Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
13 червня 2013 р. Справа №805/8512/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., розглянувши матеріали адміністративного позову державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» до Дзержинської міської ради в особі міського голови про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень,
В С Т А Н О В И В:
Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» звернулось до суду з адміністративним позовом до Дзержинської міської ради в особі міського голови про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання публічної інформації за запитом та зобов'язати відповідача надати позивачу повну інформацію, що запитувалася згідно інформаційного запиту.
Згідно з ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Приписами статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону, система місцевого самоврядування включає:
- територіальну громаду;
- сільську, селищну, міську раду;
- сільського, селищного, міського голову;
- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;
- районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;
- органи самоорганізації населення.
Частина 1 ст. 10 Закону встановлює, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно зі ст. 12 Закону, сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Таким чином позивачем заявленіо позовні вимоги до Дзержинської міської ради в особі міського голови, який є головною посадовою особою територіальної громади міста та входить до системи місцевого самоврядування як і відповідна місцева рада.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 статті 19 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, дана адміністративна справа не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, а є підсудною Дзержинському міському суду Донецької області як адміністративному суду.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає поверненню державному відкритому акціонерному товариству «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення».
Керуючись ст. ст. 2, 5, 10 ,12 Закону України "Про місцеве самоврядування", статтями 18, 19, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» до Дзержинської міської ради в особі міського голови про оскарження дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - повернути позивачуразом з усіма доданими до нього матеріалами.
Повернути державному відкритому акціонерному товариству «Центральна збагачувальна фабрика «Дзержинська» дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасвуглезбагачення» (код ЄДРПОУ (00176495), адреса: 85200, Донецька область, місто Дзержинськ, вул. Леніна, 11) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійка, сплачений за подання позову.
Ухвалу може бути оскаржено особою, яка подала позовну заяву.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Бабіч С.І.