ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2013 року 10 год. 23 хв. Справа № 808/3975/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Р.В. Сацького,
при секретарі судового засідання А.С. Ярошенка,
за участю представників:
від позивача: не прибув;
від відповідача: Волошина Т.І.
Чирка С.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Відкритого акціонерного товариства «Південдизельмаш»
до: Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби
про: визнання протиправними та скасування наказів від 28.01.2013 №90, від 04.02.2013 №108 та податкових повідомлені-рішень №0000012204, №0000012203, №0000012202, №0000181702/551/17216
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Відкритого акціонерного товариства «Південдизельмаш» до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними та скасувати накази Токмацької ОДПІ Запорізької області від 28.01.2013 №90 та від 04.02.2013 № 108;
- скасувати повністю видане Токмацькою ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби податкове повідомлення-рішення від 12.032013 №0000012204 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 628 935 грн.;
- скасувати повністю винесене Токмацькою ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби податкове повідомлення-рішення від 12.03.2013 №0000012203 про донарахування податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів за основним платежем в сумі 420 333 грн., за штрафними санкціями в сумі 84 233 грн.;
- скасувати повністю винесене Токмацькою ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби податкове повідомлення-рішення від 12.03.2013 №0000012202 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем з податку на прибуток приватних підприємств за основним в сумі 457 043 грн., за штрафними санкціями в сумі 82 246 грн.;
- скасувати повністю винесене Токмацькою ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби податкове повідомлення-рішення від 12.03.2013 №0000181702/551/17216 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи найманих працівників за основним платежем в сумі 5 774, 51 грн., за штрафними санкціями в сумі 1 443,63 грн.
Позивач обґрунтовує заявлені вимоги тим, що вважає Наказ № 90 від 28.01.2013 та Наказ № 108 від 04.02.2013 протиправними з огляду на те, що даний наказ прийнятий з метою перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності відображення у податковому обліку господарських операцій на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 та на виконання вимог п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України).
Такі обставини, як початок процедури реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подача заяви про зняття з обліку платника податків, є підставою для здійснення документальної позапланової перевірки (підпункт 78.1.7. п.78.1 ст.78 ПК України).
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 20.05.2010 порушено справу № 21/152/10 про банкрутство ВАТ «Південдизельмаш».
10.05.2012 ухвалою Господарського суду Запорізької області у справі № 21/152/10 припинено процедуру розпорядження майном та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3, яку зобов'язано в п'ятиденний термін подати в офіційний друкований орган-газету «Голос України» або «Урядовий кур'єр» оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Строк ліквідаційної процедури складає 12 місяців. Строк пред'явлення кредиторських вимог до боржника встановлено в один місяць з моменту публікації оголошення про визнання боржника банкрутом.
В порушення п. 2.4. Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.11.2012 №1236, до податкового повідомлення-рішення не додано розрахунок податкового зобов'язання з наведенням у ньому дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку) відповідного звітного періоду, щодо якого здійснюється розрахунок податкового зобов'язання, а також іншої інформації, необхідної для визначення грошового зобов'язання.
На сторінці 5 Акту перевірки зазначено «Первинні бухгалтерські документи в ході перевірки використовувались лише за 2012 рік, у зв'язку неподанням до перевірки ліквідатором підприємства документів за період з 01.02.2010 по 31.12.2011. Ліквідатором ВАТ «Південдизельмаш» надано пояснення від 01.02.2013 за №0102-1 щодо частково наданих до перевірки документів, в яких було обґрунтовано відсутність первинних бухгалтерських документів, у зв'язку з тим, що їй були частково передані певні документі від ОСОБА_4, яка була виконуючим обов'язки керівника ВАТ «Південдизельмаш».
Про втрату первинних документів бухгалтерського обліку, ліквідатору ВАТ «Південдизельмаш» стало відомо за результатами підготовки первинних документів бухгалтерського обліку, для надання їх на виконання обов'язку, покладеного на платника податку пунктом 85.2 ст.85 ПК України. Про дані обставини Ліквідатор ВАТ «Південдизельмаш» надав пояснення № 0102-1 від 01.02.2013 та № 0106-1 від 06.06.2013.
Щодо висновку податкового органу про реалізацію електроенергії платником податку суб'єктам господарювання, чиї будівлі та споруди знаходяться на території ВАТ «Південдизельмаш», платник податку заперечує факт реалізації електроенергії іншим суб'єктам.
