ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
11 червня 2013 рокуСправа № 808/5414/13-а м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Чернова Ж.М., перевіривши матеріали адміністративного
позову: ОСОБА_1
до: Прокуратури Запорізької області
про: зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
10.06.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокуратури Запорізької області, в якому позивач просить:
-зобов'язати Прокуратуру Запорізької області провести розслідування по факту порушення ряду статей Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України суддею Селіверстовим С.М. та Токмацьким районним судом Запорізької області; Кримінально-виконавчого кодексу України адміністраціями Біленьковської виправної колонії№99 та Вільнянської виправної колонії №20.
Аналізуючи матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 107 ч. 1 п. п. 4, 6 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 2 КАС України, встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як вбачається із позовної заяви, позивач керуючись нормами Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, просить зобов'язати Прокуратуру Запорізької області провести певне розслідування.
Отже, фактично спірні правовідносини виникли між позивачем та відповідачем з приводу процесуальних дій пов'язаних з проведенням розслідування стосовно порушення норм кримінального законодавства, а тому зазначений спір повинен розглядатись в порядку кримінального судочинства.
Порядок процесуальних дій в даному випадку регламентований нормами КПК України, та вирішується за нормами кримінального судочинства України, а не за нормами КАС України.
Згідно пункту 2 частини 3 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Відповідно до ст. 17 ч. 2 п. 1 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, проте таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому Кримінально - процесуальним кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб вказаних вище органів має свої особливості і не належить до управлінської сфери.
Згідно з приписами ст.109 ч. 1 п. 1 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 17, 107, 109, 160, 165 КАС України, судя
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
Позовну заяву повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що він має право звернутись із заявою про захист своїх прав у порядку кримінального судочинства.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.М.Чернова