ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2013 року о 09 год. 55 хв.Справа № 808/4219/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В. при секретарі судового засідання Колесниковій С.Г., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ
23 квітня 2013 року Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач або ФОП ОСОБА_1) про стягнення на користь Державного бюджету у Хортицькому району м. Запоріжжя суми податкового боргу в розмірі 675 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача виникла заборгованість внаслідок несвоєчасної сплати останнім суми податкового боргу по збору за провадження торгівельної діяльності, який був визначений рішеннями контролюючого органу при реалізації владної управлінської функції. Вказане спричинило утворення спірної суми заборгованості. Посилаючись на викладені вище мотиви, позивач просив суд ухвалити рішення про задоволення позову.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 23 травня 2013 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судове засіданні не з'явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, на позовних вимогах наполягає в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причину неприбуття не повідомляв. Заперечення проти позовних вимог або заяву про визнання позову суду не надсилав.
За таких обстави суд приходить до висновку про можливість розгляду адміністративної справи за відсутності представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.
Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрована Виконавчим комітетом Запорізької міської ради як фізична особа-підприємець 07.06.2001 за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Як вбачається з облікової картки ФОП ОСОБА_1, яка міститься в матеріалах справи, за відповідачем рахується податковий борг зі збору за провадження торгівельної діяльності (роздрібна торгівля), який сплачується фізичними особами, у розмірі 675, 04 грн. (а.с.6,7).
Судом встановлено, що на підставі заяви від 15.06.2007 про видачу торгового патенту на провадження торгівельної діяльності в кіоску на період з 01.07.2007 по 30.06.2008 (а.с.10), ФОП ОСОБА_1 був отриманий торговий патент на провадження торгівельної діяльності.
Так, згідно із п.п. 267.5.1, 267.5.2 п. 267.5 ст. 267 Податкового кодексу України платниками збору, які провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі), збір сплачується за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг. За провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями збір сплачується щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю.
Приписами підпункту 267.5.5 п.267.5 ст. 267 Податкового кодексу України визначено, що суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до п. 36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно із п. 36.5 ст. 36 Податкового кодексу України відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача існував податковий борг по збору за провадження торговельної діяльності, який виник з 16.07.2007. 22.12.2011 відповідачем сплачена сума податкового боргу в розмірі 1 580,00 грн. та у зв'язку із несвоєчасною сплатою податкового боргу позивачем проведено розрахунок пені з урахуванням облікових ставок Національного банку України, що діяли на виникнення податкового боргу або на день його (його частини) погашення. Таким чином, відповідачу була нарахована пеня у сумі 675,04 грн. На момент звернення ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя Запорізької області ДПС до суду сума нарахованої пені ОСОБА_1 сплачена не була, що підтверджується обліковою карткою платника за збір за провадження торговельної діяльності (роздрібної торгівлі), сплачений фізичними особами.
На підставі ст. 129 Податкового кодексу України, пеня нараховується після встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого наступного а останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання визначеного цим Законом.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
При цьому, відповідно до п.п. 59.1, 59.3, 59.4, 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до п.п 4.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 41.5 п.п. 41.1.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи те, що ОСОБА_1 на час судового засідання має податковий борг зі збору за провадження торгівельної діяльності (роздрібна торгівля), який сплачується фізичними особами, у розмірі 675,04 грн., який у добровільному порядку не погашений, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг по збору за провадження торгівельної діяльності у розмірі 675,04 грн. (шістсот сімдесят п'ять гривень 04 копійки) яку зарахувати на: р/р 31417514700008, Одержувач: УК у Хортицькому р-ні м. Зап./Хортиц./18040100, код ЄДРПОУ 38025414, банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.В. Горобцова