В межах чинного законодавства суб'єкт господарювання-основний споживач може реалізувати своє право постачати електричну енергію субспоживачам виключно шляхом отримання ліцензії на постачання електричної енергії. Отримавши ліцензію на постачання такий суб'єкт господарювання стане постачальником електричної енергії, та матиме права і виконувати обов'язки енергопостачальника.
ВАТ «Південдизельмаш» в процесі податкової перевірки документ «розрахунок використання електроенергії по підприємствам та організаціям, які знаходяться на території підприємства» не надавався, отже цей документ не може бути доказом, що підтверджує порушення ВАТ «Південдизельмаш» податкового законодавства. Зі змісту податкових накладних, які з позиції податкового органу свідчать про реалізацію платником податку електроенергії іншим суб'єктам, неможливо встановити дану обставину. З викладеного вбачається помилковість висновку, зазначеного у Акті перевірки про порядок податкового обліку операцій з придбання ВАТ «Південдизельмаш» електроенергії у ВАТ «Запоріжжяобленерго» Токмацький РЕМ та нарахуванням податкових зобов'язань платнику податків, які здійснено у зв'язку з помилковість висновку.
З податкових повідомлень рішень від 12 березня 2013 р. № 0000012203, № 0000012202 та № 0000181702/551/17216, вбачається, що податковим органом нараховано штрафні санкції з податку на додану вартість в сумі 84 233 гривень, податку на прибуток підприємств в сумі 82 246 гривень та податку з доходів найманих працівників в сумі 1 443,63 гривень.
Нарахування штрафних санкцій платнику податків щодо якого 20 травня 2010 року Господарським судом Запорізької області порушено провадження у справі про банкрутство, а з 10 травня 2012 року відкрито ліквідаційну процедуру є протиправним та суперечить статтям 12, 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Отже позивач не погоджується з висновками податкового органу, просить позовні вимоги задовольнити, а спірні податкові повідомлення-рішення скасувати.
До судового засідання від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, посилаючись на те, що документальна позапланова виїзна перевірка ВАТ «Південдизельмаш», код ЄДРПОУ 00210986, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.02.2010 по 28.01.2013 здійснена відповідно до п.п. 78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України від 02.12.2012 №2755-ІV, зі змінами та доповненнями, та у зв'язку з банкрутством підприємства.
Підприємством не надано до перевірки бухгалтерські первинні документи за 2010-2011роки та не використано можливість користування правом для відновлення втрачених документів протягом 90 календарних днів згідно з пунктом 44.5 ст.44 розділу ІІ ПК України від 02.12.2010 №2755-VІ.
Платник податку заперечує факт реалізації електроенергії іншим суб'єктам господарювання, ліквідатор заперечує щодо отримання податковим органом інформації щодо використання електроенергії іншими суб'єктами господарювання, які знаходяться на території ВАТ «Південдизельмаш». Але, відповідач зазначає, що ліквідатором не враховано, що за 2012 рік до перевірки були надані первинні документи бухгалтерського та податкового обліку, головна книга за 2012 р., податкові накладні та банківські документи за 2012 р., згідно яких встановлено, що до суми податкового кредиту (згідно реєстрів отриманих податкових накладних) включені суми за електроенергію, використану як ВАТ «Південдизельмаш», так і іншими суб'єктами, які відповідно до мирової угоди отримали у власність частину території, цеха колишнього цілісного майнового комплексу, і на даний час підключені до електроенергії якою володіє підприємство, а до валових витрат включені суми за електроенергію (згідно регістрів головної книги), яка використана на освітлення та роботу електроприладів приміщень та території лише ВАТ «Південдизельмаш». Податковим органом, згідно первинних документів за 2012р. встановлено, що фактично ВАТ «Південдизельмаш» використовувало електроенергії значно менше, ніж йому було поставлено ВАТ «Запоріжжяобленерго».
Токмацькою ОДПІ було зроблено висновок, що штрафні (фінансові) санкції за неперерахування податку на доходи фізичних осіб податковим агентом, під час виплати доходу, у т.ч. при виплаті заробітної плати найманим працівникам, підпадає під розуміння п. 127.1 ст. 127 ПК України, в результаті чого донараховано штрафних (фінансових) санкцій в сумі - 1443,63 грн.
Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів є необґрунтованим і таким, що не підлягає до задоволенню з наступних підстав.
Документальна позапланова виїзна перевірка ВАТ «Південдизельмаш» (код ЄДРПОУ 00210986) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.02.2010 по 28.01.2013 здійснена відповідно до п.п. 78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України, та у зв'язку з банкрутством підприємства.
