Постанова № 31972633, 19.06.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2013
Номер справи
818/2154/13-а
Номер документу
31972633
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2013 р. Справа №818/2154/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

за участю секретаря судового засідання - Кіптенко Н.Г.,

представника відповідача - Шульги М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/2154/13-a

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергонафтмаш"

до Державної податкової інспекції у м. Сумах

про скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергонафтмаш" (надалі по тексту - позивач, ТОВ "Енергонафтмаш") звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Сумах (далі по тексту - відповідач, ДПІ у м. Сумах), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах №0008171502/64942 від 17 грудня 2012 р. про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на загальну суму 113699 грн. 27 коп. в частині збільшення суми на 93914,74 грн.;

- стягнути з відповідача понесені судові витрати.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем проведено документальну позапланову невиїзну перевірку, за результатами якої складено акт перевірки від 28 листопада 2012 р. №3982/152/32318138 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Енергонафтмаш" з питань дотримання вимог податкового законодавства за 2010-2011 р.р., січень-жовтень 2012 р.

На підставі вказаного акту, ДПІ у м. Сумах прийнято податкове повідомлення - рішення №0008171502/64942 від 17 грудня 2013 року про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на суму 113699,27 грн.

Позивач вважає, що висновки, викладені в акті перевірки, на підставі якого приймалось податкове повідомлення - рішення суперечать вимогам чинного законодавства з наступних підстав.

Між підприємством ЗАТ «Енергонафтмаш» (орендар) м. Суми та Сумською міською радою (орендодавець) було укладено Договір оренди земельні ділянки від 5 березня 2005 року, площею 9874 кв. м. по вул. Машинобудівників, 4 терміном до 23.06.2024 року (договір зареєстрований -14.07.2005 року № 040561200074).

Відповідно до п. 3 Договору оренди земельної ділянки передбачено, що орендна плата на рік складає 2 % від нормативної грошової оцінки землі для 3189 кв. м., та 1 % від нормативної грошової оцінки землі для 6685 кв. м.

Згідно із ст.1 Закону України "Про оренду землі", оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 15 Закону України "Про оренду землі" визначено, що істотною умовою договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру.

Згідно ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу також визначено, що розмір та умови внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Таким чином, згідно із законодавством України, питання щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності вирішується за згодою сторін договору оренди земельної ділянки із закріпленням розміру орендної плати в такому говорі оренди.

Відповідно до ст.204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його дійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним..

Оскільки недійсність договору оренди земельної ділянки, укладеного між Сумською міською радою та позивачем законом прямо не встановлена, рішення суду про визнання його дійсним відсутнє, то і положення цього договору, в тому числі що до орендну плати, є дійсними і правомірними. При цьому згідно із ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Отже, умови договору оренди земельної ділянки (включаючи і умову щодо розміру орендної плати) є обов'язковими для виконання його сторонами.

Водночас, закріплення в Податковому кодексі України мінімального та максимального значення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності визначає те, що орендна плата за такі земельні ділянки є регульованою законодавством ціною, поряд з цим ні Податковий кодекс України, ні інші нормативно-правові акти не закріплюють обов'язок орендаря автоматично перераховувати орендну плату (сплачувати її в більшому розмірі) в разі законодавчої зміни граничного розміру цієї плати. Тобто позивач зобов'язаний сплачувати більший розмір орендної плати лише після внесення відповідних змін до договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до п. 3 договору оренди та згідно із ст. 30 Закону №161- XIV зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов'язку щодо внесення змін до договорів оренди землі у зв'язку законодавчою зміною розміру орендної плати.

Згідно до ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України у разі зміни договору зобов'язання змінюється з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Позивач вважає, що підлягає нарахуванню та сплаті наступні суми орендної плати за земельну ділянку, розташовану в м. Суми, вул. Машинобудівників, 4 (договір оренди від 05.03.2005 р.).

Згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю» визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 14 цього ж Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

В 2010 році орендна плата за землю не відносилась до земельного податку і здійснювалась відповідно до Закону на підставі договору оренди землі і відповідно до умов визначеному в ньому, відповідно до умов договору до складових розрахунку розміру орендної плати та щорічному його перерахунку, який законом покладено на орендаря, входить нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладення договору, яка в свою чергу відповідно до умов договору підлягала щорічному уточненню у порядку затвердженому Кабінетом Міністрів України.

