Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2013 р. Справа № 805/5996/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Михайлик А.С., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Донецько-Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів
у транспортній сфері
в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецькій області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс»
про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
Донецько-Ясинуватський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернувся до суду в інтересах Управління Укртрансінспекції у Донецькій області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем не сплачені фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн., застосовані постановою Управління Укртрансінспекції у Донецькій області № 147269. До судового засідання прокурор не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник Управління Укртрансінспекції в Донецькій області до судового засідання не з'явився, через канцелярію суду надав клопотання в якому зазначив, що заявлені прокурором вимоги Управлінням підтримуються в повному обсязі та просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження за відсутності представника управління.
Ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка направлялися відповідачу за адресою реєстрації: 83069, м. Донецьк, вул. Кленова, буд. 52, проте конверт повернувся до Донецького окружного адміністративного суду із відміткою «за закінченням строку зберігання». З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Враховуючи наведене, на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач, товариство з обмеженою відповідальністю "Арена Транс" є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Донецької міської ради 09 червня 2011 року, обліковується в єдиному державному реєстрі підприємств та організацій за кодом 37719769. Згідно наявних в матеріалах справи відомостей основними видами діяльності відповідача є надання послуг таксі, неспеціалізована оптова торгівля, інший неспеціалізований наземний транспорт, вантажний автомобільний транспорт, допоміжне обслуговування наземного транспорту.
26 вересня 2012 року Управлінням Укртрансінспекції у Донецькій області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, про що складений акт № 051349 (арк. справи 7). Згідно акту в ході проведеної перевірки транспортного засобу марки Mercedes Benz, номерний знак АН 5560 НІ, свідоцтва про реєстрацію серія ДАО № 148429, що належить відповідачу, виявлено порушення надання послуг з перевезення, а саме надання послуг без паспорта маршруту, страхових полісів обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
4 жовтня 2012 року на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Арена Транс" позивачем направлено запрошення на розгляд справи про виявлені порушення законодавства про автомобільний транспорт, призначене на 6 листопада 2012 року (арк. справи 22).
06 листопада 2012 року за наслідком розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт товариством з обмеженою відповідальністю "Арена Транс" виконуючим обов'язки начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області, прийнято постанову № 147269, якою до відповідача за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт, на підставі абз. 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" застосовані фінансові санкції в сумі 1 700 грн. (арк. справи 6). Зазначена постанова направлена на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням 8 листопада 2012 року (арк. справи 23).
Відповідно до статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Згідно статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень. Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567 (надалі за текстом Порядок). Згідно пункту 20 Порядку результати проведення перевірки оформлюються актом, в якому виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються з посиланням на порушену норму.
Акт складається у двох примірниках, кожен з яких підписується посадовими особами, що провели перевірку, та посадовою особою суб'єкта господарювання або фізичною особою - суб'єктом господарювання. Один примірник акта передається уповноваженій особі суб'єкта господарювання, щодо якого було проведено перевірку, інзший - до органу державного контролю.
Згідно пункту 26 Порядку справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі (пункт 27).
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Згідно статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення визначений в цій статті. Перелік документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення визначений в статті 48 зазначеного закону.
В наданому позивачем акті № 051349 від 26 вересня 2012 року йдеться про надання відповідачем послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону. Відповідальність за наведене порушення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Згідно приписів цієї статті від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Пунктом 29 Порядку визначено, що копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Серед наявних в матеріалах справи документів відсутні такі, які б свідчили про оскарження відповідачем постанови про застосування фінансових санкцій № 147269 від 6 листопада 2012 року чи їх сплати, з огляду на що суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт" та на підставі ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донецько-Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі управління Укртрансінспекції у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена-Транс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" (ідентифікаційний код 37719769, адреса: 83069, м. Донецьк, вул. Кленова, буд. 52) в дохід державного бюджету України 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок, які перерахувати на р/р 31112106700002 ГУДК Донецької області МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100.
Повний текст постанови складений та підписаний 6 червня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Михайлик А.С.