За результатами перевірки складено акт перевірки №169/22/00210986 від 13.02.2013, який був надісланий поштою ліквідатору ВАТ «Південдизельмаш» ОСОБА_3 13.02.2013 та був отриманий 25.02.2013. На підставі акту перевірки були сформовані податкові повідомлення-рішення: №0000012202, №0000012203, №0000012204, №0000181702/551/17216 на загальну суму 1 052 336,63 грн.
Токмацькою ОДПІ повідомлено листом від 25.12.2012 №2947/10/22-013 ліквідатора ОСОБА_3 про необхідність надання всіх наявних документів бухгалтерського та податкового обліку за період: 2010-2012 роки для проведення документальної позапланової перевірки відповідно до п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України. Зазначений лист отримано згідно поштового повідомлення 15.01.2013 ОСОБА_3
Перевірка ВАТ «Південдизельмаш» розпочата з 29.01.2013 згідно з наказом Токмацької ОДПІ №90 від 28.01.2013 та направлень №№8-11 від 29.01.2013, з якими була ознайомлена та вручено копію наказу ліквідатору ОСОБА_3 31.01.2013 за №2/22, було складено акт про ненадання ВАТ «Південдизельмаш» документів для перевірки, згідно якого підприємством не надано жодних документів за період: 2010-2011 роки. Акт про ненадання документів для перевірки складено в присутності службових осіб Токмацької ОДПІ та був зареєстрований в Спеціальному журналі реєстрації актів у порядку, передбаченому п.1.8 цього розділу.
В листі ліквідатора зазначено, що Токмацькою ОДПІ не надано 90 календарних днів для відновлення документів, які були втрачені, згідно з п.44.5 ст.44 ПК України.
Пунктом 44.5 ст.44 розділу ІІ ПК України визначено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган ДПС за місцем обліку. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДПС. Отже, стаття 44 розділу ІІ Кодексу встановлює єдині вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, зокрема і порядок повідомлення платником податків органу ДПС про втрату документів, загальний порядок відновлення документів та проведення перевірки платника у таких випадках.
З дня повідомлення ліквідатора 25.12.2012 про необхідність надання документів до перевірки та складання акту про ненадання документів для проведення перевірки від 31.01.2013 №2/22 пройшло достатньо часу для повідомлення Токмацької ОДПІ про втрачені документи та необхідність їх відновлення.
Таким чином, підприємством не надано до перевірки бухгалтерські первинні документи за 2010-2011роки та не використано можливість користування правом для відновлення втрачених документів протягом 90 календарних днів згідно з пунктом 44.5 ст.44 розділу ІІ ПК України.
Токмацькою ОДПІ здійснена документальна позапланова виїзна перевірка ВАТ «Південдизельмаш» з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.02.2010 по 28.02.2013.
В ході здійснення документальної позапланової виїзної перевірки ВАТ «Південдизельмаш» встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки з питань щодо правильності та повноти сплати суми податку на доходи фізичних осіб до бюджету на загальну суму - 7218,14 грн., в т.ч. основного платежу 5774,51 грн., та штрафних (фінансових) санкцій відповідальність по яким передбачена ст. 127 ПК України в сумі - 1443,63 грн.
За результатами перевірки встановлено, що ВАТ «Південдизельмаш» несплачено (неперераховано) податку з доходів фізичних осіб за період з 01.02.2010 по 31.12.2012 в сумі-5774,51 грн., а саме: відповідно до даних податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, форми №1ДФ за 1-4 квартали 2010 р. ВАТ «Південдизельмаш» нараховано ПДФО в сумі - 5988,62 грн., згідно книги обліку надходжень та повернень ф.15 по платежу «Податок на доходи найманих працівників» перераховано податку-214,11грн. Таким чином, несплачено податку з доходів фізичних осіб в сумі-5774,51 грн.
Відповідно до п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПК України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Відповідно до п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168 ПК України якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.п.176.2.а п.176.2 ст.176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Таким чином, в порушення пп.168.1.2 п.168.1 ст.168, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.п.176.2.а п.176.2 ст.176 ПК України за період з 01.02.2010 по 31.12.2012 встановлені неперерахування податку з доходів фізичних осіб податковим агентом під час виплати доходу, у т.ч. при виплаті заробітної плати найманим працівникам в сумі-5774,51 грн.
