Копія
Справа № 822/2319/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2013 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І. при секретарі Страхарській М. В. за участі:прокурора Худенко І.О., представника позивача Кузь В.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ "Красилівський молочний завод", про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Після усунення недоліків позову прокурором 03.06.2013 року, судом відкрито провадження у адміністративній справі за позовом №117-45-13 від 14.05.2013 року у якому прокурор просить стягнути з відповідача до державного бюджету штрафні санкції в сумі 17000 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було видане для ВАТ "Красилівський молочний завод" розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.07.2012 року №220-ПР-2-Е, в якому зобов'язувалося відповідача у термін до 28.12.2012 року усунути порушення законодавства про цінні папери та письмово поінформувати уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження. Оскільки, ВАТ "Красилівський молочний завод" розпорядження не виконало, тому товариство підлягає відповідальності згідно п.8 ч.1 ст.11 ЗУ "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". На підставі акта перевірки, начальник Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 28.02.2013 року прийняв постанову №41-ПР-2-Е про накладення на ВАТ "Красилівський молочний завод" фінансових санкцій у вигляді штрафу на суму 17000 гривень.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач до суду не з'явився і не повідомив причину цього, хоч належно був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача і дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Розпорядження №220-ПР-2-Е від 18.07.2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери, відповідачу у термін до 28.12.2012 року необхідно було усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме: привести форму існування акцій у відповідність вимогам частини 2 статті 20 ЗУ "Про акціонерні товариства", та привести статут та внутрішні положення у відповідність із нормами ЗУ "Про акціонерні товариства" та до 31.12.2012 року письмово поінформувати уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.
У зв'язку з невиконанням відповідачем розпорядження №220-ПР-2-Е від 18.07.2012 року позивачем 08.02.2013 року винесена постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, а 18.02.2013 року складений акт №25-ПР-2-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено, що ВАТ "Красилівський молочний завод" не виконав Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, за що п.8 ч.1 ст.11 ЗУ "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб.
На підставі акту винесено постанову №41-ПР-2-Е від 28.02.2013 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до відповідача застосовано санкцію у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000 гривень.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. №448/96-ВР (далі-Закон), державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно ч.1 ст. 5 та ч. 2 ст. 6 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
У відповідності до ст. 9 Закону, уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Прикарпатське територіальне управління №09.4-09/536 від 29.05.2013 року, ВАТ "Красилівський молочний завод" станом на 29.05.2013 року постанову не оскаржувало і доказів про сплату штрафу не надало.
Таким чином, суд приходить до висновку, що прокурор і позивач довели позовну вимогу, що підтверджено доказами, які перевірено судом.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 122, 158-163, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов №117-45-13 від 14.05.2013 року задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Красилівський молочний завод", ідентифікаційний код 14147149 на користь Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Копії постанови надати прокурору і сторонам, повний текст якої виготовлено 12.06.2013 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович