Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2013 р. Справа № 805/7348/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Грищенка Є.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора міста Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Мрія» про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 гривень за постановою Держенергонагляду від 02.11.2012 р. № 02/12-01-205, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Горлівки звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Мрія» (далі «відповідач» або «КП «Мрія») про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 гривень за постановою Держенергонагляду від 02.11.2012 р. № 02/12-01-205. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 24.10.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку виконання припису Інспекції від 21.06.2012р. №02/12-11-224/22 про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що складено акт перевірки від 24.10.2012 року №02/12-11-382/45. За невиконання вищезазначеного припису постановою №02/12-01-205 від 02.11.2012 року на відповідача накладено штраф в розмірі 5100,00 гривень. Суму штрафу відповідач у встановлений 15-денний строк з моменту отримання постанови не сплатив, у зв’язку з чим штраф підлягає стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України штраф в сумі 5100,00 гривень.
До судового засідання прокурор не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Представник позивача через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його участі..
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, про свідчить відповідна відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу відповідно до вимог частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у письмовому провадженні за відсутності осіб, що беруть участь у справі, на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Відповідач – Комунальне підприємство «Мрія», зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Горлівської міської ради 28.09.2001 року, код ЄДРПОУ 31685409.
Здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, покладено на Міністерство палива та енергетики України, яке є центральним органом державної виконавчої влади.
Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).
Оскільки Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів, тому вимогу до відповідача заявляє саме Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до п. 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі - енергія).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 9 цього Закону Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, в тому числі, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи.
В результаті перевірки Комунального підприємства «Мрія» м. Горлівка з питань виконання суб’єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушення вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів державного енергетичного нагляду, а саме, Припис від 12.04.2011 р. № 01/12-11-092 Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області видано припис №02/12-11-224/22 від 21.06.2012 року (а.с.6), яким відповідачу приписано усунути виявлені порушення діючого законодавства України, строк виконання найбільш тривалого заходу встановлено – 20.09.2012 року.
Припис №02/12-11-224/22 від 21.06.2012 року відповідачем оскаржено не було та будь-яких доказів щодо його скасування, визнання протиправним, тощо суду не надано.
24 жовтня 2012 року, державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку відповідача, в результаті якої було встановлено, що підприємство не виконало в повному обсязі у встановлені строки зазначений припис, що було відображено в акті перевірки №02/12-11-382/45 від 24.10.2012р. (а.с.7).
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про електроенергетику» у разі порушення енергопостачальником, який здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, умов і правил здійснення ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії та інших обов'язків, передбачених цим Законом, враховуючи зобов'язання щодо забезпечення захисту прав споживачів електричної енергії та проведення розрахунків за закуплену енергопостачальником електричну енергію, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює передачу належної енергопостачальнику електричної енергії, Національна комісія регулювання електроенергетики України застосовує до такого енергопостачальника такі санкції, зокрема, як штраф.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначається Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.
Відповідно до п. 2 цього Положення штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Інспекцією Держенергонагляду в Донецькій області постановою №02/12-01-205 від 02.11.2012 р. до відповідача за ухилення від виконання вимог припису Держенергонагляду №02/12-11-224/22 від 21.06.2012 р. відповідно до ст. 27 закону України «Про електроенергетику» та ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» було накладено штраф в розмірі 5100,00 гривень (а.с.8).
Згідно п. 11 Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 02.11.2012 року була отримана відповідачем 09.11.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10).
Вказана постанова не була оскаржена відповідачем до суду.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що Постанова Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної в теплової енергії у Донецькій області № 02/12-01-205 від 02.11.2012 року є чинною у розмірі 5100,00 грн.
Оскільки відповідач не сплатив суму штрафу у встановлений законом строк, суд задовольняє позовні вимоги заступника прокурора Донецької області – прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Мрія» про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 гривень за постановою Держенергонагляду від 02.11.2012 р. № 02/12-01-205.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов заступника прокурора Донецької області – прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Мрія» про стягнення суми штрафу у розмірі 5100 гривень за постановою Держенергонагляду від 02.11.2012 р. № 02/12-01-205, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Мрія» (84617, м. Горлівка, вул., Баранова, 4, ЄДРПОУ 31685409) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 38023569, одержувач: Державний бюджет м. Горлівки) штраф в сумі 5100 (п’ять тисяч сто) гривень 00 копійок.
Постанова прийнята в порядку письмового провадження 13 червня 2013 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Грищенко Є.І.