Постанова № 31781115, 12.06.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2013
Номер справи
804/5755/13-а
Номер документу
31781115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2013 р. Справа № 804/5755/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турової О.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Дніпропетровський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн., накладеного на підставі постанови про застосування фінансових санкцій №154315 від 19.11.2012р. за порушення абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001 року N 2344-III.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що ОСОБА_1 в порушення вимог ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001 року N 2344-III надавав послуги з перевезень вантажів без оформлення документів, визначених ст.48 цього Закону, а саме: не була оформлена індивідуальна контрольна книжка водія. Крім того, автомобіль не був обладнаний тахографом, не був оформлений дозвіл на право руху по дорогах України з вантажем, що перевищує вагові обмеження, при цьому водій, який був за кермом автомобілю, який належить ОСОБА_1, не має відповідної категорії.

За наслідками даного порушення було складено Акт № 068297 від 17 жовтня 2012 року про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Постановою №154315 від 19.11.2012р. до відповідача були застосовані фінансові санкціі в розмірі 1 700,00 грн.

Однак, ОСОБА_1 заборгованість у встановлені законом строки не сплатив, у зв'язку із чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі від 26.04.2013 р. була отримана відповідачем рекомендованим листом з повідомленням 23.05.2013р.(а.с.15).

Згідно п. 3 ч. 5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

При цьому ч.3 цієї статті встановлено десятиденний строк з дня одержання відповідачем копії ухвали про відкриття скороченого провадження у справі на подання останнім заперечень проти позову у цій справі, або його визнання.

Протягом встановленого терміну відповідачем не були подані заперечення проти позову та необхідні документи або заява про визнання позову.

Зважаючи на приписи п.3 ч.1 ст.183-2 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку скороченого провадження за наявними у справі доказами, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку про те, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 17 жовтня 2012 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено порушення ОСОБА_1 абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001 року N 2344-III, а саме: останній надавав послуги з перевезень вантажів без оформлення документів, визначених ст.48 цього Закону - не оформлена індивідуальна контрольна книжка водія, про що складено відповідний Акт № 068297 (а.с.6).

Крім того вказаним актом також зафіксовано, що автомобіль відповідача не був обладнаний тахографом, не був оформлений дозвіл на право руху по дорогах України з вантажем, що перевищує вагові обмеження, при цьому водій, який був за кермом автомобілю, який належить ОСОБА_1, не має відповідної категорії.

Слід зазначити, що водій вантажного автомобіля КАМАЗ 45143, що належить відповідачеві, - ОСОБА_2 був ознайомлений з актом під підпис та надав у акті власноручні пояснення, в яких зазначив, що індивідуальної контрольної книжки водія немає, везе пшеницю повною масою 42,590т, категорії «Е» він не має, подав документи на навчання.

У відповідності до ст. 48 Закону України N 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є:

для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг;

для водія - ліцензійна картка, свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, відповідач надавав послуги з внутрішніх перевезень вантажів без оформлення документів, визначених ст.48 означеного Закону, а саме:

- не оформлена індивідуальна контрольна книжка водія,

- не оформлений дозвіл на право руху автомобільними дорогами України з вантажем, що перевищує вагові обмеження,

- водій ОСОБА_2 не має відповідної категорії,

- автомобіль не обладнаний тахографом.

що є порушенням, передбаченим абз.3 ч. 1 ст.60 Закону України N 2344-III, за яке, згідно цієї статі передбачено накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно п. 29 Порядку копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Так, на підставі Акту № 068297 від 17 жовтня 2012 року заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції 19 листопада 2012 року винесено постанову №154315 про застосування фінансових санкцій, згідно з якою до ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.(а.с.4).

Постанова про застосування фінансових санкції №154315 від 19.11.2012р., згідно поштового повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення, була отримана відповідачем 24.11.2012р.

Таким чином, постанова про застосування фінансових санкцій №154315 від 19.11.2012р. винесена заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції з дотримання вимог законодавства України.

Слід зазначити, що згідно з п. 28 Порядку фінансова санкція, якою є передбачений ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідно до наданої Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до суду довідки, ОСОБА_1 заборгованість не сплатив та на момент розгляду справи сума штрафу відповідача складає 1700,00 грн. (а.с.11).

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача суми адміністративно-господарського штрафу, натомість відповідачем не було надано суду жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові, та доказів добровільної сплати означеної суми боргу на момент розгляду справи.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 183-2, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь державного бюджету України адміністративно-господарський штраф у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривен нуль копійок) на р/р 31118106799002, МФО 805012, код ЄДРПОУ 37988155, УДКУ у Дніпропетровській області, код штрафа 21081100.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу, з урахуванням приписів ч.8 ст.183-2 цього Кодексу, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили станом на 12.06.2013р. СуддяО.М. Турова О.М. Турова