АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33/791/122/13 Суддя 1-ї інстанції Марків Т.А.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2013 року м. Херсон
Суддя апеляційного суду Херсонської області Черства Є.О., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 14 травня 2013 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.185-8 КУпАП,-
в с т а н о в и л а:
Вказаною постановою:
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
працююча бухгалтером централізованої
бухгалтерії відділу освіти та виконуючою
обов'язки секретаря комітету з конкурсних торгів,
мешканка АДРЕСА_1,-
притягнена до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 185-8 КУпАП із накладенням на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 гривен.
Відповідно до постанови суду, ОСОБА_1, будучи посадовою особою територіального органу влади, - секретарем комітету з конкурсних торгів, не виконала законні вимоги прокурора.
Так, 19 лютого 2013 року, на виконання завдання прокуратури області щодо проведення перевірки додержання вимог законодавства при проведенні закупівель товарів, робіт і послуг поза процедурою відкритих торгів, правомірність закупівель у одного учасника, винесено постанову про проведення перевірки відділу освіти Каховської міської ради. За результатами перевірки Каховським міжрайонним прокурором внесено подання начальнику відділу освіти Каховської міської ради про усунення порушень Бюджетного кодексу України та Закону України «Про здійснення державних закупівель», причин та умов, що їм сприяють.
В межах зазначеної перевірки, 04 квітня 2013 року за вих. №98/1374 Каховським міжрайонним прокурором направлено до відділу освіти Каховської міської ради вимогу (а.с.45-46) в порядку ст. 8, ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» щодо надання належним чином завірених копій документів з відкритих торгів, термін виконання вимог встановлено до 15:00 годин 04 квітня 2013 року. Виконання зазначеної вимоги, відповідно до резолюції начальника відділу освіти Каховської міської ради Шкуро Ю.В., покладено на ОСОБА_3 та ОСОБА_1 Проте у зазначений строк вимоги прокурора виконано не було, а 15 квітня 2013 року на адресу прокуратури надійшов лист за особистим підписом секретаря комітету з конкурсних торгів ОСОБА_1 (а.с. 9-11), в якому було повідомлено прокурора, що направлена прокуратурою вимога є незаконною та не підлягає виконанню.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує на те, що вона не є посадовою особою, у зв'язку з чим не може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст.185-8 КУпАП, крім того, виконати вимоги прокурора не могла, оскільки документи, які вимагалися, були дуже великого об'єму, і на це було потрібно більше часу, аніж встановлено у вимозі прокурора. Крім того, документи, які вимагав прокурор, знаходилися у перевіряючих контрольно-ревізійного управління, і лише після закінчення перевірки, вона змогла виконати вимогу прокурора. Просить оскаржувану постанову скасувати та закрити провадження у справі за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та доводи апеляційної скарги ОСОБА_1, захисника ОСОБА_1 - ОСОБА_4, яка підтримала апеляцію, вважаю, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно до витягу з наказу «Про розподіл посадових обов'язків між працівниками централізованої бухгалтерії відділу освіти Каховської міської ради» від 10 лютого 2012 року №49 (а.с.56), на ОСОБА_1 покладено виконання обов'язків відповідального секретаря комітету з конкурсних торгів відділу освіти, тому вона є посадовою особою територіального органу влади.Згідно розпорядження відділу освіти Каховської міської ради «Про призначення членів тендерного комітету на 2010 бюджетний рік» від 11 січня 2010 року № 01 (а.с.57), була призначена робоча група для розгляду тендерних пропозицій, членом якої є і ОСОБА_1
На підставі розпорядження відділу освіти Каховської міської ради «Про реорганізацію посад комітету з конкурсних торгів» від 16 серпня 2010 року №56 (а.с.58), створено робочу групу з членів комітету з конкурсних торгів для розгляду та пропозицій учасників торгів, зокрема членом якої є і ОСОБА_1
Відповідно до п.п. 4, 5 розділу IV Положення «Про комітет з конкурсних торгів», секретар комітету має, зокрема, такі обов'язки: забезпечує відповідно до вимог законодавства зберігання документів щодо здійснення закупівель, дотримання вимог законодавства з питань діловодства при роботі з документами, здійснює інші повноваження відповідно до законодавства, надає особам, які звернулися з відповідним запитом, документацію конкурсних торгів та зміни до неї у прошитому вигляді з пронумерованими сторінками, засвідчені підписом голови комітету і скріплені печаткою замовника.
Згідно ч.1 ст.8 Закону України «Про прокуратуру», законні вимоги прокурора є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян, і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про прокуратуру», при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів, прокурор має право витребовувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних підприємств, установ та організацій рішення, розпорядження, інструкції, накази та інші акти і документи, одержувати інформацію про стан зайнятості і заходи щодо її забезпечення, мати доступ до відповідних інформаційних баз даних державних органів; отримувати від посадових та службових осіб і громадян усні та письмові пояснення, в тому числі шляхом виклику відповідної особи до органу прокуратури.
Судом першої інстанції вірно було відмовлено в задоволенні клопотання ОСОБА_1 щодо виклику в судове засідання свідка ОСОБА_5, оскільки її письмові пояснення були оголошені у судовому засіданні, та дані вони не на користь апелянтки (а.с.12-14).
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що ОСОБА_1, будучи посадовою особою територіального органу влади - секретарем комітету з конкурсних торгів, дійсно без поважних причин не виконала законні вимоги прокурора від 04 квітня 2013 року в розумні строки, і насамперед, у строки, визначені самим прокурором; не прийняла належних мір до роз'яснення прокуророві, чому у вказаний строк вона не змогла надати витребувані прокурором документи;поклала на себе обов'язки, якими насправді не наділена, від свого імені відмовляючи прокуророві у наданні витребуваних документів та критично віднеслась до прокурорського запиту.
Інші доводи, на які посилається апелянт, не є безумовними підставами для скасування постанови суду першої інстанції, як незаконної.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.294 КУпАП, суддя апеляційного суду Херсонської області,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 14 травня 2013 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.185-8 КУпАП - залишити без зміни.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Херсонської області Черства Є.О.