10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 червня 2013 року Справа № 812/4595/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення в розмірі 344,53 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
18 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення в розмірі 344,53 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 21.10.2011 року була зареєстрована громадянка ОСОБА_1 як така, що шукає роботу. Статус безробітної був присвоєний 28.10.2011 року. За період з 28.10.2011 року по 19.09.2012 року ОСОБА_1 Була нарахована та виплачувалась допомога по безробіттю
В результаті проведеного обміну даними між Державною службою зайнятості та Державною податковою адміністрацією було встановлено,що ОСОБА_1 Під час перебування в центрі зайнятості отримувала стипендію в Антрацитівському професійному будівельному ліцеї. З метою встановлення достовірності цього факту Антрацитівським МРЦЗ було проведено розслідування страхового випадку.
За результатами розслідування було встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Антрацитівському МРЦЗ у статусі безробітної і отримання допомоги по безробіттю, була зарахована до складу учнів, прийнятих на навчання за державним замовленням за професією "продавець продовольчих товарів, контролер - касир" з 01.09.2012 до Антрацитівського професійного будівельного ліцею та отримала стипендію в ІІІ кварталі 2012 року. Про факт навчання а Антрацитівському професійному будівельному ліцеї ОСОБА_1 Антрацитівський МРЦЗ не повідомила, чим порушила ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 року. На підставі викладеного позивачем прийнято рішення про стягнення допомоги по безробіттю за період 01.09.2012 року по 19.09.2012 року в сумі 344,53 грн. Враховуючи зазначене, позивач просив стягнути з відповідача суму матеріального забезпечення у сумі 344,53 грн.
Ухвалою від 21 травня 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1 повернулась до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання" (а.с.27).
Відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, судом прийшов до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (стаття 12 Закону, чинна до 01.01.2013).
Відповідно до статті 2 Закону України від 01 березня 1991 року № 803-XII "Про зайнятість населення " безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Частиною 1 статті 33 № 1533-III ( чинної на час надання відповідачу статусу безробітного, до 01.01.2013 ) передбачено, що особам, які шукають роботу вперше, та іншим незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, допомога по безробіттю встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 180 календарних днів.
21.10.2011 року Антрацитівським міськрайцентром зайнятості ОСОБА_1 на підставі її заяви було надано статус безробітної ( а.с.5).
Згідно ч.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:
а) працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб;
б) громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство.
в) обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях;
г) які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу;
е) які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах;
ж) працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов'язані із забезпеченням діяльності посольств і місій.
Згідно відповіді Антрацитівського професійного будівельного ліцею від 14.03.2013 № 490 (а.с.11) на лист позивача від 05.03.2013 № 03/03-638 (а.с.9) ОСОБА_1 з 01.09.2012 року зарахована до складу учнів, наказ № 3 "3-УДЗ" від 27.08.2012 року (а.с.10). та отримала стипендію за період з 01.09.2012 по 30.09.2012 року в розмірі 275,00 грн.
10 квітня 2013 року позивачем складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", яким встановлено, що у зв'язку з зарахуванням відповідача на 1 курс до складу учнів, порушення ним ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ( а.с.12).
Враховуючи вищевикладене, відповідач під час перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітна проходила професійну підготовку шляхом навчання у навчальному закладі, тобто з 01.09.2012 року, що виключало можливість отримання допомоги по безробіттю.
Згідно довідки позивача відповідачу було виплачено за період з 01.09.2012 року по 19.09.2012 року 344,53 грн. ( а.с.14).
Відповідно до ч.ч. 2,3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
12.04.2013 позивачем прийнято наказ № 61 про повернення коштів відповідачем (а.с.13).
22.04.2013 року ОСОБА_1 отримала лист №03/046-1018 від 16.04.2013 року про добровільне повернення коштів( а.с.15), проте кошти на час розгляду справи не повернула.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, а адміністративний позов таким що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " Законом України "Про зайнятість населення ", суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріального забезпечення в розмірі 344,53 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття допомогу по безробіттю в сумі 344,53 грн. (триста сорок чотири гривні 53 коп.) на р/р 37170320001252 ГУДКСУ в Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013, код ЄДРПОУ 20185763.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Дибова