Ухвала суду № 32012666, 20.06.2013, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
20.06.2013
Номер справи
5021/772/12
Номер документу
32012666
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

20.06.2013 Справа № 5021/772/12

Господарський суд Сумської області у складі: судді Спиридонової Н.О.,

при секретарі Щербак С.В.,

за участю представників сторін:

кредитора - УПФУ в Недригайлівському районі - Романенко В.В.

ліквідатор - Корнілов Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №5021/772/12

за заявою Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі

про банкрутство Недригайлівської районної спілки споживчих товариств (Сумська область, с.м.т.Недригайлів, вул.Комінтерну, 6, ід. код 01766193),

встановив:

Ухвалою господарського суду Сумської області від 05.06.2012 р. порушено провадження у даній справі.

Постановою господарського суду Сумської області від 19.06.2012р. на підставі статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржника у даній справі було визнано банкрутом та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Корнілова Є.О.

Ухвалою суду від 23.05.2013р. було призначено до розгляду на 20.06.2013р. клопотання УПФУ в Недригайлівському районі про встановлення кінцевого строку подання до суду ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута.

Ухвалою суду від 12.06.2013р. було призначено до розгляду на 20.06.2013р. клопотання ліквідатора про продовження на шість місяців строку ліквідаційної процедури банкрута.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши представника кредитора та ліквідатора, суд встановив наступне.

Щодо клопотання УПФУ в Недригайлівському районі про встановлення кінцевого строку подання до суду ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута

У травні 2013 року до суду звернувся кредитор - УПФУ в Недригайлівському районі із клопотанням про встановлення кінцевого строку подання до суду ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута, мотивуючи свої вимоги неефективним використанням ліквідатором своїх повноважень та несумлінним ставленням до своїх обов'язків, що сприяє затягуванню ліквідаційної процедури.

В судовому засіданні представник УПФУ клопотання підтримує.

В судовому засіданні ліквідатор проти клопотання УПФУ заперечує у зв'язку з його необґрунтованістю. Представник ліквідатора наголосив, що на даний час вживаються заходи з передачі виявленого майна боржника до комунальної власності на підставі ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у зв'язку з чим ліквідатором було подано до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури.

Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно з п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство» у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців. Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі. Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс , до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, законодавцем передбачено, що подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).

Тому, подання до суду звіту ліквідатора неможливе до завершення ліквідаційної процедури.

Згідно з ч.3 статті 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Максимальний строк ліквідаційної процедури встановлено ч.2 статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачено встановлення судом кінцевого строку для подачі звіту та ліквідаційного балансу на затвердження до суду.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання управління пенсійного фонду.

Щодо клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури.

У червні 2013 року до господарського суду звернувся ліквідатор Корнілов Є.О. з клопотанням про продовження на шість місяців строку ліквідаційної процедури банкрута. В обґрунтування свого клопотання ліквідатор посилається на те, що на даний час вживаються заходи з передачі виявленого майна боржника до комунальної власності на підставі ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

В судовому засіданні ліквідатор клопотання підтримує.

18.06.2013р. від УПФУ в Недригайлівському районі надійшов відзив на клопотання ліквідатора в якому кредитор проти клопотання заперечує проти продовження строку ліквідаційної процедури на 6 місяців та зазначає, що для виконання ліквідатором вимог ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» буде достатньо і одного місяць.

Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Матеріалами справи підтверджується вжиття ліквідатором заходів з передачі виявлено майна банкрута до комунальної власності в порядку ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (а.с.25-33 том 2).

Згідно ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Незавершення дій по передачі майна до комунальної власності перешкоджає поданню до суду ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що клопотання ліквідатора підлягає задоволенню, а ліквідаційна процедуру банкрута підлягає продовженню на шість місяців. Також суд наголошує, що одного місяця для виконання ліквідатором вимог ч.1 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» недостатньо.

Керуючись статтями 22, 24, 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними законом №4212-VI від 22.12.2011р.), статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство», суд -

ухвалив:

1. У задоволенні клопотання УПФУ в Недригайлівському районі про встановлення кінцевого строку подання ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута - відмовити.

2. Клопотання ліквідатора про продовження на шість місяців строку ліквідаційної процедури банкрута - задовольнити.

3. Строк ліквідаційної процедури Недригайлівської районної спілки споживчих товариств продовжити до 19 грудня 2013 року.

4. Копію даної ухвали надіслати кредитору, ліквідатору.

Суддя (підпис) Н.О. Спиридонова