Ухвала суду № 31889194, 28.05.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2013
Номер справи
2а-1825/11/0170
Номер документу
31889194
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-1825/11/0170

28.05.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Курапової З.І.,

суддів Кобаля М.І. ,

Щепанської О.А.

секретар судового засідання Руднєва А.В.

за участю сторін:

представник позивача, Прокурор м. Євпаторії- Гукасян Христина Артушівна посвідчення № 005830, від 25.09.12

представник позивача, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник позивача, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у АРК- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервіс"- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив ,

розглянувши апеляційну скаргу Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервіс" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кисельова О.М. ) від 05.02.13 по справі № 2а-1825/11/0170

за позовом Прокурора м. Євпаторії (вул. Гоголя, буд. 5/8, Євпаторія, Автономна Республіка Крим,97416)

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (пр-т Перемоги, буд. 14, Київ, 01135)

Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті а АРК (вул. Київська, буд. 158, Гресівський, Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95493)

до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервіс" (вул. Інтернаціональна, буд. 139/14, Євпаторія, Автономна Республіка Крим,97403)

про стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючий суддя Кисельова О.М., судді Кудряшова А.М., Ольшанська Т.С.) від 05.02.2013 р. у справі № 2а-1825/11/0170 адміністративний позов прокурора м. Євпаторії в інтересах держави в особі Головної державної інпекції на автомобільному транспорті, її структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до відповідача - ПП «ЮВМ - Автосервіс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 17 000 грн., задоволено.

Стягнуто з Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" до Державного бюджету України фінансові санкції на загальну суму 17000,00 грн., застосовані на підставі постанов Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим від 26.10.2010 року № 091451; від 26.10.2010 року № 091450, № 091448, № 091449; від 19.10.2010 року № 091431; від 28.09.2010 року № 091355; від 21.09.2010 року за № 091316; від 14.09.2010 року № 091287, № 091286, № 091285 (р/р 31110106700015 в УДК у м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції").

Не погодившись постановою суду, Приватне підприємство "ЮВМ-Автосервіс" звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.02.13 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права , невідповідністю висновків суду обставинам справи.

У судовому засіданні 28.05.2013 р. прокурор апеляційну скаргу не визнав, просив залишити постанову суду без змін.

Представники позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, про місце, день та час його проведення повідомлені належним чином.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Прокурор м. Євпаторії АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, її структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до відповідача Приватного підприємства «ЮВМ - Автосервіс», в якому просить стягнути з ПП «ЮВМ Автосервіс до Державного бюджету України фінансові санкції, накладені територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в АР Крим в сумі 17 000 грн.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим 23 вересня 2010 р. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки складено акт від 23.09.2010 року № 191607 щодо перевірки транспортного засобу марки ХАЗ, номерний знак АК 9523ВН, в якому встановлені порушення, відповідальність за які встановлена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт ", а саме: надання послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перечень яких визначено ст.. 39 цього Закону, а саме: схеми маршруту, розкладу руху (а.с.6).

Водій автомобілю з актом ознайомлений під розпис, письмових пояснень про причини порушень не надав.

Рекомендованим листом від 05.10.2010 р. відповідача повідомлено про день, час і місце розгляду акту проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт (а. с. 7).

На підставі вказаного акту перевірки до відповідача Постановою ТУ Головавтотраснінспекції в АР Крим від 26 жовтня 2010 р. застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн. ( а. с. 8).

Постанову було отримано директором підприємства 03.11.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.9).

Також, 23 вересня 2010 р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом - транспортного засобу марки ХАЗ 3250.02, номерний знак АК8403ВМ, в якому встановлені порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перечень яких визначено ст.. 39 цього Закону, а саме: схеми маршруту, розкладу руху, про що складений акт № 191590 від 23 вересня 2010 р. (а.с.10).

Водій автомобілю з актом ознайомлений під розпис, письмових пояснень про причини порушень не надав.

Листом позивача від 05.10.2010 р., направленим рекомендованою поштою, відповідач повідомлений про дату розгляду акту проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт (а. с. 11)

Постановою позивача про застосування фінансових санкцій від 26.10.2010 р. № 091450 до відповідача застосовано штраф в сумі 1700 грн. (а. с. 12).

Зазначену постанову було отримано директором підприємства 03.11.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.13).

23.09.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АРК було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено від № 191543 перевірки транспортного засобу марки ХАЗ 3250.02, номерний знак АК8403ВМ, висновками вказаного акту встановлено порушення норм Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме : надання послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перечень яких визначено ст.. 39 цього Закону, а саме: схеми маршруту, розкладу руху (а.с.14).

Водій автомобілю з актом ознайомлений під розпис, письмових пояснень про причини порушень не надав, з актом не погодився.

Зазначений акт отриманий відповідачем 07.10.2010 р. з повідомленням про час розгляду акту (а. с. 15)

26.10.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим внаслідок розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн. (а. с. 16).

Зазначену постанову було отримано директором підприємства 03.11.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.17).

23.09.2010 р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АРК було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідно якої було складено акт від 23.09.2010 року № 191542 щодо перевірки транспортного засобу марки ХАЗ 3250.02, номерний знак АК9524ВМ, висновками вказаного акту встановлено порушення норм Закону України "Про автомобільний транспорт" (а. с. 18).

Водій автомобілю з актом ознайомлений з зауваженням «не згоден з документацією».

Зазначений акт отриманий підприємством відповідача 07.10.2010. з повідомленням про день, час і місце розгляду акту (а. с. 19).

Постановою від 26.10.2010 року № 091449 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. (а. с. 20).

Зазначену постанову було отримано відповідачем 03.11.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.21).

21.09.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим було складено акт № 191477 щодо перевірки транспортного засобу марки ХАЗ 3250.02, номерний знак АК7698ВМ, висновками вказаного акту встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст.. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с.22).

Водій ознайомлений з актом під розпис.

Акт надіслано відповідачу рекомендованим листом з визначенням дати розгляду акту, та отримано відповідачем 07.10.2010 р. (а. с. 24).

Постановою ТУ Головавторансінспекції № 091431 від 19 жовтня 2010 р. на відповідача накладено штраф в сумі 1700 грн. (а. с. 25)

Зазначена постанова вручена відповідачу рекомендованим листом 26.10.2010 р. (а. с. 26).

Згідно з матеріалами справи, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АРК було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 26.07.2010 року №190926 стосовно перевірки транспортного засобу марки TOYOTA COKORA, номерний знак АК5568ВН, відповідно якого встановлено порушення норм Закону України "Про автомобільний транспорт". (а.с.27).

28.09.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим за наслідками розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, про що було повідомлено відповідача рекомендованим листом від 02.10.2010 №01/03-16/4859 Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим, було винесено постанову від № 091355 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" в розмірі 1700,00 грн. (а.с. 30).

Зазначену постанову було отримано директором підприємства 04.10.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.31).

Як вбачається з матеріалів справи, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АРК проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої було складено акт від 16.08.2010 року №190057 відповідно перевірки транспортного засобу марки FORD TRANZIT ПЕ, номерний знак АК3692АА.

Актом перевірки від 16.08.2010 року №190057 встановлені порушення, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт»

Відповідно до розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, про що було повідомлено ПП «ЮВМ-Автосервіс» листом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим від 18.08.2010 №01/03-16/4378 з визначенням міста, дня і часу розгляду акту, позивачем було винесено постанову від 21.09.2010 року № 091316 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" в розмірі 1700,00 грн. (а.с. 35).

Зазначену постанову було отримано директором підприємства 29.09.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.36).

06.08.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим було складено акт №190205 щодо перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме транспортного засобу марки ГАЗ 32213, номерний знак АК0669АА. Висновками вказаного акту встановлено порушення, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт». (а.с.37).

Відповідно акту перевірки, за наслідками розгляду справи, про що було повідомлено відповідача листом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим від 18.08.2010 №01/03-16/4380, стосовно порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим було винесено постанову від 06.08.2010 року №190205 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" в розмірі 1700,00 грн. (а.с. 39).

Зазначену постанову було отримано відповідачем 21.09.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.40).

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено від 03.08.2010 року №189984 щодо перевірки транспортного засобу марки ГАЗ, номерний знак 008-00КР, висновками вказаного акту встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена Законом України "Про автомобільний транспорт". (а.с.41).

Відповідно акту перевірки за наслідками розгляду справи, про що було повідомлено відповідача листом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим від 05.10.2010 №01/03-16/4380 з визначенням дати та часу розгляду акту, стосовно порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, позивачем винесено постанову від 14.09.2010 року № 091285 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" в розмірі 1700,00 грн. (а.с. 44).

Зазначену постанову було отримано відповідачем 21.09.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.45).

03.08.2010 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті АР Крим було складено акт №189826 по результатам перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме перевірки транспортного засобу марки ГАЗ 32213, номерний знак 3618АА. Перевіркою встановлено порушення, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт». (а.с.46).

Відповідно акту перевірки за наслідками розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, про що було повідомлено відповідача листом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим від 05.10.2010 №01/03-16/4380 з визначенням дня і часу розгляду акту, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим було винесено постанову від 14.09.2010 року № 091286 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервис" в розмірі 1700,00 грн. (а. с. 49).

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону № 2344 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документі, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктами 26,27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється рід розписку чи рекомендованим листом із повідомлення. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за : надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, апелянт суду не надав.

Судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно та об'єктивно досліджені матеріали справи, висновки суду відповідають обставинам справи, постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючі викладене, судова колегія вважає, що апеляційна скарга Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервіс" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.02.13 у справі № 2а-1825/11/0170 задоволенню не підлягає, постанова суду підлягає залишенню без змін.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скарга Приватного підприємства "ЮВМ-Автосервіс" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.02.13 у справі № 2а-1825/11/0170 залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.02.13 у справі № 2а-1825/11/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 03 червня 2013 р.

Головуючий суддя підпис З.І.Курапова

Судді підпис М.І. Кобаль

підпис О.А.Щепанська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя З.І.Курапова