Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2013 р. Справа №818/4058/13-a
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал Систем Сервіс" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал Систем Сервіс" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Універсал Систем Сервіс") про стягнення адміністративно-господарських санкцій та нарахованої пені у загальному розмірі 6837грн.23коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем було визначене 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами. У відповідності до ст. 20 "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач до 16.04.2013 повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 6796,43 грн. Однак вказана сума боргу не була сплачена, а тому за її прострочення була нарахована пеня у сумі 40,80 грн.
У судове засідання сторони не з’явилися, про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.15,16), про причини неявки, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомили.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ТОВ "Універсал Систем Сервіс" було подано до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік, в якому було зазначене 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів (а.с.4).
Відповідно до листа Сумського міського центру зайнятості №04/834 від 29.04.2013 (а.с.5), ТОВ "Універсал Систем Сервіс" протягом 2012 року звіти за формою 3-ПН "Про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу у працівниках із зазначенням можливості працевлаштування осіб з фізичними можливостями" не надавало.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (у редакції від 06.10.2005 Закон № 2960-ІV) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 вказаного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
У відповідності до ч.2 ст.20 вказаного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16.04.2013 повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі:
13592,86 грн. (середня річна заробітня плата) : 2 = 6796,43 грн.
За несплату вказаної суми адміністративно-господарських санкцій, відповідачу нарахована пеня у розмірі 40,80 грн.
Загальна сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях та пені складає 6837,23 грн., що підтверджується копією звіту за формою 10-ПІ №2881 від 05.03.2013 за 2012 рік (а.с.4) та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій (звор.бік а.с.3).
Враховуючи викладені вище обставини, відсутність сплати відповідачем вказаної заборгованості, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал Систем Сервіс" про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал Систем Сервіс" (вул. Інтернаціоналістів, 65, корп. Б, м. Суми, код ЄДРПОУ 37655234, МФО 337546, р/р 26001060926220, Сумська філія ЗАТ комерційного банку "ПриватБанк") на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Горького, 2, м. Суми, код ЄДРПОУ 37970593, МФО 837013, р/р 31212230700002, отримавач - УК у м. Сумахи. Суми 50070000, банк отримувача - ГУДКСУ у Сумській області) адміністративно-господарські санкції та нараховану пеню у загальному розмірі 6837грн.23коп. (шість тисяч вісімсот тридцять сім грн. 23 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов