Постанова № 31824966, 10.06.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2013
Номер справи
820/3864/13-а
Номер документу
31824966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 820/3864/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2013 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бідонька А.В.,

при секретарі судового засідання Загребельному В.І.

за участю:

представника позивача - Войтенко В.В.

представника відповідача - Колеснік О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Оліс" до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області про скасування рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Приватне підприємство "Оліс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області, в якому просив суд визнати протиправними та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду Країни в Шевченківському районі Харківської області за № 95 від 22.04.2013 року про застосування до Приватного підприємства "Оліс" суми штрафної санкції у розмірі 10236,56 грн., № 12 від 22.04.2013 року про застосування фінансової санкції у розмірі 170,00 грн. та № 11 від 22.04.2013 року про застосування фінансової санкції у розмірі 198,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно винесено рішення від 22.04.2013 року за №11 про застосування до позивача фінансової санкції за своєчасно не обчислені та не сплачені страхові внески за листопад та грудень 2009 року на підставі п.4 ч.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірі 198,00 грн. та №12 за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2009 рік на підставі п.5 чт.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 170,00 грн. оскільки зазначені норми втратили чинність з 01.01.2011 року згідно із Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і не діяли на дату прийняття відповідачем вказаних рішень.

Також позивач зазначив, що висновки Акту , щодо порушення ч.2 ст.9 Закону України " "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" та заниження розміру нарахованих страхових внесків за березень 2012 року, внаслідок чого пенсійним фондом було донараховано єдиного внеску за березень 2012 року , не відповідають фактичним обставинам справи та суперечать вимогам чинного законодавства, оскільки п.3 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" пов"язує застосування штрафної санкції зі своєчасним не нарахуванням платником єдиного внеску, а не з неподанням звіту по єдиному внеску за березень 2012 року, внаслідок чого, як вважає відповідач, і не було здійснено таке нарахування.

Представник Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області проти позову заперечував, зазначивши, що перевіркою даних щодо сум єдиного внеску, відображених у звіті розміру єдиного внеску, який фактично підлягає нарахуванню згідно розрахунків, проведених під час перевірки, встановлено заниження розміру нарахованого за березень 2012 року єдиного внеску на загальну суму 190394,54 грн., яке виникло внаслідок неподання звітності за березень 2012 року, що є порушенням позивачем вимог ч.2 ст.9 та п.4 ч.2 ст.6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". В результаті чого ПП „Оліс" самостійно донараховано єдиний внесок в сумі 190394,54 грн., що відображено ним у звіті за квітень 2012 року.

Також відповідач зазначив, що оскаржувані позивачем рішення №11 та №12 були винесені на підставі п.7 Прикінцевих положень Закону України „про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" . Так рішення № 11 від 22.04.2013 р. про застосування фінансових санкцій за донарахування органом ПФУ або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків за листопад та грудень 2009 року, тобто за період до 01.01.2011 року. Рішення №12 було винесено за подання недостовірних відомостей , що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2009 рік, відповідальність за вказані порушення передбачена раніше діючим законодавством, а саме п.4 та п.5 ч.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" . Відповідач не заперечує проти часткового задоволення позову в частині зменшення розміру штрафної санкції по рішенню №95 від 22.04.2013 року на суму 716,83 грн. , в іншій частині позовних вимог просить відмовити.

Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав в повному обсязі , просив позов задовольнити.

Представник Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області в судове засідання прибув, просив частково задовольнити позов. Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "Оліс" зареєстроване виконавчим комітетом Куп"янської міської ради та перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області з 06.04.2001 р., реєстраційний номер 289.

На підставі направлення від 18.03.2013 р. №17 та статті 13 та абз. 6 п.7 розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положення „Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та відповідно до плану проведення платників єдиного внеску (наказ управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі від 24.12.2012 року №153) головним спеціалістом по контрольно - перевірочній роботі відділу обліку надходження платежів була проведена планова перевірка ПП „Оліс" з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України за період з 01.03.2008 по 31.01.2013 р.р., а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період 2008-2012 та січень 2013 року. За наслідками перевірки УПФ України в Шевченківському районі Харківської області було складено акт № 18 від 29.03.2013 р. (а.с. 7-19)

Згідно висновків вказаного акту перевірки за твердженням перевіряючих в діяльності ПП „Оліс" встановлено порушення:

- ч.2 ст.9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та п.4.3.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в результаті чого донараховано єдиного внеску за березень 2012 р. на загальну суму 204731,24 грн., з них за тарифом 37,26%-166202,33 грн., 8,41%-15653,12 грн., 3,6%-16621,70 грн., 32% -5898,76 грн., 2%-355,33 грн. (порушення усунуто Підприємством самостійно в звітності за квітень 2012 року.)

