Постанова № 31814563, 10.06.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.06.2013
Номер справи
801/4819/13-а
Номер документу
31814563
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2013 р. 16:01 Справа №801/4819/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., за участю секретарі Бездушної І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим ДПС

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 8595,36грн.

за участю представників:

позивача - Будан Є.Г., довіреність №2753/9/10-00 від 13.08.10р.;

відповідача - не з'явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим ДПС звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 коштів з рахунків у банках в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 8595,36грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.05.13р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Державним реєстратором Виконавчого комітету Ялтинської міської ради АР Крим 10.12.03р. у якості фізичної особи-підприємця (а.с. 9).

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До функцій державних податкових інспекцій в районах, містах, без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до ст. 191 Податкового кодексу України віднесено, зокрема: здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; контроль своєчасності подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку своєчасної сплати суб'єктом господарювання сум податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірка від 18.11.11р. №3559/17-2/НОМЕР_1, яким встановлено порушення п 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 18-19).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 29.12.11р. №3014521702 на суму 90,00грн. (а.с. 14).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку своєчасної сплати суб'єктом господарювання сум податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №370/17-2/НОМЕР_1 від 15.02.12р., яким встановлено порушення п п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 25-26).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.02.12р. №0007281702 на суму 150,00грн. (а.с. 23).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку своєчасної сплати суб'єктом господарювання сум податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №371/17-2/НОМЕР_1 від 15.02.12р., яким встановлено порушення п п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 29-30).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.02.12р. №0007291702 на суму 68,00грн. (а.с. 27).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку своєчасної сплати суб'єктом господарювання сум податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки 372/17-2/НОМЕР_1 від 15.02.12р., яким встановлено порушення п п.126.1 ст. 126 Податкового су України (а.с. 33-34).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.02.12р. №0007301702 на суму 50,00грн. (а.с. 31).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у псовій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №830/17-04/НОМЕР_1 від 14.06.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п.203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 39-41).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.07.12р. №0009001702 на суму 1020,00грн. (а.с. 37).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у псовій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №829/17-04/НОМЕР_1 від 14.06.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 47-49).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.07.12р. №0009011702 на суму 1020,00грн. (а.с. 45).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №920/17-04/НОМЕР_1 від 03.07.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п.203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 55-56).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.08.12р. №0009151702 на суму 1020,00грн. (а.с. 51).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №1181/17-04/НОМЕР_1 від 28.08.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п.203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 61-62).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.10.12р. №0011871702 на суму 1020,00грн. (а.с. 60).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №1179/17-04/НОМЕР_1 від 28.08.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 65-66).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.10.12р. №0011881702 на суму 1020,00грн. (а.с. 64).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у Осовій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №1180/17-04/НОМЕР_1 від 28.08.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с.69-70).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.10.12р. №0011891702 на суму 1020,00грн. (а.с. 68).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у овій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки №1561/17-04/НОМЕР_1 від 25.09.12р., яким встановлено порушення п п.49.18.1 п.49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (а.с. 77-78).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.11.12р. №0023561702 на суму 1020,00грн. (а.с. 74).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт перевірки №376/17-2/НОМЕР_1 від 15.02.12р., встановлено порушення п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 83-84).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.02.12р. №0007311702 на суму 35,00грн. також відповідачу нараховані пеня у сумі 44,36грн. (а.с. 81).

ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт перевірки №375/17-2/НОМЕР_1 від 15.02.12р., встановлено порушення п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 87-88).

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.02.12р. №0007321702 в сумі 40,00грн. (а.с. 85).

09.02.12р. відповідачем було надано до ДПІ у м. Ялта АР Крим ДПС декларацію про майновий стан та за 2011рік. Згідно розрахунку суми податку з доходів фізичних осіб, зазначена сума склала 978,00грн. (а.с. 89-91).

Таким чином, на момент розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача становить 8595,36грн. (а.с. 6-7).

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк)

Відповідно до п.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податку набуває статусу податкового боргу з моменту його узгодження та несплати у порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Відповідно до пп. 14.1.39 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

В свою чергу штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право в тому числі стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, тобто з урахуванням змісту поняття «податковий борг», встановленому п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків на суму податкового боргу.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення згідно з п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України.

З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59 Податкового кодексу України, тобто після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу;

При цьому відповідно до ст.ст. 59, 95, 14 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків щодо погашення податкового боргу за кожний конкретний період за кожних конкретних підстав (наприклад, на підставі кожної податкової декларації або на підставі кожного податкового повідомлення-рішення). Так, відповідно до п.п. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу. Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Статтею 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення податковго боргу в загальній сумі 8595,36грн. належить задовольнити.

В судовому засіданні 10.06.13р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 13.06.13р.

Керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника 8595,36грн. (вісім тисяч п'ятсот дев'яності п'ять гривень) 36 копійок, з податку на додану вартість в дохід державного бюджету м. Ялта на р/р №31110029700039 в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 14010100, ЗКПО 38027563.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Котарева Г.М.