Відповідальність за несплату (неперерахування) податку з доходів фізичних осіб податковим агентом під час виплати доходу передбачена п. 127.1 ст. 127, п.п.129.1.3 п.129.1 ст. 129, ч.1 п.129.4 ст.129 ПК України.
Таким чином, Токмацькою ОДПІ було зроблено висновок, що штрафні (фінансові) санкції за неперерахування податку на доходи фізичних осіб податковим агентом, під час виплати доходу, у т.ч. при виплаті заробітної плати найманим працівникам, підпадає під розуміння п. 127.1 ст. 127 ПК України від 02.12.2010 № 2755-VІ, в результаті чого донараховано штрафних (фінансових) санкцій в сумі - 1443,63 грн.
Законом України від 22.12.2011 № 4212-У1 внесені зміни до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зазначена редакція діє з 16.01.2013.
Згідно з п. 4 ст. 12 «старої» редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 3 ст. 19 «нової» редакції Закону протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.
Відповідно до ст. 1 «старої» редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про ведення мораторію.
Відповідно до п. 1 ст. 19 «нової» редакції Закону мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Таким чином мораторій розповсюджується на конкурсні кредиторські вимоги, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ухвали Господарського суду Запорізької області про порушення провадження у справі про банкрутство ВАТ «Південдизельмаш» було введено 20.05.2010, в той час, коли діяла «стара» редакція Закону.
Положення ст. 12 «старої» редакції та ст. 19 «нової» редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка встановлює, зокрема, заборону нараховувати протягом дії мораторію неустойку (штраф, пеню), інші фінансові санкції (економічні санкції) за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), стосується вимог, зобов'язань, які підпадають під поняття мораторію. Таким чином, ці положення слід застосовувати у відповідності до ст. 19 цього закону (із змінами та доповненнями), де наведено визначення мораторію. Із внесеннями до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поняття «мораторій», зазначене в ст. 1 «старої» редакції закону, не змінилося.
Системний аналіз змісту вищезазначених норм права свідчить про те, що мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), які виникли після дня введення мораторію, а отже не припиняє заходів, спрямованих на їх забезпечення.
Невиконання таких зобов'язань є правопорушенням. Відтак донарахування Токмацькою ОДПІ в даному випадку податків та застосування штрафних санкцій грунтується на законі.
Відповідно до постанови господарського суду Запорізької області від 10.05.2012 ВАТ «Південдизельмаш» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, тобто в той час, коли діяла «стара» редакція Закону, але документальна перевірка проводилася Токмацькою ОДПІ в ліквідаційній процедурі та вже в той час, коли діяла «нова» редакція Закону.
Відповідно до ст. 23 «старої» редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» - з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
Відповідно до п. 1 ст. 38 «нової» редакції Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Токмацька ОДПІ застосувала штрафні санкції не за несплату поточної заборгованості банкрута, яка є на дату проведення перевірки та визнана ліквідатором ОСОБА_3, а під час перевірки виявила порушення, донарахувала суми по податковим зобов'язанням, які були занижені платником податків, та на донараховані суми застосувала штрафні санкції, а також застосувала штрафні санкції за ненадання платником податків бухгалтерських та податкових документів.
Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строку є граничним і поновленню не підлягає.
20.05.2010 порушено провадження у справі № 21/152/10 про банкрутство ВАТ «Південдизельмаш». В газеті «Голос України» № 134 від 22.07.2010 опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство ВАТ «Південдизельмаш». У строк до 21.08.2010 мали бути заявлені грошові вимоги.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство.
З розрахунку штрафних санкцій за порушення податкового законодавства видно, що відповідач нарахував податкові зобов'язання за період з 01.02.2010 по 28.01.2013.
Токмацька ОДПІ застосувала штрафні санкції не за несплату поточної заборгованості банкрута, яка є на дату проведення перевірки та визнана ліквідатором ОСОБА_3, а під час перевірки виявила порушення, донарахувала суми по податковим зобов'язанням, які були занижені платником податків, та на донараховані суми застосувала штрафні санкції, а також застосувала штрафні санкції за ненадання платником податків документів.
Таким чином, оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення, прийняті Токмацькою ОДПІ за результатами позапланової виїзної перевірки ВАТ «Південдизельмаш» на законних підставах.
Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні та при дослідженні матеріалів справи, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими, і, зважаючи на це, такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволені позовних вимог Відкритого акціонерного товариства «Південдизельмаш» відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Сацький