Постанова № 31743507, 06.06.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2013
Номер справи
817/881/13-а
Номер документу
31743507
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/881/13-а

06 червня 2013 року 16год. 45хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Бондаренко В.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник Парчук Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нерудтехпром ЛТД" до Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нерудтехпром ЛТД" звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень №0001262351 від 03.10.2012, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 168145,00 грн.; №0001272351 від 03.10.2012, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість на загальну суму 77650,00 грн.; №0001312351 від 03.10.2012, яким застосовано штраф в сумі 83288,51 грн.; №0001302351 від 03.10.2012, яким збільшено суму грошового зобов'язання по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства на загальну суму 229,00 грн.; №0001292351 від 03.10.2012, яким збільшено суму грошового зобов'язання по туристичному збору на загальну суму 768,31 грн.; №0001282351 від 03.10.2012, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 20811,73 грн.; №000272352 від 03.10.2012, яким застосовано штраф у сумі 170,00 грн.; №000282352 від 03.10.2012, яким застосовано штраф у сумі 109393,32 грн.; №000292352 від 03.10.2012, яким застосовано штраф у сумі 300,00 грн., №000302352 від 03.10.2012, яким застосовано штраф у сумі 21539,42 грн.

В обґрунтування позову заперечує висновки податкового органу про виявлені порушення; вказує, що ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" подано заяву до правоохоронного органу про непередання попереднім директором товариства всіх бухгалтерських документів при зміні керівника, у зв'язку з чим у позивача відсутні документи бухгалтерського та податкового обліку. Також зазначає, що в провадженні СУ УМВС України в Рівненській області знаходиться кримінальна справа №16/75-12 за фактом привласнення чужого майна, вчиненого у великих розмірах, та підроблення документів, за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України. Постановою слідчого від 13.08.2012 у кримінальній справі призначено позапланову документальну перевірку ТОВ "Нерудтехпром ЛТД". Відповідно до п.58.4 ст.58 Податкового кодексу України у податкового органу були відсутні підставі для винесення спірних податкових повідомлень-рішень до набрання законної сили рішенням суду у кримінальній справі або винесення постанови про закриття кримінальної справи за реабілітуючими підставами.

В судові засідання до початку розгляду справи по суті представник позивача неодноразово не прибував, подавав клопотання про відкладення судового розгляду справи. В судовому засіданні 16.05.2013 представник позивача позов підтримав з наведених у ньому підстав, просив задовольнити повністю. В судове засідання 06.06.2013 представник позивача не прибув без повідомлення причин, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.194). Судом не визнавалася обов'язковою участь позивача в судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача.

Відповідач Державна податкова інспекція у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби позов не визнав. Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, яке відповідає наведеному в письмовому запереченні (а.с.108-110). Зокрема, пояснив, що бухгалтерські документи за період з 2009 року по даний час до перевірки не представлені, так як під час перевірки виявилась їх відсутність, про що посадовою особою суб'єкта господарювання директором Користіною Л.О. 10.09.2012 подано заяву до Рівненського РВ УМВС України. За результатами перевірки не підтверджені витрати, відображені в рядку 04.1 "витрати на придбання товарів (робіт, послуг), крім визначених у 04.11", в рядку 04.2 "убуток балансової вартості запасів", в рядку 04.3 "витрати на оплату праці", в рядку 04.4 "суми страхового збору", так як в порушення абз.4 пп.5.3.9 п.5.3, пп.5.6.1 п.5.6, пп.5.7.1 п.5.7 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" витрати не підтверджені первинними документами, всього за 2009 рік не підтверджені витрати в сумі 104460 грн., за 2010 рік не підтверджені витрати в сумі 104460 грн., за І квартал 2011 року не підтверджені витрати в сумі 56067 грн. За результатами перевірки не підтверджені витрати, відображені в рядку 05 "витрати операційної діяльності", в рядку 06 "інші витрати" (за мінусом рядка 06.5.13), так як в порушення п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України витрати не підтверджуються первинними документами, дані декларації не підтверджуються даними обліку, разом за II-ІV квартали 2011 року не підтверджені витрати у загальній сумі 2345593 грн. Станом на 20.04.2012 за ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" встановлено заниження податкового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 456189,82 грн. Перевіркою також встановлено порушення: неподання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року; неподання розрахунку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за березень 2012 року та заниження цього збору за березень 2012 року в сумі 47 грн.; несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов'язання по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства по розрахунку від 11.03.2012; не утриманий і не перерахований до бюджету податок на доходи фізичних осіб в сумі 16241,38 грн., в тому числі за 2011 рік - 10537,56 грн., за І квартал 2012 року - 5703,82 грн.; в довідки 1-ДФ за ІІІ-ІV квартали 2011 року, І квартал 2012 року не включено кошти з ознакою доход "118"; занижено туристичний збір за І півріччя 2012 року в сумі 614,65 грн.; порушення п.6,10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечено збереження використаних книг обліку розрахункових операцій протягом трьох років після їх закінчення та контрольних стрічок протягом встановленого терміну; неподання звіту про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за березень 2012 року; перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі в сумі 54696,66 грн.; проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, на суму 300,00 грн. та видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів на суму 86157,68 грн.

