копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2013 р. Справа № 804/5269/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Лозицької І.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні», в якому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» штраф в розмірі 5100,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем не сплачена в добровільному порядку сума штрафу в розмірі 5100,00 грн., визначена постановою від 17.09.12 №01/10-01-12-085-ПС за невиконання відповідачем вимог припису від 28.08.12 №01/10-04-0387-Пр, яка отримана представником ТОВ «Юрпак».
Відповідач у встановлений судом строк, не надав до суду ні заперечень на позов, ні заяви про визнання позову, про відкриття провадження у цій справі та розгляд її у скороченому провадженні повідомлений належним чином, відповідно до вимог ст. 35 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні, суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Згідно до п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що у період з 21 серпня 2012 року по 28 серпня 2012 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Марголіною О.Ф. та державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Анісімовим B.C., проведено позаплановий захід з державного енергетичного нагляду за зверненням фізичних та юридичних осіб до органів державної влади щодо порушення суб'єктами господарювання вимог законодавства - за повторним зверненням TOB ВТК «Ера» до Міненерговугілля України щодо дотримання TOB «Юрпак» вимог чинного законодавства в галузі електроенергетики при організації експлуатації та технічному обслуговуванні електроустановок ТП35/6 кВ «ПСМ».
При цьому, виявлені порушення законодавства у галузі електроенергетики, що зафіксовано Актом здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) від 28 серпня 2012 року № 01/10-04-0796-А.
На підставі Акту здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) від 28 серпня 2012 року № 01/10-04-0796-А, з метою усунення виявлених порушень, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Марголіною О.Ф., відповідачеві видано обов'язковий для виконання Припис від 28 серпня 2012 року № 01/10-04-0387-Пр.
06 вересня 2012 року, при перевірці Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» на предмет виконання Припису від 28 серпня 2012 року № 01/10-04-0387-Пр, встановлено факти його невиконання, зокрема не виконані вимоги пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 вищевказаного Припису, про що складено Акт здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) від 06 вересня 2012 року № 01/10-23-0877-А, направлений Відповідачеві разом з супровідним листом від 07 вересня 2012 року № 47/2325 (отримано 13 вересня 2012 року представником TOB «Юрпак» Топчій, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (ф.119) та лист Дніпропетровської дирекції Поштамт ЦПЗ № 1 Державної адміністрації зв'язку УДППЗ «Укрпошта» від 13 жовтня 2012 року № 5/06-3977- 3978).
Старший державний інспектор Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області, Єременко О.М. прийняв Постанову від 17 вересня 2012 року № 01/10-01-12-085-ПС про накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрпак» штрафу у розмірі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень 00 копійок). Постанова від 17 вересня 2012 року №01/10-01-012-085-ПС отримана особисто директором відповідача Поповим A.B. 19 вересня 2012 року, про що свідчить його підпис у відповідній графі цієї Постанови.
У встановлений чинним законодавством України строк, Припис від 28 серпня 2012 року № 01/10-04-0387-Пр та Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 17 вересня 2012 року № 01/10-01-12-085-ПС, відповідачем не оскаржені, штраф у добровільному порядку не сплачений.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про електроенергетику» від 16.10.1997р. № 575/97-ВР визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд (контроль) в електроенергетиці, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці, є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею та постачанням енергії, а також, з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж.
Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці, є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики здійснює державний нагляд (контроль) за електричними, тепловими, тепловикористальними установками і мережами суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії щодо дотримання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж та підтвердження їх готовності до роботи, що є допоміжними заходами для забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право, зокрема:
- вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства;
- видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання;
- застосовувати відповідно до цього Закону, штрафні санкції до суб'єктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суми стягнення штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (далі - Положення). Це положення визначає порядок накладення НКРЕ, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Пунктами 7, 8, 10 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання (додаток 1), складеного посадовими особами НКРЕ та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду (додаток 2).
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (додаток 3).
Суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
У разі несплати штрафу у зазначений термін, він стягується в судовому порядку.
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги позивача задовольнити в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2-10, 11, 69, 71, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак», штраф в розмірі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень 00 копійок) до Державного бюджету України на р/р № 31111106700010 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 37989295, МФО 805012, одержувач УДКСУ у Індустріальному районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції, шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 15.04.13 Суддя І.О. Лозицька І.О. Лозицька