Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2013 р. Справа № 805/7537/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови 11-20 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донецько - Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави, в особі Територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
28 травня 2013 року Донецько-Ясинуватський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави, в особі Територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області (далі за текстом позивач), звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення на користь державного бюджету фінансових санкцій у сумі 1700 гривень.
В обґрунтування заявлених позовних вимог Прокурор зазначив, що перевіркою додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання регулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом виявлений факт порушення відповідачем вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", яке виявилося у не забезпеченні водія наявністю паспорту маршруту з літерою «В», полісом обов'язкового особисто страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів. Вказане порушення слугувало підставою для застосування до ТОВ «Арена-транс» фінансової санкції в розмірі 1 700,00 грн., яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
З урахуванням наведеного просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» застосовані до останнього фінансові санкції в судовому порядку.
Прокурор та представник позивача надали до суду заяву про розгляд справи у письмовому провадженні (а.с. 24). За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. В адресу суду повернувся конверт з повісткою з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату і місце судового засідання, в зв'язку з чим вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Оскільки сторони в судове засідання не прибули, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, справа відповідно до вимог ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України розглянута в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Донецько-Ясинуватський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері представляє інтереси Територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області , яке в свою чергу є суб'єктом владних повноважень.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Арена -Транс» зареєстрована Виконавчим комітетом Донецької міської ради 09 червня 2011 року, вид діяльності відповідача за КВЕД 49.32 "Надання послуг таксі» (основний), 46.90 «Неспеціалізована оптова торгівля», 49.39 «Інший пасажирський наземний транспорт» 49.41 «Вантажний автомобільний транспорт» 52.51 «Допоміжне обслуговування наземного транспорту», що вбачається зі змісту Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 23).
На виконання п.4 ст.7 Указу Президента України від 09 грудня 2010 року № 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади Кабінет Міністрів України постановою від 28 березня 2011 року № 346 "Про ліквідацію урядових органів" ліквідував Головавтотрансінспекцію.
Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 387/2011 затверджене Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті (далі - Положення № 387/2011).
Згідно з п.1 Положенням № 387/2011 Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України. Укртрансінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, на перевезення яким видано ліцензію, міському електричному, залізничному транспорті, експлуатації автомобільних доріг загального користування.
Крім того, відповідно до абз. 2 п.п. 4 п. 4 цього Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює у передбачених законодавством випадках державний контроль за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.
Зокрема, згідно з п. 8 зазначеного вище Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
Відповідно до зазначених вище вимог посадовими особами Укртрансінспекції на виконання завдання на перевірку проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на транспортному засобі марки Мерседес Бенц (державний номер НОМЕР_1, що належить відповідачу.
Перевіркою встановлено, що 10 жовтня 2012 року о 11 годині 05 хвилин в м. Донецьку водій ОСОБА_2 надавав послуги з регулярних пасажирських перевезень без наявності паспорту маршруту з літерою «В», полісу обов'язкового особисто страхування від нещасних випадків на транспорті на пасажирів, передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", що є порушенням абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій ОСОБА_2 з актом перевірки ознайомлений, однак від пояснень та підпису відмовився.
Вказані обставини знайшли відображення в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10 жовтня 2012 року (а.с.6).
Згідно вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Як передбачено абз. 3 ч. 1 ст. 60 зазначеного Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У жовтні 2012 року на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією надіслане повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с.21), що підтверджується копією реєстру про відправлення заказних листів з повідомленням (а.с.20,21).
За результатами розгляду акту перевірки виконуючим обов'язки начальника Територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області ОСОБА_3 винесена постанова від 27 листопада 2012 року за № 147302 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1 700,00 грн. (а.с.5).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як вбачається з листа № 1036 вих-12 від 27 листопада 2012 року (а.с. 16), відповідачу було надіслано копію постанови про застосування до нього фінансових санкцій, яка у встановлений законом строк з боку відповідача не оскаржено.
Докази оскарження постанови про застосування фінансових санкцій від 27 листопада 2012 року № 147302, докази скасування цієї постанови, рівно як і докази сплати ТОВ «Арена-транс» фінансових санкцій суду не надані.
З наведених підстав суд дійшов висновку про наявність у позивача відповідних повноважень, обґрунтованість змісту постанови позивача та обов'язковість виконання відповідачем такої постанови, яка відповідає законодавчим нормам, що регулюють досліджені судом правовідносини. За таких умов заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідачем у добровільному порядку не було сплачено фінансові санкції, у зв'язку з чим суд вважає необхідним стягнути зазначену вище суму фінансових санкції з відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Донецько-Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави, в особі Територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс» (83069, Донецька область, м. Донецьк, вул. Кленова, буд. 52, код ЄДРПОУ 37719769) на користь Управління Укртрансінспекції у Донецькій області, в дохід Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31112106700002 ГУДК Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100.
Постанова складена та підписана 13 червня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.