ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" червня 2013 р. Справа № 809/1543/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
секретаря Третяк В. Р,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Спорт-центр» про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прикарпатське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Спорт-центр» про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не розміщено річний звіт за 2011 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, не опубліковано його у офіційному друкованому виданні Комісії та не подано до територіального підрозділу Комісії, чим порушено вимоги статті 40 Закону та п. 1 глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. 09 листопада 2012 року позивачем за не розкриття регулярної щорічної інформації за 2011 рік на ЗАТ «Спорт-центр» накладено штрафні санкції у розмірі 5100 гривень.
Представник позвиача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. На адресу суду направив клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що ЗАТ «Спорт-Центр» у відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” є емітентом.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” емітент зобов’язаний подавати регулярну інформацію про емітента Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ч.4 цієї статті річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, емітент надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 5 зазначеного Закону передбачено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.
У відповідності до ч. 6 ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем не подано до територіального управління Комісії регулярну інформацію за 2011 рік, не розміщено її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та вимоги п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
По факту зазначеного правопорушення та наявності вини юридичної особи, позивачем винесено постанови про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів, а саме: № 442-ПР-1-Е від 09.11.2012 року, № 444-ПР-1-Е від 09.11.2012 року та № № 443-ПР-1-Е від 09.11.2012 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження зазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, отже дані постанови є чинними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафів в загальній сумі 5100 гривень. Крім того відповідачем не спростовано факт допущення ним вищезазначених порушень.
Згідно ч. 6 ст. 11 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що прийняті позивачем постанови є правомірними, а загальна сума застосованої санкції у вигляді штрафу в розмірі 5100,00 гривень підлягає стягненню з відповідача.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Спорт-центр» штрафні санкції в сумі 5100 (п’ять тисяч сто) гривень в дохід Державного бюджету України на рахунок № 31117106700339 УК в Рогатинському районі, код ЄДРПОУ 38026376, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності банку 101.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Спорт-центр» в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 510 (п’ятсот десять) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Шумей М.В.
Постанова складена в повному обсязі 11.06.2013 року.