Ухвала суду № 31984560, 19.06.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2013
Номер справи
285/959/13-а
Номер документу
31984560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

Головуючий у 1-й інстанції: Літвин О.О.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"19" червня 2013 р. Справа № 285/959/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

при секретарі Зеліковій О.В. ,

за участю сторін:

від позивача: Осипчука В.М., представника за дорученням;

від відповідача - Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради: Гончарук Л.М. - начальника управління;

від відповідача - Виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради Житомирської області: Гончарук Л.М., Самойленко Л.М., представників за дорученнями;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_7 на постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від "26" березня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_7 до Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради, Виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2013 року ОСОБА_7 звернулася до суду з позовом до Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради та Виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради Житомирської області про визнання протиправними дій виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради щодо відмови у видачі містобудівних умов та обмежень для реконструкції житлового будинку, розташованого по вул. Медведєва №11/6 в м. Новоград-Волинському Житомирської області, у зв'язку з чим скасувати п. 8.2 рішення № 13 від 23.01.2013 року, та зобов'язати Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради надати вказані містобудівні умови та обмеження.

Вважає, що їй необґрунтовано відмовлено у наданні містобудівних умов та обмежень на реконструкцію будинку зі зміною зовнішньої його конфігурації, оскільки вказаним рішенням порушуються її права, як власника земельної ділянки.

Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 26.03.2013 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з винесеною постановою, ОСОБА_7 звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.

В апеляційній скарзі посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків обставинам справи.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_7 є власницею 11/100 частини будинку (а.с.11) та земельної ділянки, на якій він розташований (а.с.9,10).

22.01.2013 року позивач звернулася до Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради із заявою про виготовлення містобудівних умов та обмежень на реконструкцію будинку зі зміною зовнішньої його конфігурації (а.с.6), однак рішенням виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради №13 від 23.01.2013 року їй відмовлено з тих підстав, що будинок згідно генерального плану міста знаходиться в зоні установи охорони здоров'я (а.с.7).

Відповідно до ст.319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону.

Ст. 152 ЖК встановлює, що обов'язковою умовою проведення переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що перебувають у приватній власності, є отримання дозволу на це виконавчого комітету відповідної місцевої ради депутатів.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок.

Згідно зі ст.6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 109 від 07.07.2011 року затверджено Порядок надання містобудівних умов та обмежень.

Пунктом 2.1 розділу 2 вказаного Порядку встановлено, що містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури в порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Статтею 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що фізична або юридична особа, яка подала до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати вихідні дані для проектування об'єкта будівництва.

Вихідні дані повинні міститися у повному обсязі в загальнодоступній містобудівній документації на місцевому рівні.

Основними складовими вихідних даних, зокрема, є містобудівні умови, обмеження та завдання на проектування, що визначають обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень та властивостей об'єкта містобудування, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складаються з урахуванням містобудівних умов та обмежень, технічних умов.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.

Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Розгляд заяви та надання вихідних даних або прийняття рішення про відмову у видачі вихідних даних здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Рішення про відмову у видачі вихідних даних приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

За наявності плану зонування або детального плану території містобудівні умови та обмеження надаються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури.

До містобудівних умов та обмежень можуть включатися вимоги щодо архітектурних та інженерних рішень.

Склад, зміст, порядок надання містобудівних умов та обмежень визначаються центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до п. 4 ст. 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

Генеральний план населеного пункту - це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту (ст. 1 Закону)

У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.

За порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

Вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування.

Як вже зазначалось, 23.01.2013 року на черговому засіданні виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради Житомирської області було прийнято рішення №13 «Про поточне будівництво у місті», яким, зокрема, позивачу було відмовлено у наданні містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки для реконструкції частини житлового будинку №11/6 по вул. Медведєва в м. Новоград-Волинському Житомирської області на власній земельній ділянці, оскільки відповідно до Генерального плану міста Новоград-Волинського вказана територія включена до зони установи охорони здоров"я (а.с. 42). Реконструкція будинку зі зміною зовнішніх його розмірів порушувала б вимоги містобудівної документації.

Колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що рішення міської ради від 11.09.2008 року № 373 про затвердження генерального плану міста Новоград-Волинський є чинним і ніким не оскаржене.

Зважаючи на те, що вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування, а реконструкція будинку зі зміною зовнішніх його розмірів порушувала б вимоги містобудівної документації, то колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради у відмові видати містобудівні умови та обмеження для реконструкції житлового будинку, розташованого по вул. Медведєва №11/6 в м. Новоград-Волинському Житомирської області, та скасування п. 8.2 рішення № 13 від 23.01.2013 року.

З огляду на викладене не можуть також бути задоволені позовні вимоги щодо зобов'язання Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради надати містобудівні умови та обмеження.

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами позивача не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_7 залишити без задоволення, а постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від "26" березня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко Л.В. Кузьменко

Повний текст cудового рішення виготовлено "20" червня 2013 р.

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_7 АДРЕСА_1

3- відповідачу Управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради вул.Шевченка,16,м.Новоград-Волинський,Житомирська область,11700

4- Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради Житомирської області вул.Шевченка,16,м.Новоград-Волинський,Житомирська область,11700