Постанова № 31765709, 11.06.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2013
Номер справи
822/2406/13-а
Номер документу
31765709
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2406/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2013 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Хмельницькій області до Приватного підприємства "Юка Торг" про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства "Юка Торг" про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях у розмірі 6800 грн., на підставі рішення про застосування фінансових санкцій від 18.04.2013 р. №220191.

Відповідачу надсилалася копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яка ним отримана, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. У строк, передбачений нормами КАС України, заперечень на адміністративний позов не надходило.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05 березня 2013 року працівниками Кам'янець-Подільського РВ УМВС України було складено протокол ХМ №008061 про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП. Згідно вказаного протоколу, у магазині "Домашній" по вул. Чкалова, 110 с. Жовтневе, Кам'янець-Подільського району було продано пачку цигарок неповнолітній особі.

Вказаний протокол направлено на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Слобідо-Кульчиївецької сільської ради. Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 05.03.2013 р. року №03, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Слобідо-Кульчиївецької сільської ради винесла постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на ОСОБА_1 у розмірі 510 грн.

Протокол про адміністративне правопорушення №008061 від 05.03.2013 р. також було направлено на адресу Регіонального управління САТ ДПС у Хмельницькій області для розгляду та прийняття рішення.

На підставі наказу начальника РУДСАТ ДПА у Хмельницькій області №63 "Про проведення фактичної перевірки" та направлення на 52 від 11.04.2013 р. о 12 год. 05 хв. посадовими особами РУДСАТ ДПА у Хмельницькій області проведено перевірку магазину "Домашній", що розташований за адресою: Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н, с. Жовтневе, вул. Чкалова, 110, у якому здійснює підприємницьку діяльність ПП "Юка Торг".

За результатами проведеної перевірки, 11.04.2013 р. складено Акт (Довідка) № 051/22/21/03/35108120 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Перевіркою встановлено факт реалізації пачки цигарок та пляшки пива без видачі чеку. Окрім цього, 05.03.2013 р. працівниками міліції встановлено факт реалізації тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 річного віку.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. N 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19.12.95 № 481/95 -ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (далі Закон України № 481).

Статтею 15-3 Закону України № 481 передбачено, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 1) особами, які не досягли 18 років; 2) особам, які не досягли 18 років; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; 4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; 5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 6) з торгових автоматів; 7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); 8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); 9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; 10) з рук; 11) у невизначених для цього місцях торгівлі. Продавець пива крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Відповідно до п. 2, п.3 "Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790 (далі Порядок) фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України. До суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.

Відповідно до п. 5 Порядку визначено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Статтею 17 даного Закону встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.

На підставі вказаного Акту перевірки, 18 квітня 2013 року Начальником Регіонального управління ДСАТ ДПА України у Хмельницькій області винесено рішення про застосування фінансових санкцій №220191. Вказаним рішенням до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі - 6800 грн.

Факт порушення вимог статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" достовірно встановлено, та підтверджується відповідними поясненнями осіб, протоколом адміністративного правопорушення, постановою та фототаблицею.

Статтею 69 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Протокол про адміністративне правопорушення ХМ № 008061 від 05.03.2013 року та постанова адміністративної комісії від 19.03.2013 р. про порушення вимог ч.2 ст. 156 КУпАП в адміністративному та судовому порядку не скасовано.

За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає вимогам чинного законодавства та належить до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задоволено.

Стягнути з Приватного підприємства "Юка Торг" на користь Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Хмельницькій області заборгованість по фінансових санкціях у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн. (шість тисяч вісімсот грн.).

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк