. не велась, у зв'язку з чим порушено п. 8 наказу ДПАУ від 29.10.99р. № 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі» (далі Порядок), яке зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 02.11.99р. № 752/4045.

Як вказано у акті перевірки звіти платника єдиного податку до ДПІ в Сімферопольському районі за 1 квартал 2007 року надано 17.04.2007 року (вхід № 5585), за 9-ть місяців 2007 року надано 09.10.2007 року (вхід 22189), за 2 квартал 2008 року надано 22.07.2008 року (вхід № 17564), за 3 квартал 2088 року надано 15.10.2008 року (вхід 27281), вказані звіти надані несвоєчасно, а звіт платника податку за 4-квартал 2008 року - не надано, чим встановлено порушення п.9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку: згідно якої потягом року для платників єдиного податку встановлені звітні періоди, які рівні кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт.

Перевіркою правильності визначення обсягу виручки, відображеного в звіті платника єдиного податку за період з 01.01.07р. по 31.12.07р., з 01.04.08р. по 31.12.08р., з даними про суми обсягу виручки, встановленими в ході перевірки, встановлено:

Відповідно до звіту суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи платника єдиного податку, наданого до ДПІ за місцем реєстрації за період з 01.01.07р. по 31.12.07р. сума виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) склала 290830,00 грн.

За даними перевірки за період з 01.01.07р. по 31.12.07р. сума виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) склала 223275,00 грн. (грошові кошти, які надійшли на поточний рахунок від реалізації товарів (робіт, послуг), підтверджено виписками банку наданими до перевірки відповідачем, встановлено завищення виручки від реалізації товару у сумі 67555,00 грн.

Відповідно до звіту суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи платника єдиного податку, наданого до ДПІ за місцем реєстрації за період з 01.04.08р. по 30.09.08р. сума виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) склала 211260,00 грн.

За період з 01.10.08р. по 31.12.08р. фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не надано до ДПІ звіт суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи платника єдиного податку за 4 квартал 2008 року.

За даними перевірки за період з 01.04.08р. по 31.12.08р. встановлено обсяг виручки від реалізації товару у сумі 238880,00 грн. (грошові кошти, які надійшли на поточний рахунок від реалізації товарів (робіт, послуг), підтверджено виписками банку наданими до перевірки відповідачем.

На підставі вищевикладеного за період з 01.04.08р. по 31.12.08р. встановлено порушення п.1 обз.5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 3 липня 1998р. № 727/98 зі змінами та доповненнями згідно якого виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Перерахунок прибуткового податку не проводився у зв'язку з тим, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 за період з 01.04.08р. по 31.12.07р. по 31.12.07р., 01.04.08р. по 31.12.08р. знаходиться на спрощеній системі оподаткування, , та у відповідності з п. 2 Указу Президента

України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 3 липня 1998р. № 727/98 прибутки, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що оподатковується єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного прибутку за підсумками звітного року такого платника.

При перевірці сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по єдиному податку порушень встановлено наступне.

В результаті перевірки виявлена несвоєчасна сплата єдиного податку у сумі 441,30 грн.

Таким чином, ФОП ОСОБА_2 порушені вимоги п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 21Л2.00р. № 2181-111 (зі змінами і доповненнями) та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст.17 даного Закону - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по єдиному податку, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу», у зв'язку з чим фізична особа - підприємець ОСОБА_2 повинен сплатити 10 % від погашеної суми податкового боргу по єдиному податку у розмірі - 44,13 грн., що визначено у податковому повідомленні-рішення від 12.04.2010 року № 000531701/0 (а.с. 68).

Виявлена несвоєчасна сплата єдиного податку у сумі 1483,65 грн.

Таким чином, ФОП ОСОБА_2 порушені вимоги п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12:00р. № 21.12.00р. № 2181-111 (зі змінами і доповненнями) та відповідно до п.п.17.1.7.п.17.1 ст.17 даного Закону - при затримці до 31 до 90 календарних днів включно, наступних га останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по єдиному податку, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу», у зв'язку з чим фізична особа - підприємець ОСОБА_2 повинен сплатити 20 % від погашеної суми податкового боргу по єдиному податку у розмірі - 296,73 грн., що визначено у податковому повідомленні-рішення від 12.04.2010 року № 000541701/0 (а.с. 69).