Спірні податкові повідомлення-рішення представник відповідача вважає правомірними, в задоволенні позову просив відмовити повністю за безпідставністю вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Матеріалами справи стверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Нерудтехпром ЛТД" зареєстроване як юридична особа Рівненською районною державною адміністрацією Рівненської області 08.06.2000 (а.с.85-86); перебуває на податковому обліку в ДПІ у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби з 07.08.2000; зареєстроване платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва серії НБ №24739305 від 29.09.2000.

Судом встановлено, що в період з 04.09.2012 по 10.09.2012 на підставі наказів №182 від 03.09.2012, №191 від 10.09.2012 та направлень від 03.09.2012 №90/22-138, №91/19-138, від 11.09.2012 №96/22-138, відповідно пп.78.1.11 п.78.1, п.78.4 ст.78, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, на виконання постанови слідчого СВ Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області від 13.08.2012 про призначення у кримінальній справі №16/75-12 позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" (код за ЄДРПОУ 31020928), уповноваженими особами відповідача проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 03.09.2012 (а.с.178-181, 183-185).

Результати перевірки оформлені актом № 268/25/22-141/31020928 від 19.09.2012 (а.с.21-84), відповідно до висновків якого встановлено порушення:

1. пп.4.1.1 п.4.1 ст.4, абз.4 пп.5.3.9 п.5.3, пп.5.6.1 п.5.6, пп.45.7.1 п.5.7 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", пп.135.4.1 п.135.4 ст.135, п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, у загальній сумі 162537 грн., у тому числі:

- за 2009 рік у сумі 26115 грн. (в т.ч. І квартал 2009 року у сумі 7844 грн., II квартал 2009 року у сумі 5188 грн., III квартал 2009 року у сумі 5208 грн., ІV квартал 2009 року у сумі 7875 грн.);

- за 2010 рік у сумі 31208 грн. (в т.ч. І квартал 2010 року у сумі 11630 грн., II квартал 2010 року у сумі 7662 грн., III квартал 2010 року у сумі 6896 грн., IV квартал 2010 року у сумі 5020 грн.);

- за І квартал 2011 року у сумі 14016 грн.;

- за II - IV квартали 2011 року у сумі 60940 грн. (в т.ч. II квартал 2011 року у сумі 14288 грн., ІІІ квартал 2011 року у сумі 13814 грн., IV квартал .2011 року у сумі 32838 грн.);

- за І квартал 2012 року у сумі 30258 грн.;

2. пп.7.4.1, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", п.187.1 ст.187, абз. а) п.198.1, п. 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, у загальній сумі 72450 грн., в тому числі: 01.2009р. - 2294 грн., 02.2009р. - 1430 грн., 03.2009р. - 1743 грн., 04.2009р. - 994 грн., 05.2009р. - 862 грн., 06.2009р. - 557 грн., 07.2009р. - 681 грн., 08.2009р. - 645 грн., 09.2009р. - 687 грн., 10.2009р. - 1152 грн., 11.2009р. - 1143 грн., 12.2009р. - 2436 грн., 1.2010р. - 2360 грн., 02.2010р. - 1702 грн., 03.2010р. - 556 грн., 04.2010р. - 1137 грн., 05.2010р. - 137 грн., 06.2010р. - 613 грн., 07.2010р. - 654 грн., 08.2010р. - 785 грн., 09.2010р. - 797 грн., 10.2010р. - 1229 грн., 11.2010р. - 1402 грн., 12.2010р. - 1109 грн., 01.2011р. - 2056 грн., 02.2011р. - 2667 грн., 03.2011р. - 3166 грн., 04.2011р. - 2400 грн., 05.2011р. - 1399 грн., 06.2011р. - 1386 грн., 07.2011р. - 1647 грн., 08.2011р. - 1175 грн., 09.2011р. - 4245 грн., 10.2011р. - 6573 грн., 11.2011р. - 6517 грн., 12.2011р. - 9768 грн., 01.2012р. - 600 грн., 02.2012р. (уточн.) - 6 грн., 03.2012р. - 740 грн.;