ДПІ у м. Сумах, при своєму розрахунку розміру орендної плати за 2010 рік, безпідставно застосувала дані державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку землі від 19.01.2010р., так як такі дані, відповідно до ст. 13 Закону, є підставою для нарахування земельного податку, а не оренди землі.)

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати є:

- коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1.152, за 2009 рік - 1.059 нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006 рік не індексувалась.

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки зазначена в договорі станом на момент його укладання - 99,72 грн.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2010 рік становить:

Ц1= 99,72 x 1.035 x 1,028 x 1,152 x 1.059= 129,43 грн.

2% - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно договору для земельної ділянки 3189 кв. м.

1 % - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно договору для земельної ділянки 6685 кв. м.

Орендна плата (Ц) по договору на 2010 рік становить:

Ц= 129,43 х 3189 x 2% + 129,43х 6685 х 1% = 16907,45 грн.

Розрахунок орендної плати за 2011 рік

З 01.01.2011 р. Закон України «Про плату за землю» втратив чинність, плата за землю здійснюється на підставі Податкового кодексу України .

Згідно п. 286.1. ст.286 Податкового кодексу України для нарахування земельного податку підставою є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до своїх повноважень податковий орган подає запит до органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів і застосовує поточні дані державного земельного кадастру у випадку коли плата за землю у вигляді земельного податку відбувається на підставі їх рішення - повідомленням згідно їх розрахунку.

Згідно п. 286.2. ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Справляння податку у вигляді орендної плати визначено ст. 288 Податкового кодексу України.

Згідно пунктів 288.1., 288.4., 288.5. та підпункту 288.5.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою (для нашого випадку) трикратного розміру земельного податку.

Зміст цієї статті зазначає, що орендна плата за землю та земельний податок, який розраховується ДПІ та справляється на підставі їх рішення-повідомлення, це різні види плати за землю як податку.

Згідно п 289.1. статті 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельної ділянок.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Зазначена норма Податкового кодексу України зазначає те, що орендна плата за землю та земельний податок є різні види плати за землю як податку і вказує саме на те, що при щорічному перерахунку розміру орендної плати за землю слід застосовувати нормативну грошову оцінку землі, зазначену в договорі оренди землі з подальшим її корегуванням, застосовуючи коефіцієнту індексації кумулятивно.

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати на 2011 рік є:

Коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1.152, за 2009 рік - 1.059. Нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006, 2010 роки не індексувалась.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2011 рік становить:

Ц1= 99,72 х 1.035 х 1.028 x 1.152 х 1.059= 129,43 грн. розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно норми встановленої п.288.5.1. ст.288 ПКУ.

Орендна плата (Ц) по договору на 2011 рік становить:

Ц= Ц1 х 3.0 % = 9874 х 129,43 х 3% = 38339,75 грн.

Розрахунок орендної плати за 2012 рік

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати на 2012 рік є:

Коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1.152, за 2009 рік - 1.059. Нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006, 2010-2011 роки не індексувалась.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначено в договорі, станом на момент його укладення - 99,72 грн.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2012 рік становить:

Ц1= 99,72 x 1.035 x 1.028 x 1.152 x 1.059= 129,43 грн.

3% - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно норми встановленої п.288.5.1. ст.288 ПКУ.

Орендна плата (Ц) по договору на 2012 рік становить:

Ц= Ц1 х 3.0 % = 9874 х 129,43 х 3% = 38339,75 грн.

Позивач погоджується зі збільшенням суми грошового зобов'язання з орендної плати на земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на загальну суму 16706,89 грн. (основного платежу), та не погоджується з сумою 78587,16 грн. (основного платежу).

Штрафні (фінансові) санкції (572,31 грн. + 8800,69 грн. / 2+7333,89 грн.) х 25% +1 грн. = 3077,64 грн.

З урахуванням штрафних санкцій позивач приходить до висновку про правомірність збільшення відповідачем грошового зобов'язання з орендної плати на земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на загальну суму 19787,53 грн. та вважає, що ДПІ у м.Сумах протиправно збільшено грошове зобов'язання з орендної плати на земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на суму .93911,74 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог, вважає прийняте податкове повідомлення - рішення обґрунтованим.

Заслухавши доводи представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 27.11.2012 року відповідачем проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Енергонафтмаш" з питань дотримання вимог податкового законодавства за 2010-2011 р.р., січень-жовтень 2012 р., за результатами, якої ДПІ в м. Сумах складено акт перевірки від 28.11.2012 р. за №3982/152/32318138 (а. с. 10-16).

17.12.2012 р. на підставі зазначеного акту перевірки ДПІ у м. Сумах прийнято податкове повідомлення - рішення №0008171502/64942, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на суму 113699,27 грн., з яких: 95294,05 грн. - за основним платежем, 18405,22 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (а. с. 17).

Задовольняючи позовні вимоги суд виходить з неправомірності прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на суму 93914 грн. 74 коп., виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 5 березня 2005 року ЗАТ «Енергонафтмаш» (орендар) уклав договір оренди земельні ділянки з Сумською міською радою, площею 9874 кв. м. по вул. Машинобудівників, 4 терміном до 23.06.2024 року (а.с. 19-20).

Як вбачається з акту перевірки, підставами для прийняття відповідачем оскаржуваного повідомлення-рішення слугували висновки відповідача про порушення ЗАТ «Енергонафтмаш» вимог статей 2, 17, 21, 23 Закону України "Про плату за землю" та порушення вимог Податкового кодексу України щодо визначення розміру орендної плати за землю.

Суд зазначає, що в 2010 році розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначав Закон України "Про плату за землю" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю", плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель, а за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Відповідно до ст. 14 закону України "Про плату за землю", платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").

Відповідно до ст.13 Закону України "Про плату за землю", підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Отже, суд зазначає, що при розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку і визначенні податкового зобов'язання на 2010 рік позивач правомірно застосував дані договору оренди земельної ділянки про грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 99,72 грн. за 1 кв.м., зазначену у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с. 53).

Випадок зміни розміру орендної плати в зв'язку з підвищенням цін, тарифів, що в тому числі, стосується і розміру нормативної грошової оцінка земельної ділянки, складовою розрахунку якої є базова ціна на землю, передбачено розділом 3 та п.4.1 Договору оренди земельної ділянки, де зазначено, що розмір орендної плати за землю може бути переглянуто на вимогу орендодавця, з моменту отримання орендодарем повідомлення про перерахунок орендної плати з причини підвищення цін, тарифів, збільшення розміру ставки земельного податку, тощо.

Суд зазначає, що розмір орендної плати за землю є істотною умовою, його зміна допускається виключно шляхом внесення - змін до договору оренди, які відповідно до п.5.5 Розділу 5 договору здійснюються у письмовій формі та підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Зазначені умови договору оренди земельної ділянки визначені Типовим договором оренди землі затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220 і відповідають вимогам його пунктів 13, 36. (а.с. 52).

Оскільки, з моменту укладення договору оренди земельної ділянки, зміни до нього не вносились, тому позивач, згідно з діючим законодавством та умовами договору оренди, правомірно застосував відомості про нормативну грошову оцінку земельної зазначені в договорі при розрахунку розміру орендної плати і визначенні податкового зобов'язання на 2010 рік.

Отже, суд приходить до висновку, що при визначенні розміру нарахування грошового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за 2010 рік відповідачем безпідставно застосовано поточні дані державного земельного кадастру, зазначені у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 246,08 грн. за 1 кв. м., наданому управлінням Держкомзему в м. Суми, оскільки відповідно до норми ст.13 Закону України "Про плату за землю", такі дані державного земельного кадастру є підставою для нарахування іншого виду плати за землю - земельного податку, що призвело до незаконного збільшення податкового зобов'язання по орендній платі за земельну ділянку за 2010 рік

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати є:

- коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1,152, за 2009 рік - 1,059 (нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006 рік не індексувалась).

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки зазначена в договорі станом на момент його укладання - 99,72 грн.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2010 рік становить:

Ц1= 99,72 x 1,035 x 1,028 x 1,152 x 1.059= 129,43 грн.

- 2% - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно договору для земельної ділянки 3189 кв. м.

-1 % - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно договору для земельної ділянки 6685 кв. м.

Отже, орендна плата (Ц) по договору на 2010 рік становить:

Ц= 129,43 х 3189 x 2% + 129,43х 6685 х 1% = 16907,45 грн.

