Постанова № 31974447, 21.06.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2013
Номер справи
817/1914/13-а
Номер документу
31974447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/1914/13-а

21 червня 2013 року 09год. 30хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Деркач Н.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області доФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області звернулося з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 7327,50 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому зазначає, що він позовні вимоги, заявлені в адміністративному позові, підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі (а.с.40).

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.43). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснює свою діяльність у сфері торгівлі.

Як встановлено судом 21.12.2012 року відповідно до наказу в.о. начальника Регіонального управління Департаменту САТ ДПС у Рівненській області (далі-Регіональне управління) №287 21.12.2012 року (а.с.7), направлення 394 та 395 від 21.12.2012 року (а.с.8,9), працівники Регіонального управління провели перевірку господарської одиниці - магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", що розташоване в АДРЕСА_1 та належить відповідачу

Перевірка проводилася в присутності ФОП ОСОБА_1, копії наказу №287 від 21.12.2012 року, направлення №394 та №395 від 21.12.2012 року надані працівниками Регіонального управління під розписку.

Судом встановлено, що в ході проведення перевірки було встановлено, що в реалізації знаходились тютюнові вироби в асортименті, згідно додатку до акта перевірки, з марками акцизного податку, що містять ознаки підробки. На вищезазначених сигаретах наклеєні марки акцизного податку, які містять ознаки підробки, а саме: відсутня гама кольорів на припресованому захисному голографічному захисному елементі, видимі волокна, що розташовані на марці повторюються в однакових місцях. Всього в реалізації знаходилось 372 пачки тютюнових виробів на загальну суму 2327,50 грн.

Працівниками Регіонального управління було відібрано тютюнові вироби з марками акцизного податку 20 ААЖТ 317261 ТВ 10/1, 05 ААГЗ 263231 ТВ 11/1, 05 ААЄС 281085 ТВ 11/1, 05 ААЕЙ 283492 ТВ 11/1, 20 ААЕА 137677 ТВ 12/3, 26 ААБР 005866 TB 12/3, 05 ААГЧ 292072 ТВ 11/1, 05 ААГВ 284067 ТВ 11/1, 26 ААБС 177062 ТВ 12/3.

Вказаний факт є порушенням ч.4 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-В, Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1251, Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 №218.

Окрім того, в ході проведення перевірки було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що суперечить вимогам постанови КМУ від 30.10.2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" (із змінами та доповненнями) та ст. 18 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту пилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» мінами та доповненнями). Відповідальність за дане порушення передбачена абзацом 13 частини 2 статті 17 Закону № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

За результатами даної перевірки складено відповідний акт за реєстраційним номером №258/01/НОМЕР_1 від 24.12.2012 року (а.с.10-18)

Після з ознайомлення з актом перевірки ФОП ОСОБА_1 підписав його без зауважень та надав письмове пояснення від 21.12.2012 року, в якому він підтверджує факт виявлених порушень (а.с.18).

Судом також встановлено, що Регіональним управлінням Департаменту CAT ДПС України у Рівненській області було направлено лист за № 4383/21-119 від 24.12.2012 року до Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності, стосовно проведення експертизи щодо автентичності марок акцизного податку (20 ААЖТ 317261 ТВ 10/1, 05 ААГЗ 263231 ТВ 11/1, 05 ААЄС 281085 ТВ 11/1, 05 ААЕЙ 283492 TB 11/1, 20 AAEA 137677 ТВ 12/3, 26 ААБР 005866 ТВ 12/3, 05 ААГЧ 292072 ТВ 11/1, 05 ААГВ 284067 ТВ 11/1,26 ААБС 177062 ТВ 12/3) (а.с.23).

18.01.2013 року до Регіонального управління Департаменту CAT ДПС України у Рівненській області надійшов лист Міністерства фінансів України за № 31-13020-32- 18/921 від 14.01.2013 року про те, що надані на експертизу марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва з реквізитами -20 ААЖТ 317261 TB 10/1, 05 ААГЗ 263231 ТВ 11/1, 05 ААЄС 281085 ТВ 11/1, 05 ААЕЙ 283492 ТВ 11/1, 20 AAEA 137677 TB 12/3, 26 ААБР 005866 ТВ 12/3, 05 ААГЧ 292072 ТВ 11/1, 05 ААГВ 284067 ТВ 11/1, 26 ААБС 177062 ТВ 12/3 державним підприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" не виготовлялись і є підробленими-Акт експертизи № 598-12-12 від 09.01.2013) (а.с.24-26).

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та на підставі вищезазначеного акту перевірки позивачем 24.01.2013 року прийнято рішення №11702371600/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2327,50 грн. (а.с.19) та №1702381600/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 5000,00 грн. (а.с.20).

Рішення про застосування фінансових санкцій надіслано на адресу ФОП ОСОБА_1, однак повернулось із відміткою пошти: «за закінченням терміну зберігання». По даному факту було складено відповідну довідку про причини невручення рішення про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1 від 25.02.2013 року (а.с.21).

Статтею 11 Закону України від 19.12.1995 p. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 19 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 року № 1251 (далі Положення) передбачено наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

Пунктом 20 Положення передбачено, що у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкриття) товару. Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних запоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби.

Вважаються такими, що не марковані:

алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

Пунктом 7 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року № 218 (із змінами та доповненнями) визначено, що увезення, зберігання реалізація на території України тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного податку встановленого зразка, забороняється .

Абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до СГ застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, менше 1700 гривень.

Абзацом 13 частини 2 статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - до СГ застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.

На час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів сплати штрафу в сумі 7327,50 грн. не надав.

Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути на р/р 31113106700002 УК у м. Рівному/м. Рівне/21081100, код ЄДРПОУ 38012714, ГУДКСУ у Рівненській області, код ЄДРПОУ 38012494, МФО 833017, код платежу 21081100, код виду сплати 135 з відповідача фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 7327,50 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Жуковська Л.А.