Ухвала суду № 32008992, 17.06.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2013
Номер справи
823/2163/13-а
Номер документу
32008992
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 червня 2013 року м. Черкаси справа № 823/2163/13-а

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі №823/2163/13-а

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ІТС» (надалі - ТОВ «ІТС»)

до Управління Житлово-Комунального Господарства Черкаської обласної Державної адміністрації (надалі - Управління ЖКГ ЧОДА)

про зобов'язання відновити фінансування і постановлено ухвалу.

ТОВ «ІТС», звернувшись до суду з адміністративним позовом до Управління ЖКГ ЧОДА, просить зобов'язати відповідача відновити фінансування проекту «Впровадження системи телемоніторингу та телекерування об'єктами водопостачання та водовідведення та заміни насосного обладнання на КП «УВКГ» у м. Канів» (надалі - фінансування проекту).

Відповідно до КАС України (п. 3 ч. 1 ст. 107) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу. Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

За приписами частини першої статті 55, частини третьої статті 124 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. За змістом частини другої статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб'єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій. Управління та розпорядження державним і комунальним майном є організаційно-правовою діяльністю суб'єктів владних повноважень - органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які здійснюють її шляхом прийняття актів з дотриманням встановленої процедури. Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України та статті 179 Господарського кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. На підставі укладених договорів між суб'єктами господарювання виникають майнові-господарські зобов'язання. Проте, позивачем не обгрунтовано у чому саме полягає публічно-правовий спір.

Згідно статті 53 КАС України учасниками процесу можуть бути треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача або відповідача. Договір підряду №І/1 від 26.10.2011р. крім позивача та Управління ЖКГ ЧОДА підписано також балансоотримувачем КП «Управління ВКГ» у м. Канів.

КАС України (п.4 ч.1 ст.106) передбачено, що позовна заява повинна містити інформацію про те, які саме права, свободи або інтереси, на думку позивача, були порушені бездіяльністю державного органу (Управлінням ЖКГ ЧОДА).

Адміністративна процесуальна правосуб'єктність визначена ст. 48 КАС України, а саме здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам). Відповідно до КАС України (ч. 4 ст. 106) позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Згідно КАС України (ч. 5 ст. 106) якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника. За змістом ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації у суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. У порушення вимог положень КАС України позивачем до позовної заяви не надано документа, що підтверджує право ОСОБА_1 на звернення до суду від імені ТОВ «ІТС». З метою встановлення належного представництва позивачу необхідно надати суду доказ того, що ОСОБА_1 дійсно є заступником директором ТОВ «ІТС» та має право на звернення до суду з даним позовом. Позивачем не надано доказів державної реєстрації ТОВ «ІТС» як суб'єкта підприємницької діяльності - виписки з ЄДРЮОФОП.

КАС України (ч.3 ст.106) передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору. Суддя зазначає, що у квитанції про сплату судового збору №35-2680 від 13.06.2013р. у розділі призначення платежу отримувачем зазначено Вищий адміністративний суд України, що не є належним доказом сплати судового збору, оскільки позов подано до Черкаського окружного адміністративного суду і вказано код 22030005 бюджетної класифікації, а не 22030001. За звернення до Черкаського окружного адміністративного суду у призначенні платежу необхідно вказати: судовий збір (пункт____), за позовом (позивач____), ЧОАС, код 35158674; одержувач - УДКСУ у м.Черкасах Черкаської області, р/р 31212206784002, ЄДРПОУ 38031150, МФО 854018, банк ГУДКСУ у Черкаській області, код класифікації доходів бюджету 22030001. Законом України «Про судовий збір» (пп.3.1 ч.2 ст.4) встановлена ставка судового збору за подання до адміністративного суду: позову майнового - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; а позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Законом України «Про судовий збір» ( ч.1 ст.4) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (ст.13) з 1 січня 2013р. установлена мінімальна заробітна плата у розмірі 1 147 грн. Суддя зазначає, що зі змісту договору підряду №І/1 від 26.10.2011 року, наявного у матеріалах позовної заяви, вказано загальний обсяг фінансування проекту: 5 200 768 грн., а вимогою позивача є вимога відновлення фінансування вищевказаного проекту. Управлінням ЖКГ ЧОДА сплачено 1 404 669 грн. 36 коп. авансового платежу, тому сума фінансового зобов'язання становить 3 796 098 грн. 64 коп. Судовий збір за звернення до адміністративного суду становить 2 294 грн. Зазначений недолік може бути виправлено шляхом додання до позовної заяви документу про сплату судового збору за розгляд майнових і немайнових вимог у сумі передбаченій ст.4 Закону України «Про судовий збір».

За змістом ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано у межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Натомість, вимоги позивача ґрунтуються на договорі підряду №І/1 від 26.10.2011р., що був дійсний до 31.12.2012р. У контексті зазначених обставин суддя зазначає, що позовну заяву подано 13.06.2013р., тобто після закінчення строків, установлених КАС України та не зазначено поважних причин пропуску шестимісячного строку.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.09.1991р. «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, що не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України. Згідно з абзацом 4 пункту 1 Указу президії Верховної Ради СРСР від 4 серпня 1983р. №9779-X «Про порядок видачі і засвідчення підприємствами, установами та організаціями копій документів що стосуються прав громадян», дійсність копії документа засвідчується підписом керівника чи уповноваженої на те особи і печаткою. На копії вказується дата її видачі і робиться відмітка про те, що оригінал документа знаходиться на даному підприємстві, установі, організації. Так, підприємства, установи та організації зобов'язані засвідчити вірність копій документів, необхідних для подання громадянами в ці підприємства, установи, організації, якщо законодавством не передбачено подання копій таких документів, засвідчених у нотаріальному порядку. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. №1242 затверджено Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, в якій передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно пункту 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу.

У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників, установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа "Підпис".

Суд зауважує, що позивачем до позовної заяви додано відповідні фото-, ксерокопії документів, однак жодна фотокопія та/або ксерокопія не завірені належним чином.

Насамкінець, суддя зазначає, що усі документи, що надаються позивачем до суду, повинні також містити їх копії відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку до 1 липня 2013р. для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ІТС» до Управління Житлово-Комунального Господарства Черкаської обласної Державної адміністрації про зобов'язання відновити фінансування проекту «Впровадження системи телемоніторингу та телекерування об'єктами водопостачання та водовідведення та заміна насосного обладнання на КП «УВКГ» у м. Канів» залишити без руху.

Надати позивачу строк до 1 липня 2013р. для усунення недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Л.В.Трофімова