Постанова № 31839258, 14.06.2013, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2013
Номер справи
824/1144/13-а
Номер документу
31839258
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2013 р. справа № 824/1144/13-а

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Чернівецького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті від імені якої діє управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції, -

В С Т А Н О В И В :

Чернівецький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері (далі - прокурор) діючи в інтересах держави в особі Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті від імені якої діє управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області (далі - позивач або Укртрансінспекція) звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач або ФОП ОСОБА_1 ) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 грн.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі направлена відповідачеві 24.05.2013 р. рекомендованим листом. Згідно із поштовим повідомленням з відміткою про вручення, позивач отримав вказане відправлення 27.05.2013 р. Станом на 14.06.2013 р. заперечень від відповідача не надходило.

Таким чином, строки для надання заперечень, передбачені ч.3, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), спливли. Враховуючи вищевикладене та на підставі п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу у порядку скороченого провадження.

Відповідно до змісту позовної заяви та доданих до неї документів, суть спору полягає у наступному.

Так, Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ) встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників під час здійснення господарської діяльності щодо надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. 23.08.2012 р. посадовими особами Головавтоінспекції у Чернівецькій області (правонаступником якої є позивач) проведено перевірку дотримання ФОП ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт №004550 (далі - акт або акт перевірки). Згідно акту виявлено наступні порушення: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, без оформлення індивідуальної контрольної книжки обліку робочого часу водія та без договору із замовником. На підставі акту начальником Головавтоінспекції у Чернівецькій області 19.10.2012 р. винесено постанову №004570 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. Строк оскарження вказаної постанови сплив, строк сплати фінансових санкцій настав, на момент подачі позову вони відповідачем не сплачені, у зв'язку із чим прокурор просить їх стягнути.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд встановив наступні обставини.

До спірних правовідносин слід застосовувати норми Закону № 2344-ІІІ та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок).

ФОП ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем та перебуває на обліку в ДПІ Сторожинецького району Чернівецької області державної податкової служби, що підтверджується листом №1118/9/18-211 від 08.05.2013 р.

Статтею 60 Закону № 2344-ІІІ встановлено відповідальність за порушення вимог до надання послуг на автомобільному транспорті. Крім того, визначено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Відповідно до п. 3 Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. На Укртрансінспекцію покладені основні завдання та функції Головавтоінспекції у Чернівецькій області, яка була ліквідована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 р., №346.

З вищевикладеного слідує, що органи Укртрансінспекції мають право здійснювати перевірки щодо дотримання суб'єктами господарської діяльності, що здійснюють перевезення пасажирів автомобільним транспортом, встановлених законом вимог щодо надання таких послуг, застосовувати фінансові санкції за виявлені порушення, а також звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення суми фінансових санкцій у разі їх несплати боржником. Виходячи із змісту ст. 60 КАС України, органи прокуратури мають право звертатись до суду з позовом в інтересах держави в особі суб'єктів владних повноважень, у тому числі і органів Укртрансінспекції.

При цьому суд зазначає, що підставою для пред'явлення цього позову стало виявлення прокуратурою 15.05.2013 р. порушення ФОП ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині несвоєчасності сплати штрафних санкцій.

Законом № 2344-ІІІ встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників у зв'язку із здійсненням ними підприємницької діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Зокрема відповідно до ст.39 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Для регулярних пасажирських перевезень такими документами є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України. Для нерегулярних пасажирських перевезень такими документами є: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Крім цього, відповідно до п.6.1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів" від 07.06.2010 № 340 (далі по тексту - Положення) автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами. Відповідно до п.6.3 цього ж наказу водій, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку. Таким чином, станом на момент проведення перевірки для водія будь-якого автобусу, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км існував обов'язок ведення індивідуальної контрольної книжки, що означає, крім того, її наявність у водія під час перевезень.

23.08.2012 р. посадові особи Головавтоінспекції провели перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет дотримання ним вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої оформлений акт перевірки №004550. Згідно із актом виявлено наступні порушення вимог до здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів автомобільним транспортом: перевезення 12 пасажирів з м. Києва та м. Сторожинець без оформлення ліцензійної картки, без індивідуальної книжки обліку робочого часу, без договору із замовником. За підписом водія автобусу ОСОБА_1 у графі акту "Пояснення водія про причини порушень" здійснено такий запис російською мовою: "с актом ознакомленый, обязуюсь сделать документы".

19.10.2012 р. заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтоінспекції у Чернівецькій області винесено постанову, відповідно до якої до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. на підставі абз. 3, ч. 1, ст. 60 Закону № 2344-ІІІ. Даною нормою передбачено фінансові санкції за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 цього Закону у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи, що виявлені порушення стосуються не оформлення належних документів для перевезень автомобільним транспортом, а також те, що відповідно до п. 5, Підрозділу 1, Розділу ХХ Податкового кодексу України розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян становить 17 гривень, то сума фінансових санкцій, застосованих позивачем, є вірною: 17 гривень х 100 = 1700 гривень. Постанова про застосування фінансових санкцій разом із супровідним листом від 17.01.2013 р. №190/3 надіслана відповідачеві.

Згідно із п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Таким чином, строк сплати фінансових санкцій відповідачем сплив. Всупереч цьому, на момент подання позову борг по сплаті фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 не погашено.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що сума фінансових санкцій, застосованих до відповідача, повинна бути стягнена, тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Чернівецького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті від імені якої діє управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області (ЕКПО 23246436, банк одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Анісімов