П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
03 червня 2013 р. Справа № 820/3614/13-а
Суддя Харківського окружного адміністративного суду, Супрун Ю. О., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківської об'єднаної Державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства "Мереф'янський механічний завод" про стягнення податкового боргу-,
ВСТАНОВИВ:
Харківська об'єднана державна податкова інспекція Харківської області Державної податкової служби (надалі за текстом - ХОДПІ Харківської області ДПС, позивач), звернулась з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Мереф'янський механічний завод" (надалі за текстом - ВАТ «Мереф'янський механічний завод", відповідач), в якому просить суд: стягнути з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки, що належить відповідачеві, в рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету кошти в загальному розмірі 1832122,84 грн..
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що загальна суму заборгованості задекларована відповідачем в ході господарської діяльності та складається з: податку на додану вартість у розмірі 995821,00 грн.; податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 557096,00 грн.; податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2662,50 грн., земельний податок з юридичних осіб у розмірі 268714,79 грн..
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, надав до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду заяву від 03.06.2013 року про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, надав до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду клопотання від 03.06.2013 року про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі за текстом - КАС України) розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України зазначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження, а не прибуття в судове засідання належним чином повідомленого відповідача не є перешкодою для розгляду адміністративної справи.
Оскільки судом зібрані докази, що в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, визначене ч. 1 ст. 2 КАС України завдання адміністративного судочинства залишається незмінним при розгляді будь-якої адміністративної справи, в тому числі і справи за позовом суб'єкта владних повноважень і дотримання вказаного завдання є обов'язковим в силу приписів ч. 2 ст. 19 Конституції України, суд доходить висновку, що адміністративна справа має бути розглянута та вирішена на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Згідно довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців, ВАТ «Мереф'янський механічний завод", місцезнаходження: 62472, Харківська область, Харківський район, місто Мерефа ,провулок Яковський, будинок 10, ЄДРПОУ 21179210, зареєстровано 20.03.2001 року Харківською районною державною адміністрацією Харківської області за № 1 471 120 0000 000016 ,перебуває на обліку як платник податків в Харківський об'єднаної Державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби з 14.06.1993 року за №9, що підтверджується відповідною довідкою про взяття на облік від 19.04.2007 року № 255, за яким рахується податкова заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 1832122,84 грн..
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 255 від 19.04.2007 року позивач перебуває на податковому обліку у відповідача.
ВАТ «Мереф'янський механічний завод» до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби подано декларації, з податку на додану вартість на загальну суму 995821,00 грн.:
- №15890 від 16.04.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 28601,00 грн;;
- №26904 від 19.05. 2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 12498,00 грн.;
- №30175 від 17.06.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 20993,00 грн.;
- №40885 від 19.07.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 24961,00 грн.;
- №50280 від 19.08.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 16178,00 грн.;
- №52553 від 15.09.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 19593,00 грн.;
- №61264 від 14.10.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання (основній платіж у розмірі 3014,00 штрафні санкції -15,00)у розмірі 33029,00 грн.;
- №72753 від 30.11.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 38938,00 грн.;
- №75264 від 15.12.2010 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 20246,00 грн.;
- №84479 від 19.01.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 16182,00 грн.;
- №5337 від 02.03. 2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 46333,00 грн.;
- №15988 від 18.03. 2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 42366,00 грн.;
- №35178 від 18.04.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 4257,00 грн.;
- №9003240834 від 17.05.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 153119,00 грн.;
- №9004068948 від 17.06.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 31300,00 грн.;
- №9004867142 від 18.07.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 23121,00 грн.;
- №9006845933 від 18.08.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 36053,00 грн.;
- №9007809451 від 19.09.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 51155,00 грн.;
- №9008234456 від 20.10.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 3483,00 грн.;
- №9011307703 від 17.11.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 32502,00 грн.;
- №9012638656 від 19.12.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 11581,00 грн.;
- №9013704414 від 18.01.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 19609,00 грн.;
- №9006130602 від 17.02.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9635,00 грн.;
- №9012033034 від 16.03.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 24407,00 грн.;
- №9019740204 від 18.04.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 21949,00 грн.;
- №9027582978 від 18.05.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 29339,00 грн.;
- №9034226143 від 18.06.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 30373,00 грн.;
- №9041430257 від 19.07.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 17551,00 грн.;
- №9049474143 від 16.08.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 24452,00 грн.;
- №9056621971 від 18.09.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 29494,00 грн.;
- №9063960815 від 18.08.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 20783,00 грн.;
- №9072676838 від 19.11.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 26871,00 грн.;
- №9079503558 від 18.12.2012 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 20272,00 грн.;
- №9002088671 від 24.01.2013 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 13,00 грн.;
- №9084932186 від 17.01.2013 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 18995,00 грн.;
- №9007323815 від 18.02.2013 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 18158,00 грн.;
- №9013794207 від 18.03.2013 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 11755,00 грн.;
- №9018809891 від 09.04.2013 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання (основній платіж у розмірі 5122,00 штрафні санкції -154,00)у розмірі 5276,00 грн..
З податку на доходи фізичних осіб , що сплачуються податковими агентами ,із доходів платника податку у вигляді заробітної плати:
- № 8819 від 11.03.2011 року (сума заборгованості з ПДФО на 01.01.2011 року )у розмірі 515145,34 грн., сума по декларації;
- №8819 від 11.03.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 13857,58 грн.;
- №8818 від 11.03.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 14705,02 грн.;
- №35184 від 18.04.2011 року, згідно з якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 13388,46 грн.;
Усього на загальну суму 557096,40 грн..
Розрахунки з податку з власників транспортних засобів та самохідних машин і механізмів:
- розрахунок №5278 від 12.02.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 887,50 грн.;
- розрахунок №5278 від 12.02.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 887,50 грн.;
- розрахунок №5278 від 12.02.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 887,50 грн.;
Усього на загальну суму 2662,50 грн..
З земельного податку з юридичних осіб:
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 0,31 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6,19 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 284 від 21.01.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 5754,38 грн.;
- уточнюючий документ № 28548 від 28.05.2010 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 185,62 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,33 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- уточнюючий документ № 28561 від 05.04.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 6390,70 грн.;
- розрахунок № 2536 від 31.01.2011 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 2519,30 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- декларація № 9001965575 від 27.01.2012 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 9652,50 грн.;
- розрахунок № 9005161689 від 08.02.2013 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 3053,83 грн.;
- розрахунок № 9005161689 від 08.02.2013 року, згідно з яким самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 3053,83 грн..
Усього на загальну суму 268714,79 грн..
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Оскільки у встановлений законодавством строк відповідач не сплатив зазначені платежі податкові зобов'язання стали податковим боргом платника податків.
Згідно приписів п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Враховуючи зміст наведеної норми та кореспондуючи його з законодавством, що діяло на час виникнення узгодженої суми боргу податковим органом винесено першу податкову вимогу від 08 грудня 2001 року за № 1/573 та другу податкову вимогу від 22 лютого 2001 року № 2/451.
Суд окремо звертає увагу, що законодавством України, яке діяло на час винесення вимог у перспективній дії норми не передбачалось повноваження податкового органу, щодо винесення окремої вимоги стосовно кожного періоду виникнення заборгованості, а навпаки її збільшення наростаючим підсумком з моменту винесення другої податкової вимоги.
Наведене знаходить своє відображення у листі позивача «Про надання інформації» від 29.04.2013 року.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч.2 ст.86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.3 ст.86).
Відповідно до ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Керуючись приписами наведеної норми процесуального закону та враховуючи встановлені в ході судового розгляду обставини спірних правовідносин, беручи до уваги що сума податкового боргу є узгодженою, суд доходить висновку, що податковий орган не поклав на платника податків ніяких додаткових обов'язків та не спричинив порушення охоронюваних законом інтересів, адже реалізував владну управлінську функцію з дотриманням ч. 2 ст. 19 Конституції України і ч. 3 ст. 2 КАС України.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги в частині стягнення податкового боргу є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Отже, судом встановлено та підтверджено матеріалами адміністративної справи, що відповідач має заборгованість перед бюджетом по сплаті податкових зобов'язань, а тому при зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківської об'єднаної Державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства "Мереф'янський механічний завод" про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків відповідача Відкритого акціонерного товариства "Мереф'янський механічний завод» (пров. Яковівський , будинок 10, місто Мерефа , Харківська область ,62472 , ідентифікаційний код (ЄДРЮО та ФО-П,ЄДРПОУ) - 21179210 ) у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки, що належить відповідачеві Відкритого акціонерного товариства "Мереф'янський механічний завод" код (21179210), у рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету кошти в загальному розмірі 1832122,84 грн..
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ю.О.Супрун