- порушення ч.4 ст.19 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в результаті чого донараховано страхових внесків за листопад та грудень 2009 року по 792,00 грн. щомісячно, (порушення усунуто платником самостійно в звітності за лютий 2012 року.).

- порушення ч.4 ст.19 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п.8.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов"якового державного пенсійного страхування , а саме подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку до органів Пенсійного фонду..

На підставі висновків акту перевірки № 18 від 29.03.2013 р. УПФ України в Шевченківському районі Харківської області винесені рішення №11 від 22.04.2013 р. про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, яким позивачу нараховано фінансові санкції у розмірі 198,0 грн.; №12 від 22.04.2013 р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки , визначені законодавство., яким позивачу нараховано фінансові санкції у розмірі 170,0 грн.; №95 від 22.04.2013 р. про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким позивачу нараховано штрафних санкцій у розмірі 10236,56 грн..

Однак суд не погоджується з висновками, зазначеними в акті перевірки № 18 від 29.03.2013 р. та прийнятими рішеннями , виходячи з наступного.

Принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначає, зокрема, Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України " «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Частиною 11 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"зкове державне соціальне страхування" , до платника єдиного внеску фінансові санкції застосовуються лише у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску.

Частиною 11 статті 25 вищезазначеного Закону передбачені склади порушень та розмір штрафних санкцій, який застосовується органами УПФ України до платників єдиного внеску. Згідно з пунктом 3 вказаної частини (в редакції станом на березень 2012 року) за донарахування органом УПФ України своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховану таку суму, але не більше як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього закону нараховується єдиний внесок. За частиною 7 цієї ж статті єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку, при цьому днем сплати внеску є день списання банком суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду. Частиною 8 вказаної статті передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок нарахований за календарний місяць не пізніше 20 числа наступного місяця.

Так, матеріалами справи підтверджено , що єдиний внесок за ставкою 37,26 % за березень 2012 року в сумі 166202,32 коп., 8,41% за березень 2012 року на суму 1316,43 грн., 3,6 % за березень 2012 року на суму 16621,70 грн., 33,2 % за березень 2012 року на суму 5898,76 грн., 2% за березень 2012 року на суму 355,33 грн. , був фактично нарахований ПП „Оліс", що підтверджено розрахунковою відомістю нарахованої заробітної плати по видам оплат та відповідних утримань, зведенням нарахувань до фондів за березень 2012 року, оборотно-сальдовою відомістю по рахунку 651 (рахунок розрахунків по загальнообов"язковому державному соціальному страхування) за березень 2012 року та перерахований у вказаних сумах у встановлені законодавством строки згідно банківських виписок по розрахунковому рахунку позивача за 13.03.2012 року, 15.03.2012 року та 30.03.2012 року. (а.с. 24-39)

Факт нарахування та сплати сум єдиного внеску також не заперечується відповідачем, оскільки сплачені вище суми зараховані на рахунки Пенсійного фонду України у березні 2012 року.

Таким чином , позивачем було дотримано вимоги частин 2, 7, 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині самостійного нарахування та сплати єдиного внеску за березень 2012 року за ставкою 37,65 %, 33,2%, 8,41%, 3,6%, 2%.

Крім того, слід зазначити, що відповідач в своїх письмових запереченнях та судовому засіданні частково визнав позов, в частині зменшення розміру штрафної санкції по рішенню №95 від 22.04.2013 р. на суму 716,83 грн. , пояснюючи це тим, що при розрахунку єдиного внеску за тарифом 8,41% пенсійним фондом помилково вказано фонд оплати праці, замість суми єдиного внеску. Таким чином вірний розрахунок розміру донарахованого єдиного внеску складає 190394,54 грн. , та відповідно сума штрафної санкції складає 9519,73 грн.

Позивач довів документально факт нарахування єдиного внеску у березні 2012 року та його сплати у встановлений законодавством строк, тому доводи ПП „Оліс" про відсутність підстав для застосування фінансових санкцій в сумі 9519,73 грн. на загальну суму єдиного внеску 190394,57 грн. є обґрунтованими.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку , що адміністративний позов ПП „Оліс" в частині скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області за № 95 від 22.04.2013 року про застосування до Приватного підприємства "Оліс" суми штрафної санкції у розмірі 10236,56 грн. підлягає задоволенню , а рішення Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області № 95 від 22.04.2013 року - скасуванню.

Щодо посилання відповідача в Акті перевірки №18 на те , що позивачем не надано звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування до органу Пенсійного фонду України за березень 2012 року, суд зазначає наступне.

Згідно рішення № 95 від 22.04.2013 року, Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області було донараховано штрафні санкцій ПП "Оліс" на підставі п.3 ч.11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Суд зазначає, що п.3 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пов'язує застосування органом ПФУ фінансових санкцій зі своєчасним не нарахуванням платником єдиного внеску, а не з неподанням звіту по єдиному внеску за березень 2012 року або зазначенням не у тій звітності чи графі сум єдиного внеску за відповідний період. Право застосування органом ПФУ фінансових санкцій за неподанням звіту по єдиному внеску за березень 2012 року або зазначенням не у тій звітності чи графі сум єдиного внеску за відповідний період, передбачається іншими нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Що ж до інших фінансових санкцій, що були застосовані спірними рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області № 11 та №12 , суд зазначає наступне.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, що діяла до 01 січня 2011 року) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції:

1) у разі ухилення страхувальників, зазначених у пунктах 1-5 статті 14 цього Закону, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" , від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік в територіальних органах Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які підлягають сплаті за період ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих)

страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;

3) за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу);

4) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми;

5) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць

затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за неведення в установленому порядку обліку сум заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, відсутність первинних документів про обчислення та сплату страхових внесків накладається штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Матеріалами справи встановлено, що УПФ України в Шевченківському районі Харківської області на підставі п.4 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було винесено рішення № 11 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, сума фінансової санкції у розмірі 198,00 грн.

Також , УПФ України в Шевченківському районі Харківської області на підставі п.5 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було винесено рішення №12 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством сума фінансової санкції у розмірі 170,00 грн..

Однак, суд не погоджується з зазначеними рішеннями УПФ України в Шевченківському районі Харківської області та зазначає наступне.

Станом на час прийняття УПФ України в Шевченківському районі Харківської області рішень №11 від 22.04.2013 року та №12 від 22.04.2013 року зі статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"( який набув законної сили 01.01.2011 р.), були виключені частини з першої по дев'яту , які передбачали порядок застосування до страхувальників фінансові санкції.

Так , п.4 статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачалося, що за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

Пунктом 5 статті 9 зазначеного Закону передбачалося, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Враховуючи те, що заборгованість позивача перед УПФ України в Шевченківському районі Харківської області є штрафними санкціями нарахованими за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків та за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством за листопад та грудень 2009 р., суд вважає, що у даному випадку УПФ України в Шевченківському районі Харківської області не правомірно застосовані положення статті 106 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" ( в редакції, що діяла до 01.01.2011 р.), оскільки ст.106 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" (в редакції що діяла на час винесення спірних рішень ) не передбачала застосування штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків та за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки.

Стаття 19 Конституції встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вище наведені факти та докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що оскаржувані рішення УПФ України в Шевченківському районі Харківської області № 12 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством сума фінансової санкції у розмірі 170,00 грн. та № 11 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, сума фінансової санкції у розмірі 198,00 грн. прийняті відповідачем з порушенням чинного законодавства України та підлягають скасуванню, а позовні вимоги позивача в частині скасування вказаних рішень про застосування фінансових санкцій - підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 72, 94, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Приватного підприємства "Оліс" до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області про скасування рішень - задовольнити.

Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі Харківської області щодо застосування штрафних та фінансових санкцій до Приватного підприємства "Оліс" : № 95 від 22.04.2013 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску , сума штрафної санкції у розмірі 10236,56 грн.; № 12 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством сума фінансової санкції у розмірі 170,00 грн.; № 11 від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, сума фінансової санкції у розмірі 198,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області, код 37999628, МФО 851011, банк ГУДКСУ у Харківській області) на користь Приватного підприємства "Оліс" ( код ЄДРПОУ 30136415 ) судовий збір у розмірі 114,70 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Бідонько А.В.

Повний текст постанови виготовлений 14.06.2013 року.