копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2013 р. Справа №818/4061/13-a
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства агрофірми "Журавка" про стягнення пені,
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач, Фонд захисту інвалідів) звернулось до суду з позовною заявою до приватного підприємства агрофірми "Журавка" (далі - відповідач, ПП АФ "Журавка") в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (а.с.14), просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати пені в сумі 48 грн. 90 коп.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач повинен у разі невиконання встановленого статтею 19 цього Закону нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів сплачувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, розраховані виходячи з розміру середньої річної заробітної плати на підприємстві в сумі 8125,00 грн. У зв`язку з порушенням відповідачем термінів сплати на суму адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в сумі 48,90 грн. На момент розгляду справи сума адміністративно-господарських санкцій відповідачем сплачена в повному обсязі, а заборгованість зі сплати пені складає 48,90 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.12), до суду надіслав клопотання, в якому уточнені позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просив розглядати без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, доказів сплати боргу чи аргументованого заперечення суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.13).
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Як вбачається із матеріалів справи, 28.02.2013 року відповідачем було подано звіт за формою 10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік, згідно якого середньооблікова кількість працівників на ПП АФ "Журавка" складає 8 осіб, а середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність - 0 осіб. Норматив для ПП АФ "Журавка" складає 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів.
За невиконання зазначеного нормативу, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві.
Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Як вбачається із клопотання про уточнення позовних вимог від 18.06.2013 року, позивачем було в повному обсязі сплачено суму адміністративно-господарських санкцій в розмірі 8125,00 грн., при цьому залишок боргу зі сплати пені складає 48,90 грн. (а.с.14).
Із розрахунку суми позову вбачається, що за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій в кількості 30 днів до відповідача застосована пеня за період з 16.04.2013 року по 15.05.2013 року в розмірі 48,90 грн. (а.с.4).
Враховуючи те, що на момент розгляду справи сума заборгованості зі сплати пені за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 48,90 грн. відповідачем не сплачена, суд вважає уточнені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства агрофірми "Журавка" про стягнення пені – задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства агрофірми "Журавка" (41041, Сумська область, Середино-Будський район, с. Журавка, вул. Лугова, 1, ідентифікаційний код 30903248) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40011, м. Суми, вул. Горького, 2, ідентифікаційний код 14004771) 48,90 грн. (сорок вісім гривень дев’яносто копійок) пені за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета