ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
18 червня 2013 року 813/4694/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви Львівського комунального підприємства «Південне» до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконними дій та скасування постанови,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівського комунального підприємства «Південне» до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області згідно якої позивач просить суд дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Сіщука Володимира Васильовича, а саме відкриття виконавчого провадження - визнати незаконним; скасувати постанову про поновлення виконавчого провадження.
Відповідно до ч.1, 2 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржуються дії відповідача щодо відкриття виконавчого провадження та постанова про поновлення виконавчого провадження ВП №35641228 від 24.04.2013 року, винесена головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Сіщуком Володимиром Васильовичем на підставі виконавчого листа №2-1470/2011 виданого 07.12.2012 року Залізничним районним судом м. Львова про стягнення з Львівського комунального підприємства «Південне» на користь ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 147 055 (сто сорок сім тисяч п'ятдесят п'ять) грн. на відшкодування майнової шкоди та на відшкодування моральної (немайнової) шкоди по 15 000 (п'ятнадцять тисяч) грн. кожному.
Частиною 4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Вищевказане кореспондується з викладеним в пункті 2 Пленуму Вищого адміністративного суду №3 від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби».
Відповідно до ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
З поданих матеріалів вбачається, що позивачем оскаржуються дії та рішення державного виконавця прийняті під час примусового виконання виконавчого листа №2-1470/2011 виданого 07.12.2012 року Залізничним районним судом м. Львова.
Заявлений позов стосується захисту прав позивача як боржника у виконавчому провадженні з виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених відповідно до Цивільного процесуального кодексу України здійснюється відповідно до розділу VІІ Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Одночасно суд роз'яснює, що вирішення справи належить до компетенції загального суду, який постановив рішення у справі.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, відмови у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про судовий збір» суд -
у х в а л и в:
у відкритті провадження в справі за позовом Львівського комунального підприємства «Південне» до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконними дій та скасування постанови - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Повернути з Державного бюджету (р/р 31217206784003 в ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, отримувач платежу УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, код отримувача 38007594) на користь Львівського комунального підприємства «Південне» судовий збір в сумі 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп. згідно квитанції ПАТ «Фольксбанк» від 13.06.2013 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Суддя Костецький Н.В.