ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2246/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви Кам'яницької сільської ради до Ужгородської об'єднаної державної фінансової інспекції, Державної фінансової інспекції в Закарпатській області про визнання частково протиправною та скасування вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
Кам'яницька сільська рада звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Ужгородської ОДФІ, Держфінінспекції в Закарпатській області, яким просить визнати протиправним та скасувати п.2.2 вимоги Ужгородської ОДФІ від 27 травня 2013 року за № 01-13/407 щодо забезпечення надходження недоотриманих (втрачених) доходів від оренди земель до загального фонду бюджету сільської ради на загальну суму 987817,80 грн.
Згідно ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Частиною 3 ст.106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору (крім випадків, коли його не належить сплачувати).
Відповідно ст.1 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ (набрав чинності з 01.11.2011 року, далі - Закон 3674), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також а видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 114,70 грн., та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що складає 2294,00 грн.
Адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо, оскільки, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Враховуючи вищевикладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій, тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими. Вказана позиція відповідає позиції Вищого адміністративного суду України, викладеній в листі від 18 січня 2012 року за № 165/11/13-12.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржується вимога щодо забезпечення надходження недоотриманих (втрачених) доходів від оренди земель до загального фонду бюджету сільської ради на загальну суму 987817,80 грн. Позивачем, як доказ сплати судового збору, до позову додано квитанцію від 25.06.2013 року № 0162540028 на суму 10,00 грн., з якої вбачається, що судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру сплачено не в повному обсязі.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-ІV, з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1147,00 грн.
З аналізу викладеного вбачається, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі меншому ніж встановлено чинним законодавством України.
Згідно ч.1 ст.108 КАС України, позовну заяву Кам'яницької сільської ради слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків (шляхом сплати судового збору у сумі 2284,00 грн. та надання суду доказів сплати судового у вказаному розмірі).
Керуючись ст.ст. 106, 108, 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Кам'яницької сільської ради до Ужгородської об'єднаної державної фінансової інспекції, Державної фінансової інспекції в Закарпатській області про визнання частково протиправною та скасування вимоги - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 05 липня 2013 року для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя С.І. Рейті