Постанова № 31782276, 03.06.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2013
Номер справи
808/5245/13-а
Номер документу
31782276
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2013 року 15:30 Справа № 808/5245/13-а м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Татаринова Д.В., при секретарі Урсуленко Ю.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням поданням Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби до Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» про стягнення коштів за податковим боргом,

за участю представників сторін:

від заявника: не прибув;

від відповідача: не прибув, -

ВСТАНОВИВ:

31 травня 2013 року о 14 год. 10 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло подання Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби до Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма», в якому заявник просить суд стягнути кошти на погашення податкового боргу у сумі 53 260,53 грн. з рахунків платника податків Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма», у банках обслуговуючих такого платника податків, а саме:

- 28 654,69 грн. по земельному податку з юридичних осіб на р/р 33211811700013, код платежу 13050100, одержувач платежу Місцевий бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015;

- 697,72 грн. по земельному податку з юридичних осіб на р/р 3321581170072, місцевий бюджет Костянтинівської с/р, код 37968956, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13050100;

- 4 788,12 грн. по орендній платі з юридичних осіб на р/р 33210812700013, код платежу 13050200, одержувач платежу Місцевий бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015;

- 19 120,00 грн. по податку на додану вартість на р/р 31113029700013, Державний бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100.

В обґрунтування подання зазначено, що у відповідача існує вищезазначений податковий борг, який виник на підставі поданої ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» податкової звітності.

Представник заявника у судове засідання не з'явився. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином. До судового засідання від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином. Заяв про розгляд справи без його участі до суду не надходило.

Відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Суддя, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності та матеріали подання, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно, органи державної податкової служби відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 53 260,53 грн., а саме: 28 654,69 грн. по земельному податку з юридичних осіб, 697,72 грн. по земельному податку з юридичних осіб, 4 788,12 грн. по орендній платі з юридичних осіб, 19 120,00 грн. по податку на додану вартість.

Податковий борг по земельному податку з юридичних осіб виник на підставі подання відповідачем документи податкової звітності, а саме:

- податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата з земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9008360167 від 20.02.2013 відповідно до якої підприємством самостійно визначено земельний податок на суму 28 654,69 грн., а саме за квітень 2013 року;

- податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата з земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9014843575 від 20.02.2013 відповідно до якої підприємством самостійно визначено земельний податок на суму 697,72 грн., а саме за квітень 2013 року;

Податковий борг орендної плати за земельну ділянку виник на підставі подання відповідачем декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата з земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9008408597 від 20.02.2013 відповідно до якої підприємством самостійно визначено орендну плату за землі державної або комунальної власності в сумі 4 788,12 грн., а саме за квітень 2013 року.

Податковий борг по податку на додану вартість виник на підставі подання відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2013 року № 9029204529 від 20.05.2013 відповідно до якої підприємством самостійно визначено сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками звітного періоду в сумі 19 120,00 грн.

Згідно з пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу).

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За приписами пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Отже, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності є формою загальнодержавного податку, а заборгованість з такої орендної плати є, відповідно, податковим боргом.

Відповідно до п. п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У даному випадку податкова вимога форми «Ю» № 207 від 01.08.2012 була направлена на адресу відповідача відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України. 09.08.2012 відповідачем отримано податкову вимогу на загальну суму 35 553,12 грн.

Відповідно до ст. 183-3 КАС України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Строки, встановленні цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.

У даному випадку, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання:

- сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги;

- виникнення податкового боргу.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що станом на час розгляду справи, відповідачем доказів сплати податкового боргу надано не було, відповідно вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 -162, 183-3 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити у повному обсязі.

Стягнути кошти на погашення податкового боргу у сумі 53 260,53 грн. з рахунків платника податків Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма», у банках обслуговуючих такого платника податків, а саме:

- 28 654,69 (двадцять вісім тисяч шістсот п'ятдесят чотири гривні шістдесят дев'ять копійок) грн. по земельному податку з юридичних осіб на р/р 33211811700013, код платежу 13050100, одержувач платежу Місцевий бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015;

- 697,72 (шістсот дев'яносто сім гривень сімдесят дві копійки) грн. по земельному податку з юридичних осіб на р/р 3321581170072, місцевий бюджет Костянтинівської с/р, код 37968956, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13050100;

- 4 788,12 (чотири тисячі сімсот вісімдесят вісім гривень дванадцять копійок) грн. по орендній платі з юридичних осіб на р/р 33210812700013, код платежу 13050200, одержувач платежу Місцевий бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015;

- 19 120,00 (дев'ятнадцять тисяч сто двадцять гривень) грн. по податку на додану вартість на р/р 31113029700013, Державний бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Д.В. Татаринов