Виявлена несвоєчасна сплата єдиного податку у сумі 568,40 грн.

Таким чином, ФОП ОСОБА_2 порушені вимоги п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12,00р. № 21.12.00р. № 2181-111 (зі змінами і доповненнями) та відповідно до п.п. 17.1.7.п. 17.1 ст.17 даного Закону - при затримці що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по єдиному податку, - у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу», у зв'язку з чим фізична особа - підприємець ОСОБА_2 повинен сплатити 50 % від погашеної суми податкового боргу по єдиному податку у розмірі - 284,20 грн., що визначено у податковому повідомленні-рішення від 12.04.2010 року № 000541701/0 (а.с. 66).

З 01 січня 2011 набрав чинності Податковий кодекс України № 2755 від 02.12.2010 року (далі - ПК України).

За змістом ст. 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

На вимогу норм п. 36.1, 36.2, 36.3 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Отже, виконанням податкового обов'язку, за правилами п. 38.1 ст. 38 ПК України, визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України, під штрафними санкціями (фінансовими санкціями, штрафами) слід розуміти плату у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Як убачається із змісту пп. 109.1, 109.2 ст. 109 ПК, податковим правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Положеннями п. 116.1 ст. 116 ПК України встановлено, що у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.

За змістом ст. ст. 111, 113, 129 ПК України, штрафні (фінансові) санкції та/або пеня є мірою фінансової відповідальності за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Отже, пеня, штраф, інші фінансові санкції є публічно-правовими санкціями, які застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства.

Заходи впливу контролюючого органу на платника податків, що не виконує приписи податкового законодавства, кореспондовані з положень статті 67 Конституції України, визначено положеннями п. 59.1 ст. 59 ПК України, відповідно до яких, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковою вимогою є письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

З положень п. 59.5. ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Згідно пп. 95.1, 95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки самостійно податковий борг Відповідачем погашено не було, ДПІ було застосовані наступні заходи з погашення податкового боргу:

Направлена податкова вимога від 30.03.2011 р. № 898 поштою Відповідачу та вручена 14.04.2011р, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 75).

Згідно листа Сімферопольського РБТІ (№ 1606 від 27.05.2011р.) за СПД не зареєстровано права власності на нерухоме майно (а.с.16).

Згідно довідки УДАІ ГУ МВС України в АР Крим (№ 11/м 2536 від 03.06.2011р.) за СПД автотранспорт незареєстрований (а.с. 14-15).

Так, відповідно до ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є органами стягнення, уповноваженим на здійснення заходів щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлений Податковим кодексом України та іншими законами України.

Згідно п.87.11 ст.87 Податкового кодексу, органи державної податкової служби мають право звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків - фізичної особи.

Відповідач не надав суду доказів оскарження вимоги про сплату боргу або доказів погашення податкової заборгованості у розмірі 56739,56 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином загальна заборгованість відповідача складає 56739,56 грн., у тому числі 32671,75 грн. з податку на додану вартість, 23449,75 грн. з податку з доходів фізичних осіб та 625,06 грн. зі сплати єдиного податку з фізичних осіб

За таких обставин позовні вимоги Сімферопольської міжрайонної Державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

За правилами до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 30.04.2013р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 07.05.2013р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, АДРЕСА_1, АР Крим, 97560) податковий борг у сумі 56739,56 грн., що підлягає сплаті на:

- р/р 31118029700268 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, отримувач: Державний бюджет Сімферопольського району, МФО: 824026, ЄДРПОУ: 37978655, код платежу: 14010100;

- р/р 34217379700281 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, отримувач: місцевий бюджет Перовської с/р, МФО: 824026, ЄДРПОУ: 37978655, код платежу: 18050200;

-р/р 33212858700281 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, отримувач: місцевий бюджет Перовської с/р, МФО: 824026, ЄДРПОУ: 37978655, код платежу: 11010200.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Євдокімова О.О.