Рішення № 31872200, 11.06.2013, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
11.06.2013
Номер справи
902/125/13-г
Номер документу
31872200
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

11 червня 2013 р. Справа № 902/125/13-г

Провадження № 16/902/5/13

Господарський суд Вінницької області в складі головуючої судді Нешик О.С., суддів Маслія І.В. та Тварковського А.А., розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБІНІ", с.Корделівка Калинівського району Вінницької області

до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби, м.Вінниця

про визнання права власності на нафтопродукти вартістю 441198,17 грн. та витребування майна з чужого незаконного володіння

При секретарі судового засідання Снігур О.О.

За участю:

представників позивача: Шевченко В.В. (довіреність №1469 від 02.01.2013 року);

представників відповідача: Пенська О.Ю. (довіреність №33780 від 30.08.2012 року)

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБІНІ" звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби про визнання права власності на нафтопродукти, а саме: дизельне пальне Евро вид І в кількості 6113,51 л вартістю 60523,75 грн, бензин автомобільний А-92 в кількості 13344,55 л вартістю 141452,23 грн та бензин автомобільний А-95 в кількості 21946,99 л вартістю 239222,19 грн, які були 28 вересня 2012 року, 11 жовтня 2012 року та 12 жовтня 2012 року вилучені Вінницькою ОДПІ на АЗС №13, що знаходиться за адресою: Гніванське шосе, 2 км у с.Бохоники Вінницького району Вінницької області та витребування даного майна з чужого незаконного володіння відповідача.

Позов мотивовано тим, що дане майно придбане позивачем згідно договору поставки нафтопродуктів №3005-23-НП від 30.05.2012 року у ТОВ "Віконд Ойл" та у вересні 2012 року поставлено на АЗС №13, яка знаходиться у володінні позивача.

Державною податковою службою у Вінницькій області на АЗС №13 була проведена фактична перевірка і складений Акт (Довідка) фактичної перевірки №43/02/32/22/37018720 від 27.09.2012р.

В зазначеному Акті перевірки ДПС зроблений висновок, що бензин автомобільний А-95 в кількості 11727,0 куб. дм, бензин автомобільний А-92 в кількості 15470,0 куб. дм, паливо дизельне підвищеної якості (ДП Євро) в кількості 7990,0 куб. дм не відповідають представленим приходним документам, а тому "документи щодо їх походження не представлено, власника не встановлено, товари не обліковані у встановленому законодавством порядку".

На підставі протоколу №1 про тимчасове затримання майна Вінницькою ОДПІ було винесено Рішення №1 та Рішення №2 від 27 вересня 2012 року (в подальшому по тексту - Рішення №1 та Рішення №2) про накладення адміністративного арешту майна.

Також позивач посилається на те, що в Акті (Довідці) фактичної перевірки №43/02/32/22/37018720 від 27.09.2012 р. відсутні дані щодо виявлення не облікованих товарно-матеріальних цінностей та коштів на АЗС №13 ТОВ "КОЛУМБІНІ", а також на те, у відповідача відсутні повноваження самостійно визначати питання щодо визнання майна безхазяйним, вирішувати питання наявності або відсутності права власності на майно суб'єкта господарювання, повноваження щодо невизнання власником суб'єкта господарювання на конкретне майно, якщо цей суб'єкт стверджує, що дане майно належить йому і надає документи, які підтверджують його право власності.

Позивач вважає, що відповідачем були незаконно вилучені нафтопродукти у такій кількості: з резервуару № 01 (дизельне пальне Евро вид І) - 6113,51 л по ціні 9,60 грн. за 1 л; з резервуару № 02 (бензин А-92) - 13344,55 л по ціні 10,60 грн. за 1 л; з резервуару № 03 (бензин А-95) - 21946,99 л по ціні 10,90 грн. за 1 л., внаслідок чого його було незаконно позбавлено права володіння належним йому на праві власності майном.

Ухвалою суду від 21.01.2013 року порушено провадження у справі №902/125/13-г, судове засідання призначено на 05.02.2013 року.

Ухвалою суду від 05.02.2013 року в зв'язку з неявкою в засідання представників сторін, з підстав неподання витребуваних доказів розгляд справи було відкладено на 28.02.2013 року.

В судовому засіданні, 28.02.2013 року, оголошувалась перерва до 21.03.2013 року, оскільки виникла необхідність у витребуванні додаткових доказів.

Ухвалою суду від 28.02.2013 року зобов'язано начальника ВРКС СУ ДПС у Вінницькій області надати господарському суду Вінницької області для огляду в судовому засіданні, що призначено на 21.03.2013 року на 11:30 год., матеріали досудового розслідування по кримінальному провадженню №32012010000000007 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.ч. 1, 3 ст.204 КК України.

Начальник ВРКС СУ ДПС у Вінницькій області вимоги зазначеної ухвали суду стосовно надання доказів не виконав; натомість надав суду запит прокуратури Вінницької області №04/5-208вих-13 від 18.03.2013 року про направлення до прокуратури області кримінального провадження №32012010000000007.

Ухвалою суду від 21.03.2013 року продовжено строк вирішення спору у справі №902/125/13-г на 15 днів.

21.03.2013 року в судовому засіданні було оголошено перерву до 02.04.2013 року в зв'язку з невиконанням учасниками процесу вимог ухвали суду.

В судове засідання 02.04.2013 року представники сторін не з'явились, хоча про місце, день і час розгляду справи повідомлені належним чином, що стверджується наявними в справі матеріалами.

Беручи до уваги викладені обставини, враховуючи складність даної справи, що зумовлена суперечністю та неоднозначністю доказової бази, суддею подано заяву про створення колегії у складі трьох суддів для розгляду справи №902/125/13-г.

Розпорядженням керівника апарату господарського суду Вінницької області від 02 квітня 2013 року для розгляду справи №902/125/13-г створено колегію у складі головуючого судді Нешик О.С., суддів Маслія І.В., та Тварковського А.А.

Ухвалою суду від 02 квітня 2013 року справу №902/125/13-г прийнято до провадження колегією суддів у складі головуючого судді Нешик О.С., суддів Маслія І.В. та Тварковського А.А., розгляд справи призначено на 25 квітня 2013 року.

23 травня 2013 року до суду надійшов лист №5776/10/09-00 від 22 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5478/13), в якому начальник ВРКС СУ ДПС у Вінницькій області Гуцол В.І. повідомив, що нафтопродукти, які буди вилучені працівниками Вінницької ОДПІ з АЗС №13, визнані речовими доказами та приєднані у якості речових доказів до кримінального провадження №32012010000000007.

Листом №5775/10/09-00 від 22 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5482/13 від 23 квітня 2013 року) начальник ВРКС СУ ДПС у Вінницькій області Гуцол В.І. повідомив про неможливість надання для огляду в судовому засіданні матеріалів кримінального провадження №32012010000000007 з огляду на недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування згідно ст.222 КПК України.

Листом №5770/10/09-00 від 22 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5479/13 від 23 квітня 2013 року) начальник ВРКС СУ ДПС у Вінницькій області Гуцол В.І. повідомив, що сертифікати відповідності, паспорти на нафтопродукти, видані ПАТ ТНФПНК "Укртатнафта", журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС №13 ТОВ "КОЛУМБІНІ" в ході досудового слідства по кримінальному провадженню №32012010000000007 не вилучались.

Листом №04/5-395вих-13 від 23 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5480/13 від 23 квітня 2013 року) прокурор, здійснюючий нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування Зонов С.М. повідомив, що питання визнання права власності на нафтопродукти вартістю 444 198,17 грн. та витребування майна з чужого незаконного володіння розглядалось Вінницьким окружним адміністративним судом та Вінницьким апеляційним адміністративним судом у справі №2а/0270/4527/12. Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 05 грудня 2012 року підтверджено обґрунтованість адміністративного арешту майна ТОВ "КОЛУМБІНІ" згідно рішення Вінницької ОДПІ про накладення адміністративного арешту.

Представник відповідача в судовому засіданні 25 квітня 2013 року підтримав подане Вінницькою ОДПІ 28.02.2013 року клопотання (а.с.52, т.2) про зупинення провадження у справі №902/125/13-г до "...вирішення по суті кримінального провадження №32012010000000007...". Представник позивача заперечив проти задоволення судом заявленого клопотання. Вказане клопотання колегією суддів відхилено з огляду на те, що визначена відповідачем підстава до зупинення провадження у справі не передбачена ст.79 ГПК України.

В судовому засіданні 25 квітня 2013 року представником Вінницької ОДПІ до суду подано клопотання від 25 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5568/13 від 25 квітня 2013 року) про зупинення провадження у справі №902/125/13-г до отримання результатів судових експертиз (почеркознавчої та технічної експертизи документів) по кримінальному провадженню № 32012010000000000, яке відхилено колегією суддів як необгрунтоване. Підстав до призначення судової експертизи у даній справі суд не вбачає.

Також представником Вінницької ОДПІ в судовому засіданні 25 квітня 2013 року до суду подано клопотання від 25 квітня 2013 року (вх. канц. №08-46/5591/13) про зупинення провадження у справі №902/125/13-г до вирішення пов'язаної з нею іншої справи №2а/0270/4527/12, яке колегією суддів відхилено, оскільки, на думку суду, обставини, які встановлюються у адміністративній справі не мають преюдиціального значення для господарської справи. Так, предметом позовних вимог у справі 902/125/13-г, яка перебуває в провадженні господарського суду, є визнання права власності на майно, а предметом дослідження у даній справі є наявність доказів, якими підтверджується право власності позивача на майно та нормативна обґрунтованість підстав визнання майна безхазяйним. Предметом позовних вимог у справі №2а/0270/4527/12 є скасування актів ненормативного характеру та визнання протиправними дій податкових органів. Відповідно, предметом дослідження у вказаній справі є правомірність прийняття податковим органом рішень та вчинення дій.

З метою надання можливості сторонам подати документи в обґрунтування своїх вимог та заперечень ухвалою суду від 25 квітня 2013 року продовжено строк розгляду спору у справі №902/125/13-г на 15 днів та оголошено перерву в судовому засіданні до 11 червня 2013 року.

В судовому засіданні 11 червня 2013 року представник позивача позовні вимоги підтримав, подавши до суду заяву про уточнення позовних вимог №717 від 11 червня 2013 року (вх.№08-46/7297/13), в якій просив визнати за ТОВ "КОЛУМБІНІ" право власності на майно: дизельне пальне Евро вид І в кількості 6123,61 л, бензин автомобільний А-92 в кількості 13344 л та бензин автомобільний А-95 в кількості 21946 л, яке було вилучено Вінницькою ОДПІ на АЗС №13 ТОВ "КОЛУМБІНІ", що знаходиться за адресою: с.Бохоники Вінницького району Вінницької області по вул. Гніванське шосе, 2 км. та витребувати майно: дизельне пальне Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензин автомобільний А-92 в кількості 13344 л та бензин автомобільний А-95 в кількості 21946 л з чужого незаконного володіння - у Вінницької ОДПІ.

Присутній під час судового слухання справи представник відповідача не заперечив проти прийняття даної заяви до розгляду.

З огляду на викладене, на підставі ст.22 ГПК України заява про уточнення позовних вимог прийнята судом до розгляду.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав, що визначені у відзиві від 01 лютого 2013 року (а.с.86-88, т.1) та письмових поясненнях (а.с.16-16-19, т.2), просив у позові відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, повно та всебічно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши у сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідно до договору поставки нафтопродуктів №3005-23-НП від 30 травня 2012 року постачальник - ТОВ "Віконд Ойл" поставило в період з 01 червня 2012 року по 31.09.2012 року у власність ТОВ "КОЛУМБІНІ" нафтопродукти, в тому числі бензин автомобільний марки А-95, бензин автомобільний марки А-92, дизельне паливо, що підтверджується видатковими накладними, податковими накладними, виданими постачальником.

ТОВ "КОЛУМБІНІ" транспортувало на належні йому на праві оренди АЗС вказані нафтопродукти, в тому числі і на АЗС №13, що знаходиться за адресою: Гніванське шосе, 2 км, с.Бохоники Вінницького району Вінницької області (копія договору оренди від 12 липня 2010 року - а.с.109-111, т.1).

Даний факт підтверджується товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів № ТТН-001174"Ч" від 26 червня 2012 року, товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) №6630 від 16 вересня 2012 року та товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) №6906 від 26 вересня 2012 року (а.с. 25-27, т.1).

В період з 18.09.2012 по 27.09.2012 Державною податковою службою у Вінницькій області на АЗС №13 ТОВ "КОЛУМБІНІ" була проведена фактична перевірка і складений Акт (Довідка) фактичної перевірки № 43/02/32/22/37018720 від 27.09.2012.

В Акті перевірки ДПС зроблений висновок, що бензин автомобільний А-95 в кількості 11727,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, бензин автомобільний А-92 в кількості 15470,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, паливо дизельне підвищеної якості (ДП Євро) в кількості 7990,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, а тому документи щодо їх походження не представлено, власника не встановлено, товари не обліковані у встановленому законодавством порядку.

27 вересня 2012 року ТОВ "КОЛУМБІНІ" було ознайомлено та отримало від представника Вінницької ОДПІ Протокол №1 про тимчасове затримання майна, Рішення №1 від 27 вересня 2012 року (в подальшому по тексту - Рішення № 1) про накладення адміністративного арешту майна і Рішення №2 від 27.09.2012 р. (в подальшому по тексту - Рішення №2) про накладення адміністративного арешту майна, яке було винесене Вінницькою ОДПІ.

В Рішеннях №1 і №2 вказувалось, що вони винесені за результатами розгляду Протоколу №1 про тимчасове затримання майна від 27 вересня 2012 року.

В Рішенні №1 і в Рішенні №2 Відповідач одночасно вказує, що на АЗС №13, що знаходиться за адресою: Гніванське шосе, 2 км, с.Бохоники Вінницького району Вінницької області, згідно з пунктом 94.7 статті 94 ПКУ, накладається арешт на майно, власник якого не встановлений, і на майно, власником якого є ТОВ "КОЛУМБІНІ".

Як вбачається з вищевказаних рішень Державної податкової служби, єдиною підставою для застосування адміністративного арешту майна зазначено пункт 94.7 статті 94 Податкового кодексу України, згідно якого арешт майна може бути застосований до товарів, які виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним законодавством України чи законодавством з питань оподаткування акцизним податком, та товарів, у тому числі валютних цінностей, які продаються з порушенням порядку, визначеного законодавством, якщо їх власника не встановлено.

З аналізу наведеної норми вбачається, що для застосування адміністративного арешту при тимчасовому затриманні майна повинні існувати такі обставини: продаж товарів з порушенням порядку, визначеного законодавством, не встановлення власника такого товару, винятковість способу забезпечення виконання платником податків його обов'язків, зазначених Законом.

Представниками Відповідача були вилучені нафтопродукти у кількості: дизельне пальне Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензин автомобільний А-92 в кількості 13344 л та бензин автомобільний А-95 в кількості 21946 л.

Дана кількість вилучених нафтопродуктів підтверджується актами опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного №16 від 27 вересня від 2012 року та №17 від 11 жовтня 2012 року (а.с.42-45, т.2).

Позивач вважає, що фактично був незаконно позбавлений права володіння належним йому на праві власності майном, що змусило останнього звернутись до суду із відповідним позовом про визнання права власності на майно та витребування майна з чужого незаконного володіння.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково виходячи із наступних мотивів.

Згідно приписів ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Одним із способів захисту порушеного права, відповідно до ст. 16 ЦК України, є визнання права.

Стаття 328 ЦК України, визначаючи підстави набуття права власності встановлює, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно частини 1 статті 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Тобто, із визначення поняття "безхазяйна річ" вбачається, що дана річ має бути такою, щодо якої право власності ніким не оспорюється.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження органів податкової служби щодо безхазяйного майна, крім безхазяйного нерухомого майна, визначені у Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року №1340 та у Порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави, який затверджений наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1032. Відповідно до зазначених актів, їх дія поширюється лише на майно, що вже визнано безхазяйним відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п.2 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25 серпня 1998 року, облік, попередня оцінка, а також відповідальність за зберігання майна, зазначеного у пункті 1 цього Порядку, до передачі його для подальшого розпорядження відповідно до пункту 9 цього Порядку покладаються на органи (організації), що здійснили вилучення або зберігають його. Таким чином, складання акту попередньої оцінки відносно безхазяйного майна, відповідно до наведених норм, можливе лише у разі визнання майна безхазяйним у порядку, встановленому законодавством.

Щодо твердження представника відповідача щодо того, що бензин автомобільний А-95 в кількості 11727,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, бензин автомобільний А-92 в кількості 15470,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, паливо дизельне підвищеної якості (ДП Євро) в кількості 7990,0 куб. дм не відповідає представленим приходним документам, який не відповідає вимогам ДСТУ 4063-2001 "Бензини автомобільні. Технічні умови" за показниками "концентрація фактичних смол", то слід зазначити наступне. Можлива невідповідність нафтопродуктів, належних позивачу, вимогам ДСТУ 4063-2001 "Бензини автомобільні. Технічні умови" за деякими показниками, зокрема щодо концентрації фактичних смол, не може свідчити про відсутність у позивача права власності на вказаний товар (за наявності необхідних документів) та не припиняє права власності на нього. Реалізація позивачем неякісного бензину може бути підставою для притягнення його до встановленої законодавством відповідальності, в тому числі шляхом вилучення з обігу вказаного товару, однак не може бути підставою позбавлення права власності на нього шляхом визнання майна безхазяйним.

Слід зазначити, що відповідно до вимог ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в областях, містах Києві та Севастополі, а на території Автономної республіки Крим - орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері захисту прав споживачів здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію товарної політики щодо захисту прав споживачів. Частиною 4 пункту 1 статті 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» закріпленні повноваження органів ринкового нагляду, а саме, що з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності - проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування). Постановою Кабінету міністрів України від 01.06.2011 р. № 573 затверджено «Перелік органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності», органи Державної податкової служби України не включено до зазначеного переліку, а отже вони не є органами ринкового нагляду і не мають відповідних повноважень.

Тобто, питання щодо належної якості продукції (в тому числі нафтопродуктів), перевірки характеристик продукції, відбирання у суб'єктів господарювання зразків товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів для перевірки їх якості, відносяться до завдань та повноважень спеціально визначених законодавством органів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (зокрема, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів), а не органів податкового контролю (яким відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1. ст. 41 Податкового кодексу України є органи Державної податкової служби України).

Відповідач зазначив, що податковий орган діяв згідно приписів пункту 94.7 статті 94 Податкового кодексу України та наклав адміністративний арешт на майно, враховуючи те, що його власника не встановлено.

Судова колегія оцінює критично такий висновок відповідача, адже він спростовується матеріалами справи, зокрема, укладеним договором поставки нафтопродуктів №3005-23-НП від 30.05.2012 року, згідно якого постачальник - ТОВ "Віконд Ойл" поставило в період з 01.06.2012 року по 31.09.2012 року у власність ТОВ "КОЛУМБІНІ" нафтопродукти, в тому числі бензин автомобільний марки А-95, бензин автомобільний марки А-92, дизельне паливо, що підтверджується видатковими накладними, податковими накладними, виданими постачальником.

Із вказаних документів однозначно слідує, що власником товару є Товариство з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБІНІ", отже товар не підпадає під визначення безхазяйного, а відтак твердження відповідача про неможливість встановити власника даного майна безпідставні та документально необґрунтовані.

Суду не представлено доказів, які б свідчили про наявність правових підстав для висновку відповідача про безхазяйність майна - нафтопродуктів, так як вказані нафтопродукти є власністю ТОВ "КОЛУМБІНІ", що підтверджується наявними в нього документами, тому заявлені позовні вимоги в частині визнання права власності підлягають задоволенню.

Щодо позовної вимоги про витребування майна - дизельного пального Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензину автомобільного А-92 в кількості 13344 л та бензину автомобільного А-95 в кількості 21946 л з чужого незаконного володіння Вінницької ОДПІ, то відмовляючи у її задоволенні суд виходив з наступного.

Згідно ст.387 ЦК України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Враховуючи, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права передбачений ст.16 ЦК України та ст.20 ГК України, суд дійшов висновку, що позивач мав право на звернення до господарського суду з вимогою про витребування майна із чужого незаконного володіння.

Разом з цим, з матеріалів справи, зокрема, постанови №011994 від 28 грудня 2012 року (а.с. 53-54, т.2) вбачається, що правовою підставою заволодіння Вінницькою об'єднаною державною податковою інспекцією спірними нафтопродуктами є визнання їх на підставі ст.ст. 98, 100, 110 КПУ України речовими доказами по кримінальному провадженню №32012010000000007.

Оцінка дій, вчинених в ході досудового розслідування, на предмет їх відповідності вимогам Закону не входить до компетенції господарського суду.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що в позові в частині витребування майна - дизельного пального Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензину автомобільного А-92 в кількості 13344 л та бензину автомобільного А-95 в кількості 21946 л з чужого незаконного володіння слід відмовити.

Відповідно до положень ст.49 ГПК України судовий збір підлягає покладенню на відповідача пропорційно задоволеним вимогам.

Визначаючись стосовно розміру судового збору, що підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, колегія суддів, вислухавши думки учасників процесу, виходила із найнижчої закупівельної вартості нафтопродуктів, право власності на які є предметом позову у даній справі (а.с.19, т.1).

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 1, 22, 49, 82, 85 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБІНІ" (22445, Вінницька область, Калинівський район, с.Корделівка, вул. Київська,1; код ЄДРПОУ 37018720) право власності на майно - дизельне пальне Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензин автомобільний А-92 в кількості 13344,00 л та бензин автомобільний А-95 в кількості 21946,00 л, яке було вилучено Вінницькою об'єднаною державною податковою інспекцією Вінницької області Державної податкової служби на АЗС №13, що знаходиться за адресою: Гніванське шосе, 2 км, с.Бохоники, Вінницький район Вінницької області.

3. В задоволенні решти позовних вимог, а саме в частині витребування майна - дизельного пального Євро вид І в кількості 6123,61 л, бензину автомобільного А-92 в кількості 13344 л та бензину автомобільного А-95 в кількості 21946 л з чужого незаконного володіння Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби відмовити.

4. Стягнути з Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби (21027, м.Вінниця, вул.30-річчя Перемоги, буд.21; код ЄДРПОУ 38135513) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "КОЛУМБІНІ" (22445, Вінницька область, Калинівський район, с.Корделівка, вул.Київська, 1; код ЄДРПОУ 37018720) 8489,78 грн. судового збору.

5. Видати наказ після набрання рішенням законної сиди.

6. Копію рішення направити сторонам у справі рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштових відправлень.

Повне рішення складено 17 червня 2013 р.

Головуюча суддя Нешик О.С.

суддя Маслій І.В.

суддя Тварковський А.А.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу - ТОВ "КОЛУМБІНІ" (за адресами: 22445, Вінницька обл., Калинівський район, с.Корделівка, вул.Київська, 1; 21001, м. Вінниця, вул.Привокзальна, 3-"Б");

3 - відповідачу - Вінницькій ОДПІ (21027, м.Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21)