3. пп.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України, встановлено неподання податкової звітності декларації з податку на додану вартість за березень 2012 року;

4. абз.1 п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, встановлена несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість по уточнюючому розрахунку від 19.02.2012 №9006597565 (термін прострочення погашення з 20.02.2012 по 04.07.2012, 136 днів, погашено боргу 416326,35 грн.; термін прострочення погашення з 20.02.2012 по 07.06.2012, 109 днів, погашено боргу 34,21 грн., 62,77 грн., 19,23 грн.);

5. пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, встановлено неподання податкової звітності розрахунку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за березень 2012 року;

6. ст.2 Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", в результаті чого занижений збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за березень 2012 року в сумі 47 грн.;

7. абз.1 п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, встановлена несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов'язання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства по розрахунку від 12.02.2012 №9004737920 (термін прострочення погашення з 02.03.2012 по 11.04.2012, 41 день, погашено боргу 162 грн.); по розрахунку від 11.03.2012 №9010687036 (термін прострочення погашення з 31.03.2012 по 11.04.2012, 12 днів, погашено боргу 154 грн.);

8. пп.164.2.11 п.164.2, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1, пп.168.1.2 п.168.1 ст.168, пп.170.9.1, пп.170.9.2 п.170.9 ст.170, п.176.2 а), б) ст.176 Податкового кодексу України, а саме: не утриманий і не перерахований до бюджету податок на доходи фізичних осіб в сумі 16241,38 грн., в т.ч. за 2011 рік - 10537,56 грн., за 1 квартал 2012 року - 5703,82 грн.;

п.3.2 ст.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1026, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2011 за №46/18784, пп.164.2.11 п.164.2 ст.164, пп.165.1.11 п.165.1 ст.165, пп.б) п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме в довідки 1-ДФ за ІІІ-ІV квартали 2011 року, І квартал 2012 року не включені кошти, отримані платниками податку під звіт, з ознакою доходу "118";

9. пп.268.4.1 п.268.4, абз. в) пп.268.5.1 п.268.5 ст.268 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено туристичний збір за І півріччя 2012 року у сумі 614,65 грн., в т.ч. за І квартал 2012 року у сумі 614,65 грн.;

10. п.6 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за незбереження використаних книг обліку розрахункових операцій протягом трьох років після їх закінчення;

п.10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за незабезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну;

11. п.7 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено неподання звіту про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень 2012 року;

12. п.2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за №40/10320, перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі в сумі 54696,66 грн.;

13. ст.2, п.7.47 ст.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320, проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, на суму 300,00 грн. та видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів на суму 86157,68 грн.

Державною податковою інспекцією у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби на підставі акта перевірки № 268/25/22-141/31020928 від 19.09.2012 прийнято податкові повідомлення-рішення:

№ 0001262351 від 03.10.2012 форма "Р", яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "податок на прибуток приватних підприємств" на 168145,00 грн., в тому числі 149505,00 грн. за основним платежем та 18640,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.11),

№ 0001272351 від 03.10.2012 форма "Р", яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "податок на додану вартість" на 77650,00 грн., в тому числі 64570,00 грн. за основним платежем та 130545,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.12),

№ 0001312351 від 03.10.2012 форма "Ш", яким за порушення граничного строку сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість зобов'язано сплатити штраф у розмірі 83288,51 грн. (а.с.13),

№ 0001302351 від 03.10.2012 форма "Р", яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" на 229,00 грн., в тому числі 47,00 грн. за основним платежем та 182,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.14),

№ 0001292351 від 03.10.2012 форма "Р", яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "туристичний збір" на 768,31 грн., в тому числі 614,65 грн. за основним платежем та 153,66 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.15),

№ 0001282351 від 03.10.2012 форма "Р", яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати" на 20811,73 грн., в тому числі 16243,38 грн. за основним платежем та 4570,35 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.16),

№ 000272351 від 03.10.2012 форма "С", яким за порушення п.10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано штраф у розмірі 170,00 грн. (а.с.17),

№ 000282351 від 03.10.2012 форма "С", яким за порушення п.2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320, застосовано штраф у розмірі 109393,32 грн. (а.с.18),

№ 000292351 від 03.10.2012 форма "С", яким за порушення п.2.4 ст.2, п.7.47 ст.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320, застосовано штраф у розмірі 300,00 грн. (а.с.19),

№ 000302351 від 03.10.2012 форма "С", яким за порушення п.2.11 ст.2, п.7.47 ст.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320, застосовано штраф у розмірі 21539,42 грн. (а.с.20).

