ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Тимошенко А.О.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
"18" червня 2013 р. Справа № 283/149/13-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Мацький Є.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області на постанову Малинського районного суду Житомирської області від "25" квітня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди ,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема відповідачем (УПСЗН) не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги.
Частиною 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Законодавець в ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначив пільги щодо сплати судового збору. Зокрема в п. 20 ч. 1 ст. 5 цього Закону встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Отже у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Предметом спору в даній справі є поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.1 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову майнового характеру слід сплатити 1% розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, за позов немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Пунктом 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору становить за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Спір у даній справі носить як майновий так і немайновий характер.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено при поданні апеляційної скарги становить за подання апеляційної скарги майнового характеру 57,35 грн. а за подання апеляційної скарги немайнового характеру 17,21 грн.
З урахуванням викладеного, позивач судовий збір перерахувати на розрахунковий рахунок: 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір. Код 37446362 -ЖААС.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області строк до "03" липня 2013 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано: рек з пов.
1- в справу
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області вул. Чорновола,38-Б,м. Малин,Житомирська область,11603