Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2013 р. Справа № 805/7149/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Час прийняття постанови: 09 год. 55 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Куденков К.О.
розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву прокурора Петровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Петровського району районі м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька (надалі - позивач, УПФУ в Петровському районі м. Донецька) звернувся до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 8 752,62 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011р. та за 2012р., а також боргу зі сплати штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягають примусовому стягненню.
Позивачем надана заява, якою позивач зменшує позовні вимоги та просить стягнути заборгованість зі сплати єдиного внеску у загальному розмірі 8582,62 грн.
Прокурор у судове засідання від 21.06.2013р. не з'явився, про дату, час й місце судового розгляду справи був повідомлений, не повідомив суд про причини неявки у судове засідання.
Представник позивача у судове засідання від 21.06.2013р. не з'явився, про дату, час й місце судового розгляду справи був повідомлений, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.
Відповідач у судове засідання від 21.06.2013р. не з'явився, про дату, місце й час розгляду справи був повідомлений, не повідомив суд про причини неявки.
Враховуючи положення ч.4 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 83024, АДРЕСА_1, що підтверджується копією відповідного свідоцтва про державну реєстрацію серії НОМЕР_2.
28.03.2013р. відповідачем подано до позивача звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік, відповідно до таблиці 2 якого - «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями, які обради спрощену систему оподаткування» відповідачем визначено розмір єдиного внеску, що підлягає сплаті за 2011р., в сумі 4 010,30 грн.
Також, 28 03.2013р. відповідачем подано звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2012 рік, відповідно до таблиці 2 якого - «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями, які обради спрощену систему оподаткування» відповідачем визначено розмір єдиного внеску, що підлягає сплаті за 2012р., в сумі 4 572,42 грн.
УПФУ в Петровському районі м. Донецька прийнято рішення №388 від 28.03.2013р. про застосування штрафних санкцій несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за 2011, 2012 роки, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.
Вказане рішення було отримане відповідачем 28.03.2013р., що підтверджується відміткою відповідача на вказаному рішенні.
У матеріалах справи наявна копія корінця вимоги від 01.04.2013р. №Ф-868/1 про сплату боргу у розмірі 8 412,62 грн., яка була вручена відповідачу 18.04.2013р., про що свідчить наявна у матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Наявність заборгованості з єдиного внеску у відповідача у розмірі 8582,62 грн., яка складається з недоїмки за 2011р. та 2012р. (всього 8 242,62 грн.), а також з боргу за штрафними санкціями за рішенням №388 від 28.03.2013р. (340,00 грн.) підтверджується карткою особового рахунку платника - відповідача.
Недоїмка з єдиного внеску за перший квартал 2013р. не є спірною в межах цієї справи.
Пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності - є платниками єдиного внеску.
Відповідач, як платник єдиного внеску, зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, про що зазначено у п.1 ч.2 ст.6 зазначеного Закону.
Суд зазначає, що у встановлений частиною 8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» строк відповідач не сплатив суму єдиного внеску.
Частиною 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Пунктом 6 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
Пунктом 4 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується, про що зазначено у ч.16 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
За приписами ч.14 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення.
У встановлені законодавством строки відповідачем не сплачено суми штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Частиною другою ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Пунктом 7 ч.1 ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Частиною 4 ст.25 зазначеного Закону встановлено, що у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
За приписами ч.15 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Підпунктами 1 та 2 п.2.1 розділу ІІ Положення «Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002р. N 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за N 442/6730, встановлено, що основними завданнями Управління є: облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - платники єдиного внеску) та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Відповідно до пп.1 п.2.2 розділу ІІ зазначеного Положення, управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення.
Згідно п.2.4 зазначеного Положення, управління має право стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників.
Таким чином, недоїмка відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також несплачена сума штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підлягають примусовому стягненню.
На підставі наведеного, суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими та вбачає наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Частиною 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов прокурора Петровського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 83024, АДРЕСА_1) суму заборгованості у розмірі 8 582 (вісім тисяч п'ятсот вісімдесят дві) гривні 62 (шістдесят дві) копійки на користь Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька (83010, м. Донецьк, пл. Петровського, 5, ідентифікаційний код 21956056)
2. Постанова прийнята та складена у повному обсязі - 21 червня 2013 року.
3. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Куденков К.О.