Вказані податкові повідомлення-рішення були оскаржені позивачем в адміністративному порядку. Рішеннями Державної податкової служби у Рівненській області та Державної податкової служби України скарги ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" залишено без задоволення, податкові повідомлення-рішення без змін (а.с.112-122).

При вирішенні даного адміністративного спору суд виходить з того, що відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Підпунктом 78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України встановлено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, зокрема, такої обставини: отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

Матеріалами справи безспірно встановлено, що документальна позапланова перевірка ТОВ "Нерудтехпром ЛТД", на підставі якої прийнято всі спірні податкові повідомлення-рішення, проведена податковим органом на підставі постанови про призначення позапланової документальної перевірки від 13.08.2012 старшого слідчо-оперативної групи слідчого СВ Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області Трубка В.В. в кримінальній справі № 16/75-12 за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України, яка знаходиться в провадженні СУ УМВС України в Рівненській області (а.с.180-181), про що зазначено безпосередньо в процесуальних документах відповідача щодо призначення перевірки, а також в акті перевірки.

Відповідно до приписів пункту 86.9 статті 86 Податкового кодексу України в редакції, чинній на час проведення перевірки та оформлення її результатів, у разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.

Представник позивача в судовому засіданні ствердив про відсутність рішення суду, яке набрало законної сили, за результатами розгляду кримінальної справи, в ході розслідування якої було призначено документальну позапланову перевірку ТОВ "Нерудтехпром ЛТД". Зазначені обставини представником відповідача не спростовані, при цьому останній ствердив, що на час прийняття спірних податкових повідомлень-рішень рішення суду в кримінальній справі, яке набрало законної сили, відсутнє. На час вирішення адміністративного спору судом відповідне рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутнє.

Позиція податкового органу щодо прийняття податкових повідомлень-рішень за наслідками перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону, грунтується на листі Державної податкової адміністрації України №1754/7/23-8017 від 25.01.2011 "Щодо перевірок у рамках кримінальної справи", за змістом якого якщо за результатами перевірок платників податків, відносно яких та/або їх посадових осіб кримінальну справу не порушено або порушено кримінальну справу, предметом якої не є податки, збори, грошові зобов'язання визначаються та, відповідно, приймається податкове повідомлення-рішення щодо платників податків в загальновстановленому порядку (а.с.192-193).

Суд вважає, що вищевказані доводи відповідача не грунтуються на матеріальному законі, позаяк відповідно до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України N 731 від 28.12.1992, зі змінами та доповненнями, державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, міжнародним договорам України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та acquis communautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта, присвоєнні йому реєстраційного номера та занесенні до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

Обумовлений вище лист Державної податкової адміністрації України №1754/7/23-8017 від 25.01.2011 зачіпає права, свободи й законні інтереси платників податків, однак він не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, а відтак не є нормативно-правовим актом в розумінні закону та не може породжувати юридичні наслідки у вигляді виникнення прав та обов'язків, їх зміни чи припинення.

Фактично зазначеним листом Державної податкової адміністрації України надано розширене тлумачення приписам Податкового кодексу України, нормами пункту 86.9 статті 86 якого в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, було чітко регламентовано, що за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону, незалежно від складу злочину, за ознаками якого проводиться розслідування в кримінальній справі, податкове повідомлення-рішення не приймається до набрання законної сили відповідним рішенням суду в кримінальній справі.

Матеріали перевірки та висновки органу державної податкової служби до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду у кримінальній справі можуть бути оцінені як докази виключно у рамках розслідування та розгляду такої кримінальної справи і не можуть бути підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про визначення платникові податків розрахованого за результатами такої перевірки грошового зобов'язання. Таким чином, під час розгляду адміністративної справи у суду відсутні правові підстави для перевірки правомірності висновків зазначеної перевірки, які стали підставою для винесення податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За встановлених обставин суд вважає, що суб'єктом владних повноважень прийнято спірні рішення всупереч порядку, встановленому законом, відтак податкові повідомлення-рішення не відповідають критеріям правомірності, визначеним в статті 2 КАС України, а тому підлягають до скасування.

Судові витрати присуджуються на користь позивача відповідно до ч.1 ст.94 КАС України.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби від 03.10.2012р. №0001262351, №0001272351, №0001312351, №0001302351, №0001292351, №0001282351, №000272352, №000282352, №000292352 та №000302352 визнати протиправними та скасувати.

Присудити на користь позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Нерудтехпром ЛТД" із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 2294 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Дорошенко Н.О.