Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2013 р. Справа №805/6005/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 55 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Череповський Є.В.
при секретарі Саломатіної К. А.
за участю:
прокурора Болдирєва А.Г.,
представника позивача Калиновської М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Донецько-Ясинуватська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернулася до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецької області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що позивачем проведені перевірки відповідача, в ході яких встановлено, що відповідачем при наданні послуг з пасажирських перевезень порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: здійснення міжнародних автомобільних перевезень без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку про що складено акт № 051367 від 25.09.2012 року. За результатами вище зазначеного акту, начальником Управління Укртрансінспекції у Донецької області винесено постанову № 147253 від 06.11.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Станом на момент подання позову до суду, штраф у добровільному порядку відповідачем не сплачено.
Таким чином, прокурор звернувся до суду про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Управління Укртрансінспекції у Донецькій області суми фінансових санкцій (а.с. 2-5).
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив.
За таких підстав і відповідно до ст.128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача, та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Донецько - Ясинуватський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері у відповідності до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» звернувся до суду в інтересах Територіального управління Укртрансінспекції у Донецькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567.
У відповідності до ч. 4 загальних положень Порядку №1567 державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Так, в судовому засіданні встановлено, що 25.09.2012 року Управлінням Укртрансінспекції в Донецькій області проведено перевірку додержання вимог Законів України «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт» суб'єктами підприємницької діяльності з надання послуг щодо пасажирських перевезень.
В ході проведеної перевірки були виявлені такі порушення, а саме: при непрацюючому тахографі, неоформлена індивідуальна контрольна книжка водія, що є грубим порушенням законодавства про автомобільний транспорт, про що членами комісії з проведення ліквідації в Головавтотрансінспекції складено акт № 051367 від 25.09.2012 року (а.с.6).
06.11.2012 року постановою в.о. начальника Управління Укртрансінспекції у Донецькій області Кушніром О.І. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 10 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (а.с. 7).
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Статтею 39 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій
Відповідно ст. 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктами 25, 26 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Згідно п. 28 зазначеного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Докази щодо оскарження відповідачем зазначеної постанови про накладення фінансових санкцій в адміністративному чи судовому порядку у суду відсутні, а відповідачем не надані.
З урахуванням встановлених обставин у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 186, 254, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ІНН НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Донецька (р/р 31112106700002, ГУДКСУ у Донецькій області МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, код 21081100) фінансові санкції у розмірі 1700(одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Череповський Є.В.