ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1141/13-a
"22" травня 2013 р. м. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісна І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Підволочиської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати обов'язкові вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Тернопільській області (надалі - позивач) до Підволочиської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати обов'язкові вимоги.
Представник позивача Державної фінансової інспекції в Тернопільській області 15 травня 2013 року подав через канцелярію суду письмове клопотання про уточнення позовних вимог, зокрема просить суд позов задовольнити, зобов'язати Підволочиську районну державну адміністрацію Тернопільської області виконати у повному обсязі виконати п. 3 обов'язкових вимог Державної фінансової інспекції у Тернопільській області від 03.01.2013 року №19-08-12-15/39, а саме: провести відповідну правову роботу, щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Медобори" коштів в сумі 5645,44 грн., які перерахувати до Хмелиськівського сільського бюджету.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 1.4.1 Плану контрольно - ревізійної роботи на IV квартал 2012 року та на підставі направлень від 05.11.2012 року №679, №680 було проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Підволочиської районної державної адміністрації за період з 01.01.2009 року по 01.10.2012 рік. За результатами ревізії складено акт від 28.12.2012 року №08-22/26.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 № 2939-ХІІ, Голові Підволочиської районної державної адміністрації направлено обов'язкові вимоги від 03.01.2013 року № 19-08-12-15/39, відповідно до яких, Підволочиську районну державну адміністрацію зобов'язано виконати:
- п. 3: провести відповідну правову роботу, щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Медобори" коштів в сумі 5645,44 грн., які перерахувати до Хмелиськівського сільського бюджету.
Представник відповідача Підволочиської районної державної адміністрації в судовому засіданні позовні вимоги визнав, проти задоволення позову не заперечив.
Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що вказаний позов підставний та підлягає до задоволення.
Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.
Так, згідно п. 8 ст.10 цього Закону органи державного фінансового контролю наділені правом порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головним завданням органів державного фінансового контролю є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.
В силу ч. 2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.
Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області відповідно до п. 1.4.1 Плану контрольно - ревізійної роботи на IV квартал 2012 року та на підставі направлення від 05.12.2012 року № 679, № 680 проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Підволочиської районної державної адміністрації за період з 01.01.2009 року по 0110.2012 рік, за результатами ревізії складено акт від 28 грудня 2012 року № 08-22/26.
В ході ревізії проведено перевірку дотримання чинного законодавства щодо оренди земельних ділянок, укладання відповідних договорів, дотримання умов укладених договорів. Під час проведення ревізії розпорядженням в.о. голови Підволочиської районної державної адміністрації від 19.11.2012 № 757-од створено комісію для обстеження земель, що знаходяться за межами населеного пункту смт. Підволочиськ, на предмет їх фактичного використання. Обстеженням встановлено фактичне використання земель суб'єктами господарювання без укладання договорів оренди, яким розпорядженням голови райдержадміністрації надано дозвіл на виготовлення технічних документацій на земельні ділянки. В результаті безоплатного використання земель за межами населених пунктів суб'єктами господарювання, протягом ревізійного періоду сільськими бюджетами недоотримано коштів на загальну суму 21292,51 гривень, чим порушено п. д, ч. 1 ст. 96, ч. 1 ст. 206 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-ІП та ч.І ст. 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 № 2535-ХІІ (на час його дії), де зазначено, що використання землі в Україні є платним. В ході ревізії порушення усунуто частково на суму 15647,97 гривень.
Відповідно до п. 52 Порядку проведення інспектування державною контрольно - ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, контролюючі органи здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи.
На підставі ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року, Голові Підволочиської районної державної адміністрації направлено обов'язкові вимоги від 03.01.2013 року № 19-08-12-15/39 про усунення виявлених ревізією порушень, відповідно до яких, Підволочиську районну державну адміністрацію зобов'язано виконати:
п. 3 - провести відповідну правову роботу, щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Медобори" коштів в сумі 5645,44 грн., які перерахувати до Хмелиськівського сільського бюджету.
Таким чином, Відповідачем не виконано вимоги Державної фінансової інспекції в Тернопільській області в частині проведення відповідної роботи щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Медобори" коштів в сумі 5645,44 грн., та перерахування їх до Хмелиськівського сільського бюджету.
Згідно ст. 15 вищевказаного Закону України. законні вимоги службових осіб органів державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Станом на момент подання адміністративного позову пункт 3 обов'язкових вимог відповідачем не оскаржено у добровільному порядку та у повному обсязі не виконано.
Суд, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представником позивача вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження.
З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
керуючись ст.ст. 94, 158 - 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Підволочиську районну державну адміністрацію (47800, смт. Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80, код ЄДРПОУ 04058226) виконати п. 3 обов'язкових вимог Державної фінансової інспекції в Тернопільській області від 03.01.2013 року №19-08-12-15/39, в повному обсязі, а саме:
- п. 3: провести відповідну правову роботу, щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Медобори" коштів в сумі 5 645,44 грн., які перерахувати до Хмелиськівського сільського бюджету.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Подлісна І.М.