Суд зазначає, що з 01.01.2011 р. плата за землю здійснюється на підставі Податкового кодексу України .

Згідно п. 286.1 ст.286 Податкового кодексу України для нарахування земельного податку підставою є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до своїх повноважень податковий орган подає запит до органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів і застосовує поточні дані державного земельного кадастру у випадку коли плата за землю у вигляді земельного податку відбувається на підставі їх рішення - повідомленням згідно їх розрахунку.

Згідно п. 286.2. ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Справляння податку у вигляді орендної плати визначено ст. 288 Податкового кодексу України.

Згідно пунктів 288.1., 288.4., 288.5. та підпункту 288.5.1. ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою (для нашого випадку) трикратного розміру земельного податку.

Зміст цієї статті зазначає, що орендна плата за землю та земельний податок, який розраховується відповідачем та справляється на підставі їх рішення-повідомлення, це різні види плати за землю як податку.

Згідно п 289.1. статті 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельної ділянок.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Зазначена норма Податкового кодексу України зазначає те, що орендна плата за землю та земельний податок є різні види плати за землю як податку і вказує саме на те, що при щорічному перерахунку розміру орендної плати за землю слід застосовувати нормативну грошову оцінку землі, зазначену в договорі оренди землі з подальшим її корегуванням, застосовуючи коефіцієнту індексації кумулятивно.

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати на 2011 рік є:

Коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1,152, за 2009 рік - 1,059 (нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006, 2010 роки не індексувалась).

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2011 рік становить:

Ц1= 99,72 х 1,035 х 1,028 x 1,152 х 1,059= 129,43 грн. розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно норми встановленої п.288.5.1. ст.288 Податкового кодексу України.

Отже, орендна плата (Ц) по договору на 2011 рік становить:

Ц= Ц1 х 3,0 % = 9874 х 129,43 х 3% = 38339,75 грн.

Розрахунок орендної плати за 2012 рік складає:

Відповідно до умов договору оренди земельної ділянки складовими розрахунку розміру орендної плати на 2012 рік є:

Коефіцієнти індексації за 2005 р. - 1,035, за 2007 р. - 1,028, за 2008 рік - 1.152, за 2009 рік - 1.059. Нормативна грошова оцінка земель за 2004, 2006, 2010-2011 роки не індексувалась.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначено в договорі, станом на момент його укладення - 99,72 грн.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Ц1) на 2012 рік становить:

Ц1= 99,72 x 1,035 x 1,028 x 1,152 x 1,059= 129,43 грн.

3% - розмір відсотку від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що застосовується при розрахунку річної орендної плати згідно норми встановленої п.288.5.1. ст.288 ПКУ.

Орендна плата (Ц) по договору на 2012 рік становить:

Ц= Ц1 х 3.0 % = 9874 х 129,43 х 3% = 38339,75 грн.

Позивач погоджується зі збільшенням суми грошового зобов'язання з орендної плати на земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на загальну суму 16706,89 грн. (основного платежу), та не погоджується з сумою 78587,16 грн. (основного платежу).

Штрафні (фінансові) санкції з якими погоджується позивач складають (572,31 грн. + 8800,69 грн. / 2+7333,89 грн.) х 25% +1 грн. = 3077,64 грн.

Отже, штрафні (фінансові) санкції, що підлягають скасуванню складають 18405,22 - 3077, 64=15327, 58 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення - рішення ДПІ в м. Сумах №0008171502/64942 від 17 грудня 2012 р. в частині збільшення суми на 93914 грн. 74 коп. прийнято з порушенням вимог ч.2 ст. 19 Конституції України, а тому зазначене податкове повідомлення-рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Згідно ч.1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Отже, позивачу відшкодовується із Державного бюджету сума судового збору в розмірі в розмірі 939 грн. 41 коп.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергонафтмаш" до Державної податкової інспекції у м. Сумах про скасування податкового повідомлення-рішення -задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах №0008171502/64942 від 17 грудня 2012 р. про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності юридичних осіб на загальну суму 113699 грн. 27 коп. в частині збільшення суми на 93914 грн. 74 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергонафтмаш" (код 32318138) судовий збір в розмірі 939 грн. 41 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук

Повний текст постанови складено 21.06.2013 р.