УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2013 року Справа № 148003/12/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Олендера І.Я.,
суддів: Кузьмича С.М., Матковської З.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 13 серпня 2011 року за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Львівської міської ради про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суд з позовом до Львівської міської ради про скасування рішення виконкому Львівської міської ради №880 від 30.09.2011 року та реєстрацію права комунальної власності за №32080349 та реєстрацію права комунальної власності за № 32080349 від 17.11.2011 року.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 13 серпня 2011 року позовну заяву залишено без розгляду з підстав, передбачених ст. 100 КАС України.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 оскаржили його в апеляційному порядку, обґрунтовуючи це тим, що суд безпідставно залишив позовні вимоги без розгляду.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 197 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами справи.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно редакції ч. 2 ст.99 КАС України, діючої на час звернення позивача до суду та винесення спірної ухвали, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, строк звернення до суду розпочинає свій відлік відлік саме з дати, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Про прийняте рішення виконкому Львівської міської ради від 30.09.2011 року №880 та реєстрацію права комунальної власності за №32080349 від 17.11.2011 року, позивачі були повідомлені листом Франківської РА Львівської міської ради від 07.11.11 року № 35-5530.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з звернулись з позовом до Франківський районний суд м. Львова лише 08.08.2011 року, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення передбачений ст. 99 КАС України.
Враховуючи наведене, апеляційний суд вважає, що позивачі оспорюючи рішення виконкому Львівської міської ради від 30.09.2011 року № 880 та реєстрацію права комунальної власності за № 32080349 від 17.11.2011 року, знали про їх наявність з листа Франківської РА від 07.11.11, однак не скористались своїм правом на їх оскарження у встановленому порядку.
У відповідності до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Апелянтом не подано до суду заяву про поновлення строку та не надано доказів на підтвердження того, що існували певні об'єктивні перешкоди для звернення до адміністративного суду у встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України строк, а тому колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, щодо залишення позовної заяви без розгляду.
Колегія суддів вважає зазначити, що не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом, звернення позивача в порядку іншого судочинства, оскільки предметом первинного позову який був поданий позивачами є демонтаж люфт-клозету, а не скасування рішення виконкому Львівської міської ради від 30.09.2011 року № 880 та реєстрацію права комунальної власності за № 32080349 від 17.11.2011 року, тим самим новий позов позивачів становить інший предмет оскарження.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням процесуальних норм права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, п.1 ч.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п. 1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 254 КАС України, суд -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 13 серпня 2011 року у справі 2а/1326/810/2012 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20-ти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий : Олендер І.Я.
Судді : Кузьмич С.М.
Матковська З.М.